Новини

Завершилися директорські години спілкування

     В Івано-Франківському медичному фаховому коледжі завершилися години спілкування директора зі студентами – в усіх 36 академічних групах, з-понад тисячею студентів. Розпочалися такі зустрічі 16 серпня, на другий день після початку у коледжі осіннього семестру, а завершилися на цьому тижні в акушерській групі першого курсу – це студенти-контрактники після 11 класу, які приступили до навчання 19 вересня.
     Хоча таке спілкування зі студентами – від першого курсу до випускного і не передбачене посадовими інструкціями чи навчальними планами, директор ІФМФК Володимир Васильович Стасюк вважає це своїм громадянським обов’язком. По-перше, це свідчення уваги першого керівника до кожного студента. А тим більше зараз, адже був тривалий період, зумовлений воєнним станом, коли студенти навчалися дистанційно. По-друге, це важлива комунікаційна складова – при спілкуванні закцентувати увагу на важливих моментах освітнього, виховного, загальнолюдського розвитку, почути запити і проблеми студентів. І вкотре наголосити: вони є важливою складовою «рівностороннього трикутника» (студенти-викладачі-батьки).
     Звичайно, кожний курс має свою специфіку – від адаптації першокурсників, підготовки до складання ЗНО чи національного мультипредметного тесту (про формат ще рано говорити) другокурсників і до майбутнього працевлаштування випускників. Та були і спільні речі, про які йшлося під час зустрічей Володимира Васильовича Стасюка зі студентами, незалежно від курсу.
     Серед основних меседжів, як прийнято зараз говорити, були, зокрема, такі:
  1. Медицина – це найпрекрасніша з професій. Ми вивчаємо все те, що стосується нас. Що може бути прекрасніше, ніж пізнання себе – своєї будови, фізіології, патофізіології, як функціонує організм, які можуть бути проблеми зі здоров’ям, чому виникають хвороби?
  2. Здоров’я – це здатність організму повноцінно виконувати свої функції. Три вороги здоров’я – лінощі, незнання і бездуховність. Для фізичного здоров’я важливими є здоровий спосіб життя, фізична активність і рух, дотримання принципів раціонального харчування і водного балансу. Чому поставили кулери з водою (у коледжі їх чотири)? Бо студенти повинні мати доступ до води, часто пити, адже при достатній кількості води в організмі краще проходять біохімічні процеси, в тому числі в нервовій системі і краще виводяться шлаки.
  3. Релігійний аспект. Людина релігійна, яка молиться «Отче наш», повинна відповідати цьому статусу. Дитина Божа в принципі не може бути лінивою. Для того, щоб наша молитва була щирою, ми повинні прагнути бути досконалими, як Отець наш Небесний. Без цього прагнення наша молитва до Творця буде фарисейством. І вдосконалення повинно бути не тільки фізичне, а й інтелектуальне, розумове.
  4. Війна обов’язково закінчиться, і закінчиться нашою перемогою. Весь цивілізований світ усвідомив: якщо сьогодні не зупинити путіна і рашистів, то може вийти некерована ситуація загрози від інших диктаторів, які очікують, чим все закінчиться в Україні. Тож сьогодні відбувається боротьба між цивілізацією і ордою.
  5. Ми сьогодні живемо і працюємо в тилу, але це для кожного з нас «свій власний фронт». Не може хтось проливати кров на передовій, а тут хтось демонструватиме лінивство в навчанні, що можна прирівняти до дезертирства. Прикладена праця дасть свій результат. Для студентів праця – це навчання і це їхній внесок у перемогу.
  6. Коледж оголошений територією без російської мови, мова окупанта не повинна тут лунати. Якщо Україна – моя рідна країна, то моя мова – українська.
  7. Після перемоги Україна буде ще потужнішою, вона процвітатиме і потребуватиме мудрих фахівців. Перспективи для випускників ІФМФК: варто закінчити коледж, отримати наш диплом, потім можна продовжити навчання у виші і одночасно працювати. Є приклади, коли після третього курсу коледжу студенти вступили в медичний університет, але паралельно продовжують навчання в ІФМФК за індивідуальною формою на контрактній основі, щоб отримати диплом молодшого бакалавра. Бо ще невідомо, як у житті складеться і який диплом буде кориснішим. Вже з перших курсів студенти повинні думати про своє майбутнє.
  8. Постійним у коледжі має бути спілкування, зворотній зв’язок. Для цього проводяться години спілкування з директорами, з керівниками груп. Додаткова комунікація – через «скриньки довіри» (і електронну, і стаціонарні в приміщенні коледжу).
     Традиція директорських годин спілкування продовжуватиметься і надалі. В ІФМФК вважають, що це ефективна складова навчально-виховного процесу.
Пресцентр коледжу.

Наша адреса

Тел/факс: (0342) 75-32-58
Відділення післядипломної освіти
Тел: (0342)528004
 

 

Для студентів

Moodle

Корисні посилання

ZNO

vfpo

Copyright © 2023 Комунальний заклад фахової передвищої освіти "Івано-Франківський медичний фаховий коледж" Івано-Франківської обласної ради/ м. Івано-Франківськ, вул. Гетьмана Мазепи 165