Новини

Бібліотека ІФМФК організувала онлайн-захід «Історія одної вишиванки»

   До Дня вишиванки в Івано-Франківському медичному фаховому коледжі проводять онлайн-захід «Історія одної вишиванки». До нього долучаються і викладачі коледжу, і студенти.

     У 2006 році студентка Чернівецького національного університету імені Юрія Федьковича Леся Воронюк запропонувала своїм однокурсникам обрати один день і всім разом одягнути вишиванки. Так розпочався День вишиванки, який розрісся до всеукраїнського рівня, а згодом став всесвітнім. Сьогодні таке свято відзначають у більш як 50 країнах світу. У цей день, який щороку припадає на третій четвер травня, всі охочі одягають вишиванки.

   В Івано-Франківському медичному фаховому коледжі є гарна традиція приходити у вишиванках на посвяту в першокурсники і вручення дипломів, на календарні дні рідної мови та інші національні свята. І, звичайно ж, на День вишиванки.

   У цьому році з цікавою ініціативою виступили працівники бібліотеки ІФМФК: провести онлайн-захід «Історія одної вишиванки». Організатори звернулися до викладачів, студентів, працівників коледжу, усіх читачів сторінки у Фейсбуці: «надсилайте коротку розповідь про історію своєї вишиванки, її символіку та значення для вас, а також своє фото (або фото своєї родини) у вишиванці, і ми опублікуємо вашу розповідь». І вже з 18 травня такі розповіді можна побачити на сторінці бібліотеки ІФМФК у ФБ.

    Це своєрідний флешмоб, коли викладачі і студенти коледжу подають свої світлини у вишиванках і одночасно діляться історіями своїх вишиванок. У когось це сорочка, яку отримала у спадок від прабабусі, у когось – весільна, подарунок свекрухи, у когось куплена на коломийському базарі. І в кожній історії описано, як вишита сорочка чи сукня, якими кольорами, з якого регіону – Гуцульщина, Покуття, Львівщина, Полтавщина, а старовинні навіть мають свої назви.

    «Вишивання – давня традиція в українських родинах. Скільки ж вишиваних рушників, картин, традиційного одягу є в моїй сім’ї», «Це символ української культури та національний одяг мого народу», «Це не просто одяг, а частина душі», «Зараз ця сорочка нерозривно єднає кілька поколінь моєї родини», «Я з гордістю одягаю вишиванку і пишаюся тим, що я українка» – так учасники онлайн-заходу пишуть про вишиванку.

    Пресцентр коледжу.

Бібліотека Івано-Франківського медичного фахового коледжу (Facebook)

 

Наша адреса

Тел/факс: (0342) 75-32-58
Відділення післядипломної освіти
Тел: (0342)528004
 

 

Для студентів

Moodle

Корисні посилання

ZNO

vfpo

Copyright © 2021 Комунальний заклад фахової передвищої освіти "Івано-Франківський медичний фаховий коледж" Івано-Франківської обласної ради