Новини

Вступний марафон: день шостий – завершення іспитів

      Вступний марафон в ІФБМК фінішував. Точніше, завершилися вступні випробування на основі базової загальної середньої освіти (після 9-го класу). Навіть швидше дозволених термінів, але пізніше, як у тих закладах, де було мало абітурієнтів.
      У неділю тести з української мови та біології здавали 8-а (повноцінна) і 9-а (20, а не 30 вступників) групи. Це останні екзамени, і до 18 години у понеділок, 20 липня, на інформаційному стенді приймальної комісії та на веб-сайті ІФБМК будуть оприлюднені рейтингові списки вступників.
      А вже з вівторка, 21 липня, вступникам, які рекомендовані до зарахування за регіональним замовленням, слід з’явитися в приймальну комісію для укладання угод на навчання за регіональним замовленням (звична назва між людьми –  державники або бюджетники). З собою вони повинні мати оригінали свідоцтва про здобуття базової загальної середньої освіти з додатком.
      Та приходити у коледж потрібно не як комусь хочеться чи коли комусь виходить. Спочатку потрібно переглянути рейтингові списки і знайти себе у них. І вже тоді подивитися на графік, вміщений на веб-сайті у розділі «Абітурієнту».
      Вступники з номерами рейтингового списку від першого до тридцятого приходять 21 липня з 9 до 10 години. З 11 до 12 години – з номерами наступної тридцятки. І з 13 до 14 години ще одна група. А у середу, 22 липня, наступні, включно до 165 номера.
     Якщо декому не зрозуміло, що таке рейтингові списки, спробуємо пояснити.
     При вступі у коледж враховуються результати вступних випробувань з української мови і біології та середній бал свідоцтва про базову загальну середню освіту. Оцінки за іспити і показники атестату переводяться у 200-бальну систему. Для осіб, зареєстрованих у селах, які здобули базову загальну середню освіту у закладах освіти, що знаходяться на території сіл, у рік вступу конкурсний бал множиться на сільський коефіцієнт. СК дорівнює 1,05. Теоретично найбільша кількість балів може бути 630. Тож рейтингові списки складаються від найбільших результатів до найменших – першими в них йдуть ті, хто набрав найбільшу кількість балів.
      У цьому списку перших 165 – це ті, хто претендує на регіональне (державне) замовлення. Вони навчатимуться за рахунок бюджету. Іншим (а вступні іспити складали 255 абітурієнтів) запропонують контракт, тобто оплату за навчання. Для них теж розроблений графік відвідання приймальної комісії у четвер-п’ятницю 23-24 липня. Для укладання договору потрібно мати оригінал свідоцтва про базову загальну середню освіту, а також документ, що посвідчує особу: паспорт (ID-картка), ідентифікаційний код вступника, паспорт (оригінал) та ідентифікаційний код (копія) одного з батьків.
      Психологічно найважче, очевидно, тим, хто у рейтинговому списку 166, 167 чи 168. Не поспішайте робити з цього трагедію чи панікувати. Бо якщо хтось з рейтингового списку з дещо кращими результатами за два дні – 21-22 липня не визначиться зі своїм вибором саме нашого навчального закладу і не укладе угоду на навчання за регіональним замовленням, його місце автоматично звільняється і список посувається. Адже ситуації бувають різні. Дитина могла ще десь здавати екзамени, їй там краще сподобалося, чи ближче додому –  і вона йде туди. Місце звільняється.
      «Аби не тримати людей в напрузі, ми даємо два дні на укладання угод, – пояснює директор коледжу Володимир Стасюк. – Вступники мають визначитися і сказати: я у вас чи не у вас. Якщо не у нас, то у декого з претендентів на контракт є шанс перейти у бюджетники, на те місце, яке йому звільнив той, хто до нас не прийшов. Зрозуміло, до двохсотого черга не дійде за жодних умов, якщо ж хтось недалеко від 165 – можна сподіватися на регіональне замовлення. В минулому році, приміром, у нас таких було двоє».
      Отож, стежте за оголошеннями на інформаційному стенді приймальної комісії та на веб-сайті ІФБМК і шукайте своє прізвище у рейтинговому списку.
*  *  *
      …Ви помітили, що, інформуючи про кожний день вступної кампанії, на титульну сторінку кожного нового повідомлення ми виносили світлини з квітами, клумбами, загальним виглядом коледжу? Це для того, щоб показати, наскільки затишно, з любов’ю, з відчуттям краси робиться все в навчальному закладі. Бо дрібниць нема ні в організації навчального процесу, ні в дотриманні порядку в аудиторіях та на території, ні в турботі про побут, дозвілля чи заняття спортом, ні у створенні домашнього затишку для 15-річних вчорашніх школярів. Вони ж ще діти, хоч і звертатимуться до них у коледжі на Ви (така вже традиція).
      Інформація насамперед для батьків: про ваших дітей потурбуються. У коледжі велика увага приділяється матеріально-технічному забезпеченню. Це новітні технології навчання, комп’ютеризація, мультимедійне оснащення. Є сучасна їдальня, бібліотека і читальні зали, гуртожиток, спортзал
      Студенти мають змогу опановувати практичні навики в лікувальних закладах обласного центру. Таких є більше двадцяти, де обладнано 35 навчальних кабінетів. Як зазначає директор ІФБМК, колишній випускник навчального закладу Володимир Стасюк, «в нас нема теми, яку ми показуємо на пальцях або тільки по книжці – все студент повинен побачити, і для цього є всі умови». Погодьтесь, для медсестри, фельдшера чи акушерки це дуже важливо, бо одужання пацієнтів значною мірою залежить від їхнього «виходжування», що власне і здійснюватимуть фахові молодші бакалаври (нагадуємо, саме таку освіту отримають ті, хто в цьому році стане студентом).
      У світлі останніх подій, пов’язаних з коронавірусом і вимушеним дистанційним навчанням, зараз у коледжі посилюють програмне забезпечення, до півсотні планують збільшити кількість бактерицидних рециркуляторів.
      «Як не COVID-19, то грип – нікуди від цього не дітися, – зазначає директор коледжу. – Тому ми думаємо про технічне, програмне забезпечення, про безпечні умови праці і навчання, відповідно будемо складати розклад занять, формувати групи».
      Якщо батьки хто чим зможе захочуть допомогти навчальному закладу, то за таку благодійність їм будуть щиро вдячні.
      Повертаючись до наших повідомлень про вступний марафон і велику кількість фотографій на сайті, зазначимо, що всі ці фотографії заносяться на флешку. Тобто миті студентського життя фіксуються ще на етапі вступних випробувань. Через чотири роки уже для випускників ІФБМК це буде гарна пам’ять із серії «Як все починалося».

Наша адреса

Тел/факс: (0342) 75-32-58
Відділення післядипломної освіти
Тел: (0342)528004
 

 

Для студентів

Moodle

Корисні посилання

ZNO

vfpo

Copyright © 2023 Комунальний заклад фахової передвищої освіти "Івано-Франківський медичний фаховий коледж" Івано-Франківської обласної ради/ м. Івано-Франківськ, вул. Гетьмана Мазепи 165