Новини

Третьокурсниці розповіли про враження від практики в Німеччині

     В КЗФПО «Івано-Франківський медичний фаховий коледж» ІФОР (вул. Гетьмана Мазепи, 165) представники адміністрації ІФМФК зустрілися із здобувачами освіти третього (тепер уже четвертого) курсу спеціалізації Сестринська справа, які у червні-серпні проходили виробничу практику в Німеччині в межах програми ERASMUS+Mobilitat завдяки співпраці ІФМФК з Тюрінгійською агенцією європейських програм. Студентки розповіли про підсумки практики та свої враження від неї.
     Виробничою практикою в Німеччині майбутні медсестри дуже задоволені. Водночас українськими здобувачами освіти задоволені в німецьких клініках, вони показали високий професійний рівень. Це якщо коротко.
     Але коротко розповісти про саму практику, про умови праці і навчання в медичних закладах Тюрінгії, про нове і цікаве, що побачили і чого навчилися, про враження від Німеччини дівчатам не вдається. Емоцій багато, враження переповнюють. Дев’ятеро студенток тоді ще третього курсу, які добре володіють німецькою мовою,  протягом двох з половиною місяців проходили практику у шпиталі в Нордхаузені та в Медіан-клініці в Бад-Теннштедті.
     Додому повернулися в середині серпня, а 7 вересня, коли уже почався освітній процес, зустрілися з директором ІФМФК Володимиром Васильовичем Стасюком, заступником директора з навчально-виробничої роботи Василем Миколайовичем Василюком, заступницею директора з виховної роботи Наталією Валеріївною Мальованчук, головою циклової комісії основ медсестринства та догляду за хворими Марією Іванівною Сапіжак, завідувачкою відділення Олесею Василівною Сухоручко, викладачкою німецької мови Олесею Іванівною Гафійчук. Розповіли про результати практики, поділитися своїми враженнями від роботи, від перебування в Тюрінгії.
     Кожна зі студенток детально розповіла, в якому відділі працювала, з якими пацієнтами, які маніпуляції виконувала, що вважає особливо цінним зі цієї практики. Попри побоювання, чи достатнім буде їхнє володіння німецькою мовою (перед стажуванням у коледжі проходили додаткові заняття з удосконалення рівня німецької мови), змогли увійти у нормальний ритм роботи і спілкування як з медичним персоналом клінік, так і пацієнтами. А база для професійної роботи, практичні навички, як відзначали німецькі колеги, у наших майбутніх медсестер хороша. Всі маніпуляції з догляду за хворими: від ранкового туалету пацієнтів, годування до вимірювання тиску, температури, глюкози в крові і до профілактики пролежнів, обробки швів – вони виконували вміло, оперативно, старанно.
     Директор ІФМФК Володимир Васильович Стасюк при спілкуванні зі студентками хотів почути їхню думку, на що варто би було звернути більшу увагу при організації освітнього процесу у коледжі, що можна використати для вдосконалення освітнього процесу. Так було і під час зустрічі зі студентками випускного курсу, які у березні-травні у клініках Тюрінгії проходили переддипломну практику.
     Дівчата розповіли також про свої враження від Німеччини, зокрема Тюрінгії, її цікавих місць, про підтримку німецьким народом України і нашої боротьби проти московських агресорів.
     З усіма учасницями програми ERASMUS+ Mobilita були підписані тристоронні угоди – між Тюрінгійською агенцією європейських програм,  Івано-Франківським медичним фаховим коледжем та студенткою. Після закінчення практики в Німеччині вони отримали відповідні сертифікати.
Пресцентр коледжу.

Наша адреса

Тел/факс: (0342) 75-32-58
Відділення післядипломної освіти
Тел: (0342)528004
 

 

Для студентів

Moodle

Корисні посилання

ZNO

vfpo

Copyright © 2023 Комунальний заклад фахової передвищої освіти "Івано-Франківський медичний фаховий коледж" Івано-Франківської обласної ради/ м. Івано-Франківськ, вул. Гетьмана Мазепи 165