Заходи у гуртожитку

Заходи у гуртожитку

Навчання з протипожежної безпеки

      Для першокурсників, які проживають в гуртожитку Івано-Франківського медичного фахового коледжу, відбулися навчання з протипожежної безпеки. Проходили вони за принципом: послухати, побачити, самим спробувати.

     В ІФМФК особлива увага приділяється протипожежній безпеці, традиційно проводяться навчання і тренування – і для студентів різних курсів, і для мешканців гуртожитку. А зараз, в час російсько-української війни і воєнного стану, значення таких тренінгів в рази зростає. Вони підвищують не лише рівень теоретичних знань, а й практичних навичок, позитивно впливають на психологічну готовність правильно діяти при виникненні надзвичайних ситуацій.

     На другому тижні навчання, 7 вересня, для першокурсників, які проживають в гуртожитку, відбулося показове заняття щодо дотримання вимог правил пожежної безпеки та практичне відпрацювання схеми евакуації мешканців гуртожитку на випадок пожежі. Провів його викладач предмету захист України Довган Ярослав Михайлович.

     Студентам нагадали про основні правила поводження в гуртожитку – від заборони куріння до обережності при користуванні електроприладами, розповіли про алгоритм дій при виникненні надзвичайних ситуацій, про використання первинних засобів пожежогасіння – вогнегасників та способи гасіння загорань. Практична складова заняття: студенти самі змогли виконати вправи з вогнегасником. Бо одна справа – почути, інша – самому спробувати.

     За словами заступниці директора з виховної роботи Наталії Валеріївни Мальованчук, в ІФМФК дбають про протипожежну безпеку і в навчальному корпусі, і в гуртожитку: встановлені централізована пожежна сигналізація, система оповіщення, є вогнегасники на поверхах навчального корпусу, спортзалу, в кожному блоці гуртожитку. Але про власну безпеку слід самим пам’ятати і дбати – задля цього і проводяться у коледжі навчання і тренування.

Зустріч мешканців гуртожитку з директором ІФМФК

     У перші дні навчання першокурсники Івано-Франківського медичного фахового коледжу, які проживатимуть в гуртожитку, зустрілися з представниками адміністрації ІФМФК.
     Особливо важлива така година спілкування з дирекцією коледжу для тих, хто цьогоріч поповнив студентську сім’ю. Дехто поселився у день посвяти в першокурсники, а дехто і напередодні. Поки що вони ще обживаються і в гуртожитку, і в коледжі, і в Івано-Франківську. Та з перших днів варто ознайомитися з вимогами щодо навчання і побуту в закладі освіти.
     Символічно, що посвята в першокурсники відбувалася у свято Успіння Пресвятої Богородиці, яке завершує цикл річних церковних свят. А новий богослужбовий рік розпочнеться 21 вересня, на свято Різдва Пресвятої Богородиці. Саме у таке велике  християнське свято шість років тому в Івано-Франківському медичному фаховому коледжі було урочисто відкрито власний студентський гуртожиток. Подія знакова, оскільки до того за 75-річну історію навчального закладу гуртожитки знаходилися або в пристосованих приміщеннях, або в орендованих, та і місць було небагато.
     Новий гуртожиток, що знаходиться на території коледжу, збудований власними силами, без жодної гривні із загального фонду бюджету (з понад 700 коледжів в Україні це єдиний такий приклад будівництва гуртожитку). Розрахований він на 92 місця, з сучасними комфортними кімнатами і побутовими умовами: блочна система, окремі місця для спання, для приготування їжі, для навчання. Постійно є тепла вода, електродуховка і три холодильники на блок, бактерицидні рециркулятори, ортопедичні матраци у спальнях.
     Спілкуючись з студентами, директор ІФМФК Володимир Васильович Стасюк наголосив, що це все потрібно цінувати і берегти. Він розповів про правила поведінки в гуртожитку і в коледжі, особливу увагу звернувши на умови проживання під час воєнного стану. Приміром, як діяти при оповіщенні про повітряну тривогу, куди йти в укриття, як підготувати одяг і документи на випадок сирен. Для мешканців коледжу оснащене укриття на цокольному поверсі коледжу, яким необхідно користуватися під час повітряних тривог. Аудиторіями цокольного приміщення повинні користуватися мешканці гуртожитку щоденно після 18 години для підготовки до занять, тут є інтернет.
     На час воєнного стану, при змішаному навчанні (очно-заочному) гуртожиток діятиме за принципом готелю.
     Директор коледжу зазначив, що важливою умовою проживання студентів в гуртожитку є позитивна динаміка успіхів у навчанні. І нагадав витяг з Пам’ятки для мешканців гуртожитку та їхніх батьків (опікунів): «Головною умовою проживання в гуртожитку є старанне навчання. Якщо мешканець гуртожитку використовує його як «місце для перебування», то він може втратити право на проживання».
     Не допускається в гуртожитку куріння і вживання алкоголю, обов’язковими є дотримання чистоти і порядку, збереження майна.
     Тож кожному варто сприймати гуртожиток як рідний дім, і робити цей дім затишним. Про все це наголосили під час зустрічі з директором ІФМФК Володимиром Васильовичем Стасюком, заступницею директора з виховної роботи Наталією Валеріївною Мальованчук, вихователькою гуртожитку Ольгою Петрівною Кузенко. Студенти також мали змогу висловити свої зауваження і пропозиції.

 

Показове заняття щодо дотримання вимог правил пожежної безпеки
      18 вересня 2019 року в гуртожитку коледжу відбулося показове заняття щодо дотримання вимог правил пожежної безпеки, з практичним відпрацюванням питань евакуації мешканців на випадок пожежі.
     Практичне заняття проводилося з метою навчання мешканців та працівників гуртожитку у разі виникнення пожежі в приміщенні, а також здійснювати необхідні заходи і практично відпрацювати дії кожного у разі виникнення пожежі.
     Проведена бесіда зі студентами на теми: “Небезпека вдома й на вулиці”, “Правила користування побутовими, газо- та електроприладами”, “Дії під час пожежі у приміщенні”  “Надання першої домедичної допомоги”.
     Крім того, у ході заняття присутні також виконали ряд вправ стосовно застосування вогнегасників. Фахівець із питань цивільного захисту Довган Я.М. продемонстрував порядок приведення в дію вогнегасників та способи гасіння загорань.
     Кожний із присутніх мав змогу особисто виконати вправи на випадок гасіння осередку пожежі обмеженого розміру при гасінні твердих горючих матеріалів та легкозаймистих речовин.
     Отримані теоретичні знання, що підкріплені практичними діями , нададуть змогу студентам не розгубитись у складній ситуації при пожежі - швидко прийти на допомогу, рятуючи своє та життя інших.
     Показове заняття провели - заступник директора з НВР Гарко Я.О., заступник директора  з виховної роботи Мальвончук Н. В., фахівець з питань ЦЗ Довган Я.М., завідувач господарством Синичак І. І. 

Вшанування подвигу Героїв бою під Крутами

   12.02.2019 р. та 13.02.2019 р. у Івано-Франківському базовому медичному коледжі відбулися заходи щодо вшанування подвигу Героїв бою під Крутами та інших пам'ятних дат боротьби за незалежність України, які мають важливе значення для патріотичного виховання української молоді, збереження пам'яті про боротьбу за волю України, зміцнення пошани українських громадян до незалежності України та для формування єдності і сильної української нації:
 1. 1. Виставка експозицій документів та підбір матеріалів на інформаційному стенді бібліотеки коледжу.
 2. 2. Виховна година, присвячена 100-річчю подвигу Героїв Крут, проведена вихователем гуротжитку Гончаренко Т.В.
 3. 3. Радіорозповідь, присвячена 100-річчю подвигу Героїв Крут, яку підготувала та провела Мельник Л.І.
 4. 4. Перегляд і обговорення фільму "Крути 1918" у кінотеатрах міста студентами та викладачами.

Майстер-клас «Створення зачіски»

     2 квітня 2019 року майстри центру професійно-технічної освіти № 1 Білоус Галина Миколаївна, Шикор Іванна Іванівна, Долішня Євгенія Миколаївна, Гайтус Тетяна Михайлівна, Татарчук Сніжана Іванівна разом зі своїми учнями провели для мешканців гуртожитку ІФБМК майстер-клас «Створення зачіски». Студенти мали можливість ознайомитись з технікою створення зачіски, а також майстри продемонстрували:

 • як вибрати ідеальну температуру інструмента перед накруткою;
 • який стайлінг краще використовувати для зібраних і розпущених зачісок;
 • секрети створення довговічних зачісок;
 • правила використання прикрас у зачісках;
 • безліч елементів зачісок, які згодом  зможуть використовувати у створенні різних образів;
 • схематичний поділ для форм, композиції і порядок виконань зачісок;
 • підбір зачісок за типом обличчя;
 • тенденції у весільних зачісках;
 • модні і сучасні віяння.

Мешканцям гуртожитку було зроблено стильні зачіски. Студенти та адміністрація коледжу  вдячні майстрам, їх учням за створення позитивного настрою та атмосферу чарівності.

     «Загальнолюдські цінності та їх значення для розвитку особистості»

     06.11.2018 р. Усенко Мар'яна Валентинівна-- практичний психолог коледжу, провела групове заняття із мешканцями гуртожитку на тему: «Загальнолюдські цінності та їх значення для розвитку особистості».
     Загальнолюдські цінності завжди були і є безумовною необхідністю в житті людини. Вони формують систему морально-естетичних принципів кожної людини: доброту, милосердя, почуття гідності та честі, шляхетність, повагу до старшого покоління, національний дух, патріотизм, інтелегентність. А головна цінність, яка формує духовну культуру людства,-- це любов... любов до дітей, до ближнього, любов до природи, рідної землі.

 
Оглядова екскурсія

     18.10.2018 р. відбулася оглядова екскурсія у центральній частині міста Івано-Франківська, яку провів  для студентів гуртожитку викладач історії кафедри міжнародних відносин Прикарпатського національного університету ім. В. Стефаника Петро Гаврилишин. Студенти ознайомилися із пам”ятками  історії та культури, особливостями архітектури будівель та споруд, місцями окремих визначних подій Івано-Франківська.

 
Тренінг із Долікарської допомоги
     07.05.2018 р. викладачем хірургічних дисциплін Івано-Фнранківського базового медичного коледжу та волонтером Володимиром Яцківом проведено тренінг із Долікарської допомоги для студентів, які проживають у гуртожитку  коледжу.
     Такий вид тренінгу дуже важливий для майбутніх медичних працівників, адже вони зобов'язані за першим викликом прийти на допомогу при нещасних випадках та раптових захворюваннях.  Викладач вчить застосовувати різні  засоби допомоги на місці поді,ї до прибуття швидкої допомоги. Від того, наскільки своєчасно і грамотно надано першу допомогу,  залежать результати подальшої невідкладної лікаської допомоги, лікування, а в ряді випадків -- і життя потерпілого. 
 
Турнір аматорів із настільного тенісу  серед студентів, які проживають у гуртожитку
     15 лютого 2018 року у спортивній залі Івано-Франківського базового медичного коледжу відбувся турнір аматорів із настільного тенісу  серед студентів, які проживають у гуртожитку, під керівництвом викладача фізичного виховання Міронової Лілії Миколаївни. Настільний теніс ( пінг-понг)  є улюбленим видом спорту для студентів, так як  в нього можна грати, незалежно від фізичних можливостей.
     Перемогу в турнірі здобули:
1 місце -- Саприкіна Валентина IV-4 гр.
2 місце -- Прохорович Василина ІІ-5 гр.
3 місце -- Пихней Діана І-6 гр.
     Бажаємо всім гравцям завжди отримувати радість та задоволення від гри у настільний теніс!

Андріївські вечорниці
     Свято Андрія Первозванного вважається найбільшим передноворічним святом, яке відзначається ще з часів Русі 13 грудня. Андрій Первозванний входив в число 12-ти апостолів Христа. Згідно з переказами він був братом апостолу Петру та покровителем жителів України, Росії та Шотландії. Напередодні цієї дати прийнято збиратися на Андріївські вечорниці — ворожіння, з якими пов'язано безліч неординарних звичаїв. Якщо раніше хлопці ніколи не заглядали до дівчат на вогник, а саме ворожіння було таїнством, то зараз молодь часто збирається разом. До ворожіння відносяться жартівливо, а самі вечорниці сприймають як хороший звичай повеселитися перед Новим роком.
    Так, 13 грудня 2017 р. студенти гуртожитку провели  Андріївські вечорниці. Свято розпочалося з театралізованого дійства, яке розвивалося в іграх та танцях за участю всіх хлопців та дівчат. Кульмінацією свята стало кусання калити – коржа із діркою посередині, який символізує сонце. Хлопці кусали калиту, жартували, навіть бешкетували, бо така традиція існує здавен: на Андрія кожен хлопець «пустує». У спортивній залі коледжу щаслива молодь, яка брала участь у вечорницях вперше, вела хороводи, співала, веселилася...

Турнір аматорів із настільного тенісу для мешканців гуртожитку ІФБМК

    Настільний теніс ( пінг-понг) -- один із найпопулярніших видів спорту у світі. Це нескінченний вид спорту, адже в нього можна грати все життя, незалежно від фізичних можливостей.
    Існує шість причин, чому настільний теніс є дуже корисним дітям та молоді:
 1. Соціалізація. Діти, що починають грати в настільний теніс, стають більш відкритими і доброзичливими; та й грати з сім’єю завжди весело і може значно зміцнити сімейні узи, що набагато важливіше, ніж можливі витрати на обладнання.
 2. Фізичний розвиток. Відмінний спосіб залишатися у формі та поліпшити координацію рук і очей. Дослідження, проведені в різних частинах світу, показали, що настільний теніс сприяє зміцненню кісток і розвитку м’язів. Повторювані різноспрямовані рухи також розвивають спритність і гнучкість вашої дитини. Це і можливість займатися в приміщеннях стало основою для внесення настільного тенісу в програми фізичного розвитку.
 3. Робота мозку. Під час гри в пінг – понг ми розвиваємо рухові функції, стратегічно важливі здатності і довгострокову пам’ять, працюють ті частини мозку, які відповідають за рухи, дрібну моторику і стратегічне мислення – і вони можуть розвиватися сильніше з кожним матчем. З цієї точки зору, настільний теніс ідеально підходить для розвитку дитини.
 4. Це недорого. Принаймні – в порівнянні з іншими видами спорту. Обладнання, необхідне для початкового « притирання » обходиться досить недорого, і, що важливіше – служить вам дуже довго. З одягу переважно футболка, шорти і кросівки – то, що можна знайти в шафі практично будь-якої людини. Хоча для людини, яка прагне грати на професійному рівні, ціни на спорядження можуть виявитися набагато вище.
 5. Легко грати. У настільний теніс може грати будь-яка людина – від малого до великого. Вік, стать, уподобання в їжі або кольорі – все це не має значення, а простота правил даного виду спорту сприяє легкому запам’ятовуванню. Не дивно, що настільний теніс популярний у людей похилого віку або інвалідів, а серед видів спорту з використанням ракетки – і зовсім найпопулярніший. Його можливість стимулювати роботу мозку йде в безумовний плюс для людей будь-якого віку.
 6. Це весело ! Чи граєте ви для власного задоволення, або на професійному рівні – настільний теніс легкий в навчанні, але складний в осягненні рівня майстерності , так що , дана гра пропонує вам найдоступнішу можливість добряче повеселитися, в порівнянні з іншими видами спорту.
     Для студентів гуртожитку ІФБМК настільний теніс є також популярним видом спорту. Студенти із задовленням розвивають свою професійність у ньому. Так 21.11.2017 р. під керівництвом викладача з фізвиховання Лілії Миколаївни Міронової був проведений турнір аматорів із настільного тенісу. Визначилися і переможці:
        1     місце:   Прохорович Василина - 4 поверх;
       2     місце:   Жирій Денис - 1 поверх;
       3     місце:   Пихней Діана - 5 поверх.

 

Позитивне мислення та його формування як можливість покращення психологічного здоров'я молоді

     08.11.2017 р.у студентському гуртожитку була проведена лекція "Позитивне мислення та його формування як можливість покращення психологічного здоров'я молоді".
    Внутрішньо-особистісна гармонія молодих людей порушується під впливом невизначеності майбутнього, відсутності достатнього життєвого досвіду подолання негативних станів. Тому виникає потреба пошуку особистісних ресурсів для підвищення життєстійкості молоді, покращення її психологічного здоров'я. А найбільш доступним способом покращення психологічного здоров'я – це формування  позитивного, оптимістичного мислення.
     Окрім тренінгів та психологічного консультування, формування позитивного мислення та світосприйняйття здійснюється і в проведенні лекцій з психології. 08.11.2017 р.у студентському гуртожитку була проведена лекція "Позитивне мислення та його формування як можливість покращення психологічного здоров'я молоді".  Липовецький Степан Богданович, практичний психолог Центру дитячої та юнацької творчості м. Галича, розкрив  "формулу позитивного мислення" та поняття "Я-концепція", визначив рівень самооцінки за допомого тестування студентів. Цікавою виявилась спроба дослідити дискурс оптимістичного погляду на проблемну ситуацію.
    Студенти з допомогою психолога зробили висновки, що несприятливі та навіть трагічні ситуації залишаються незмінними, проте змінюється  ставлення до них.

Особиста гігієна дівчат у різні періоди статевого розвитку. Раннє статеве життя та його наслідки

     Валовіна Альона Миколаївна, викладач акушерства та гінекології, провела бесіду із мешканцями гуртожитку на тему: «Особиста гігієна дівчат у різні періоди статевого розвитку. Раннє статеве життя та його наслідки».
     Під час бесіди були висвітлені такі актуальні питання, як: догляд за шкірою, порожниною рота, гігієна утримання житла, одягу, взуття, раціональну організацію режиму праці та відпочинку. Особливу увагу було звернено на правила особистої гігієни в період статевого дозрівання, якими засобами слід користуватися, їх переваги та недоліки.
     Альона Миколаївна наголосила, що правил особистої гігієни слід дотримуватися, починаючи з раннього віку з метою профілактики різних запальних захворювань статевої системи.

   Аматорські змагання із бадмінтону
     15 березня 2017 року у спортивній залі Івано-Франківського базового медичного коледжу відбулися аматорські змагання із бадмінтону серед студентів, які проживають у гуртожитку, під керівництвом викладача фізичного виховання Міронової Лілії Миколаївни. Студенти ознайомились із основами техніки та правилами гри. Вони визнали, що бадмінтон – це захоплююча і красива гра. У ній вдало поєднюються елементи тенісу, волейболу та легкої атлетики. Гра вимагає швидкого переміщення гравця та чіткого розрахунку дій суперника наперед, концентрації уваги та багато інших зусиль.
Перемогу у змаганнях вкотре здобула талановита студентка Саприкіна Валентина (група ІІІ-4).
Друге місце зайняла Ясюк Христина (група ІІ-7)
та третє місце Микула Віта (група ІІ-7).
     Бажаємо всім гравцям завжди отримувати радість та задоволення від гри у бадмінтон!

Наша адреса

Тел/факс: (0342) 75-32-58
Відділення післядипломної освіти
Тел: (0342)528004
 

 

Для студентів

Moodle

Корисні посилання

ZNO

vfpo

Copyright © 2022 Комунальний заклад фахової передвищої освіти "Івано-Франківський медичний фаховий коледж" Івано-Франківської обласної ради/ м. Івано-Франківськ, вул. Гетьмана Мазепи 165