В КЗФПО «Івано-Франківський медичний фаховий коледж» ІФОР (вул. Гетьмана Мазепи, 165) 30 вересня відбулася зустріч здобувачів освіти і викладачів з представниками Національної скаутської організації України Пласт. Символічно, що такий захід проходив напередодні важливих для українців свят –Покрови Пресвятої Богородиці, Дня захисників і захисниць України, Дня українського козацтва, Дня створення Української повстанської армії.
Мотиваційну годину з Пластом проводила студентка ІФМФК, пластунка вірлиця Анна-Марія Заборник. І хоча багатьом відомо, що є така молодіжна скаутська організація Пласт, цікаво було почути безпосередньо від пластунки про основні принципи і завдання, традиції і цікаві справи.
Чар пластування – це вигаданий, ідеальний, часто юнацько-максималістичний світ із законами і присягою, унікальною Пластовою відзнакою – символом руху, але також із безліччю інших, переважно незаписаних, традицій, церемоніалів. Пласт – це Велика гра, рух молоді. Рух, бо спосіб життя у Пласті – це ланцюг дій, безперервних ігор, навчання чомусь і гра у щось. Гра, що виховує добрих громадян і щасливих людей. І, водночас, це осередок з певними обов’язками і самодисципліною його членів.
Цікавить чар пластування, бажаєте стати частиною Великої гри? Тоді це саме для вас – переконувала ровесників Анна-Марія: «Приходьте, це чудова можливість відкрити для себе нові горизонти та отримати заряд мотивації для руху вперед!». Дівчина розповіла про напрямки, у яких можна розвиватися всередині організації, про цінності і чесноти, які плекають пластуни, про історію організації та її відомих представників, про те, що можна почерпнути у Пласті для себе і своїх друзів.
В умовах московсько-української війни пластуни наближають перемогу: виховують молодь, підтримують прифронтові громади, рятують життя захисників. Серед героїв, які віддали життя за Україну, чимало вихованців Пласту, в тому числі й прикарпатських.
Пласт – це і вишкіл, і патріотичне виховання та самовиховання на засадах християнської моралі, і всебічний розвиток молоді.
До речі, свою назву український Пласт отримав від козаків-пластунів, які виконували функції розвідників у козацькому війську. Діє Пласт вже 112 років.
Пресцентр коледжу.