Новини

Вступні випробування для дев’ятикласників: день четвертий

     В КЗФПО «Івано-Франківський медичний фаховий коледж» ІФОР (вул. Гетьмана Мазепи, 165) тривають вступні випробування для осіб, які в цьому році вступають на навчання для здобуття освітньо-професійного ступеня фахового молодшого бакалавра за регіональним замовленням на основі базової середньої освіти (9 класів). Протягом цього тижня до суботи включно щодня проходитимуть співбесіди з української мови.
     Два роки тому вступники до Івано-Франківського медичного фахового коледжу складали в один день два вступні випробування – українську мову і біологію. Два екзамени у вигляді тестів, 12 завдань з української мови і 24 завдання з біології. То був 2021 рік, якраз тоді коледж змінив статус з базового медичного коледжу на медичний фаховий коледж і відповідно офіційну назву: комунальний заклад фахової передвищої освіти «Івано-Франківський медичний фаховий коледж» Івано-Франківської обласної ради. То був ще мирний час…
     Рік тому вступна кампанія проходила уже в умовах московсько-української війни. Замість ЗНО в Україні був введений національний мультипредметний тест. За рішенням приймальної комісії ІФМФК вступне випробування проводилося у формі індивідуальної усної співбесіди з одного предмету – української мови.
     В цьому році вступники теж проходять співбесіду з української мови. З огляду на війну володіння рідною мовою надзвичайно важливе, українська мова – не тільки ознака національної ідентичності та громадянської позиції, а й інструмент боротьби з ворогом. І не «какаяразніца», якою мовою ми спілкуємося, наскільки добре її знаємо, як грамотно пишемо. Зрештою, державною мовою повинен володіти кожний майбутній фахівець. А для медичного працівника це і мова спілкування з пацієнтами, а, як відомо, «слово теж лікує».
     Завдання співбесіди з української мови (в кожному білеті їх 12) не надто складні, не виходять за рамки шкільної навчальної програми, екзаменатори доброзичливі. До речі, всі члени екзаменаційної комісії звертаються до вступників на «ви».
      До того ж під час співбесіди, щоб трошки зняти хвилювання і напруженість абітурієнтів, екзаменатори спілкуються з ними не лише суто з предмету. Як от голова приймальної комісії, директор ІФМФК, колишній випускник найстаршого на Прикарпатті освітнього закладу з майже 84-річною історією, Володимир Васильович Стасюк, який запитує абітурієнтів, чому хочуть вступити саме в Івано-Франківський медичних фаховий коледж, чим цікавляться поза навчанням, яких успіхів досягли, які захоплення мають.
      Четвертого дня вступне випробування проходили дві групи, немає незадовільних оцінок, найвищу оцінку – 12 балів отримала 1 абітурієнтка.
Пресцентр коледжу.

Наша адреса

Тел/факс: (0342) 75-32-58
Відділення післядипломної освіти
Тел: (0342)528004
 

 

Для студентів

Moodle

Корисні посилання

ZNO

vfpo

Copyright © 2023 Комунальний заклад фахової передвищої освіти "Івано-Франківський медичний фаховий коледж" Івано-Франківської обласної ради/ м. Івано-Франківськ, вул. Гетьмана Мазепи 165