Новини

Відеозустріч з регіональним представником програми «ПрофШанс»

     Вже кілька років Івано-Франківський медичний фаховий коледж співпрацює з громадською організацією «ПрофШанс» у рамках програми «Атестація фахівців сестринської справи в академічних клініках Німеччини», завдяки якій медичні сестри мають змогу проходити стажування і працювати за фахом у клініках Потсдама, Саксонії, Ганновера, Мекленбурга, Брандербурга. 8 грудня студенти випускних курсів спеціалізації «Сестринська справа» та «Лікувальна справа» мали змогу зустрітися з регіональним представником «ПрофШансу» Богданом Габльовським, правда, дистанційно, на платформі Zoom.
     Це не перша зустріч Богдана Богдановича Габльовського зі студентами, адже співпраця ІФМФК з «ПрофШансом» триває вже кілька років. Дехто з випускників коледжу проходить стажування в німецьких клініках, а є і такі, хто уже підтвердив диплом медсестри в Німеччині. За словами директора ІФМФК Володимира Васильовича Стасюка, це гарна можливість професійного зростання для молодих людей, а знання і досвід, які вони здобудуть під час такої праці за кордоном, згодом, повернувшись в Україну, зможуть використовувати у своїй роботі. Отаке поєднання власної медичної кар’єри з вивченням європейського досвіду, якого ще подекуди бракує українській медицині.
     Але щоб поїхати на таке стажування з наступним працевлаштуванням, необхідні дві умови: знання німецької мови не нижче рівня В1 і складання фахового іспиту в Німеччині. На словах ніби все просто, та не все так легко. Але, з другого боку, цілком можливо – при бажанні і наполегливій праці.
     Про етапи до визнання диплому в Німеччині Богдан Габльовський розповів детально під час відеоконференції. Перший етап – оволодіння німецькою мовою до рівня В1 в України (13-18 місяців), складання іспиту з мови в Гете-інституті та отримання міжнародного сертифікату. Цікаві уточнення: вивчення німецької мови з нуля, і це можливо, як доводить досвід випускників ІФМФК; а от перший місяць вивчення мови тестовий (спроба, чи готовий учасник до оволодіння іноземною мовою). Другий етап – практика в німецьких клініках з одночасною підготовкою до здавання німецької мови на рівень В2 і до фахового іспиту. За термінами – до 18 місяців, але чим швидше вдасться здати мову, тим швидше буде можливість підтвердити диплом. І третій етап – після отримання підтвердження диплому укладення контрактів на працевлаштування в німецьких клініках (теж на 18 місяців).
     Під час відеозустрічі була можливість отримати відповіді на запитання. І студенти були активні, їх цікавили різні аспекти: вивчення мови і складання екзаменів в Німеччині, умови проживання і оплати праці, оформлення документів і працевлаштування. До речі, ці німецькі клініки багатопрофільні, а до участі в програмі запрошуються як медсестри з досвідом, так і студенти випускних курсів.
     Богдан Габльовский наголосив, що випускників Івано-Франківського медичного фахового коледжу уже знають і цінують за гарні знання, бажання вчитися: «У вас гарна спеціальність, у вас класна підготовка». І на завершення відеозустрічі можна було прочитати на екрані монітора: «Дій! Учись! Досягай! «ПрофШанс» – це твій шанс!».
Пресцентр коледжу.

Наша адреса

Тел/факс: (0342) 75-32-58
Відділення післядипломної освіти
Тел: (0342)528004
 

 

Для студентів

Moodle

Корисні посилання

ZNO

vfpo

Copyright © 2022 Комунальний заклад фахової передвищої освіти "Івано-Франківський медичний фаховий коледж" Івано-Франківської обласної ради/ м. Івано-Франківськ, вул. Гетьмана Мазепи 165