Новини

Студентському гуртожитку – 5 років

     21 вересня виповнюється п’ять років, як в Івано-Франківському медичному фаховому коледжі було урочисто відкрито студентський гуртожиток.

     Саме у день великого християнського свята – Різдва Пресвятої Богородиці п’ять років тому відбулася така важлива для ІФМФК подія: відкриття власного студентського гуртожитку. І сьогоднішній перший ювілей сміливо можна назвати знаковим у 80-річній історії навчального закладу.

     По-перше, за 75 років з часу заснування фельдшерсько-акушерської школи, що згодом змінила статус на медичне училище і базовий медичний коледж, певний період було небагато місць у пристованих під гуртожиток приміщеннях. А в незалежній Україні доводилося орендувати місця для проживання  студентів, багато хто змушений був знімати квартири.

     По-друге, після оцих 75 років керівництво коледжу поставило перед собою амбітну мету: збудувати гуртожиток власними силами. І нині можемо похвалитися: з понад 700 коледжів в Україні це єдиний приклад будівництва гуртожитку без жодної гривні із загального фонду бюджету. До речі, як і спорудження спортивного залу, якому цьогоріч виповнюється 10 років (ще один ювілей). І це цінний досвід для інших, як на основі договору між адміністрацією коледжу, міською владою і забудівником можна збудувати свій гуртожиток чи спортзал.

     У вересні 2016 року гуртожиток було урочисто відкрито за участю представників обласної і міської влади, духовенства, громадськості, викладачів, студентів.

     Це 11-поверхова будівля, розрахована на 92 місця, з сучасними комфортними кімнатами і побутовими умовами. Продумане все до дрібниць: блочна система, окремі місця для спання, для приготування їжі, для навчання. Постійно є тепла вода, електродуховка і два-три холодильники (нещодавно докупили нові) на блок, навіть ортопедичні матраци у спальнях. Все для того, щоб студентам було зручно. З початком пандемії коронавірусу були встановлені бактерицидні рециркулятори у кожному блоці.

     При будівництві гуртожитку використані енергоощадні технології, є своя дахова паливна.

     Особлива увага приділяється протипожежній безпеці: є централізована пожежна сигналізація, вогнегасники у блоках. Традиційно у вересні для студентів відбулися показові заняття щодо дотримання вимог правил пожежної безпеки та практичне відпрацювання схеми евакуації мешканців гуртожитку на випадок пожежі. Студенти також мали можливість побачити порядок приведення в дію вогнегасників та способи гасіння загорань і навіть самому виконати вправи з вогнегасником.

     А ще в гуртожитку проводяться різноманітні виховні заходи, цікаві зустрічі, майстер-класи, бесіди, тренінги з долікарської допомоги, групові заняття з психологом. Є окремі навчальні кімнати. Бо гуртожиток – це не просто місце для спання, а середовище, де можна комфортно проживати, вчитися, проводити цікаво час.

     Традиційно на початку нового навчального року в гуртожитку відбулася зустріч студентів, які там проживають, з директором ІФМФК Володимиром Васильовичем Стасюком. Керівник коледжу, який рівно пів століття тому закінчив Івано-Франківське медичне училище і пам’ятає умови проживання в гуртожитку з прохідними кімнатами, наголосив, що важливою умовою проживання сьогоднішніх студентів в гуртожитку є позитивна динаміка успіхів у навчанні.

     На кілька років гуртожиток стає для мешканців рідним домом. І спільними зусиллями потрібно зробити цей дім затишним, теплим, безпечним.

Пресцентр коледжу

  

Наша адреса

Тел/факс: (0342) 75-32-58
Відділення післядипломної освіти
Тел: (0342)528004
 

 

Для студентів

Moodle

Корисні посилання

ZNO

vfpo

Copyright © 2023 Комунальний заклад фахової передвищої освіти "Івано-Франківський медичний фаховий коледж" Івано-Франківської обласної ради/ м. Івано-Франківськ, вул. Гетьмана Мазепи 165