Як і було обіцяно під час посвяти у студенти, протягом першого тижня освітнього процесу в КЗФПО «Івано-Франківський медичний фаховий коледж» ІФОР (вул. Гетьмана Мазепи, 165) для першокурсників відбулися години спілкування з директором. 3а три дні – у всіх групах спеціалізацій Лікувальна справа, Сестринська справа, Акушерська справа. У зустрічах директора зі здобувачами освіти також взяли участь завідувачка відділення першого курсу Мирослава Василівна Вацеба і класні керівники груп.
Одразу після посвяти в студенти директор ІФМФК Володимир Васильович Стасюк зустрічався з батьками здобувачів освіти першого року навчання, а у групах проходили години спілкування з класними керівниками. А тепер керівник коледжу зустрівся з першокурсниками. Частково йшла мова про те, що і на зустрічі з батьками. Отож, тезисно.
1. «Чарівний трикутник» (співпраця студентів-викладачів-батьків). Наразі доводиться працювати в надзвичайно несприятливих умовах: з 2020 року – Covid-19, з 2022-го – московсько-українська війна.
2. «Медицина – найпрекрасніше з мистецтв». Вона вивчає людину – найвище творіння Господа, дає можливість пізнання себе.
3. «Навчання – це радісний процес», «щоб полюбити медицину – її треба відчути». А щоб відчути – потрібно вчитися, «спробувати на смак», отримувати радість від навчання.
4. Перспективи: що відкривається перед студентами після ІІ курсу, після IV, практика в Німеччині. Перспективи працевлаштування, щоб випускників ІФМФК з охотою брали на роботу медичні заклади.
5. «Праця викладача і праця студенти – це їх внесок у Перемогу».
6. Стипендія. Через три-чотири семестри ті, хто найгірше буде вчитися за державним (регіональним) замовленням, можуть помінятися місцями з контрактниками, які вчитимуться добре і перейдуть на їхнє місце.
7. Гуртожиток. Якщо у когось важкі умови для проживання, є кілька зарезервованих місць для поселення.
8. Обов’язкове вживання питної воді. В ІФМФК встановлені кулери з водою. Але прохання користуватися спеціальними скляними чи пластмасовими ємностями.
9. «Скринька довіри», дві в коридорі, одна безпосередньо у директора. Звертатися зі своїми питаннями, претензіями, зауваженнями.
10. «За подарунки в коледжі не вирішуються ніякі оцінки – прохання не провокувати».
11. У грудні виповнюється 85 років з часу заснування найстаршого на Прикарпатті медичного освітнього закладу. Ознайомлення з книгою «Перша прикмета освіти – знати минуле…», присвяченій цій даті. Варто читати розповіді-спогади випускників різних років – можна взяти для себе багато цікавого.
12. Давня традиція коледжу – звертання на «Ви» до студентів.
13. Предмет «Захист України». Вивчатимуть його студенти упродовж двох років. На заняття приходитимуть у спеціальній камуфляжній формі. Частину вартості пошиття форми коледж бере на себе.
14. «Здоров’я – це здатність повноцінно виконувати всі функції, в тому числі і вищі психічні функції. Три вороги здоров’я: лінощі, незнання і бездуховність».
15. Традиційна формула від директора: «Спочатку Матвія 5.48 «Тож будьте досконалі як Отець наш небесний», а вже потім в Нагірній проповіді в 6 розділі 9.13 «Отче наш». Якщо я не йду шляхом вдосконалення фізичного, психічного, інтелектуального, розумового, то в молитві «Отче наш» я є звичайний жебрак, а не дитина, що прагне звернутись до Отця».
Всі ці пункти спілкування з директором здобувачі освіти записали для себе. І домовилися при зустрічі через рік обговорити: що вони взяли для себе, як використовують ці настанови.
Такі директорські години спілкування відбудуться і на інших курсах.
Пресцентр коледжу.