Новини

На засіданні студентського самоврядування – тренінг з протидії торгівлі людьми

     Чергове засідання студентського самоврядування Івано-Франківського медичного фахового коледжу відбулося 9 грудня дистанційно на платформі Zoom. Це був своєрідний тренінг з протидії торгівлі людьми. У засіданні також взяли участь заступниця директора з виховної робота Наталія Валеріївна Мальованчук, помічниця директора з кадрової роботи Наталія Михайлівна Мельник, культорганізаторка дозвіллєвої діяльності коледжу Наталія Іванівна Бобкович та представники Благодійного фонду «Карітас Івано-Франківськ УГКЦ».
     Бути інформованим, щоб захистити себе і допомогти іншим – така основна ідея тренінгу з протидії торгівлі людьми. Попередньо у вересні голова студентського самоврядування ІФМФК Христина Яворська (IV курс, 5 група) та членкиня студентського самоврядування Наталія Костюк (ІІІ курс, 2 група) взяли участь у тренінгу, який провели для молодіжних лідерів представники Благодійного фонду «Карітас Івано-Франківськ УГКЦ» у рамках проєкту «Підвищення обізнаності молоді Івано-Франківської області щодо безпечної міграції та працевлаштування». А тепер студентки змогли поділитися знаннями зі своїми ровесниками.
     Як наголосила заступниця директора з виховної роботи Наталія Валеріївна Мальованчук, проблема торгівлі людьми є актуальною для усього світу, в тому числі і для України. Лише у минулому році офіційний статус особи, що постраждала від торгівлі людьми, в Україні отримали 28 жінок, 61 чоловік, одна дитина. Через фінансову скруту, безробіття, відсутність житла, військові конфлікти чи сімейні незлагоди люди шукають можливість змінити свою долю, знайти працю, підзаробити грошей – і потрапляють іноді у складні ситуації.
     Як уникнути цього, як бути захищеним, куди звертатися за допомогою – про це і розповідали Христина Яворська та Наталя Костюк. Дівчата підготували відеопрезентацію про нормативно-правові акти у сфері протидії людьми, про основні ознаки такого явища (коли забрали в людини документи, позбавляють спілкування з рідними, не заплатили за працю, як обіцяли, погрози, побиття) і види торгівлі людьми (примусова праця, рабство, сексуальна експлуатація, використання в порнобізнесі, примусова вагітність, вилучення органів людини, використання у жебрацтві, використання у збройних конфліктах). З допомогою слайдів, графіків і таблиць, змінюючи одна одну, Христина і Наталя про все це розповідали детально, доповнюючи конкретними випадками життєвих історій, про які почули під час тренінгу у Карітасі.
     Як зробити так, аби подорожувати, навчатися чи працювати за кордоном безпечно? Є сайти, де можна отримати відповідну інформацію. Є спеціальні організації, які можуть допомогти тим, хто потрапив у біду, є національна гаряча лінія. На це у презентації була звернута особлива увага.   
     Представник Карітасу запропонував студентам пройти онлайн-квест з безпечного працевлаштування. До речі, при Карітасі діє Консультативний центр запобігання торгівлі людьми.
*  *  *
     На засіданні студентського самоврядування культорганізаторка дозвіллєвої діяльності коледжу Наталія Іванівна Бобкович поінформувала про благодійну акцію до Дня Святого Миколая. Цьогоріч вирішено провести її для 130 жінок з Погонянського психоневрологічного інтернату. За зібрані студентами ІФМФК кошти будуть закуплені засоби гігієни та солодкі подарунки. Планується завезти їх в інтернат 17 грудня. Добра традиція милосердних справ у коледжі продовжується.
Пресцентр коледжу.

Наша адреса

Тел/факс: (0342) 75-32-58
Відділення післядипломної освіти
Тел: (0342)528004
 

 

Для студентів

Moodle

Корисні посилання

ZNO

vfpo

Copyright © 2022 Комунальний заклад фахової передвищої освіти "Івано-Франківський медичний фаховий коледж" Івано-Франківської обласної ради/ м. Івано-Франківськ, вул. Гетьмана Мазепи 165