Новини

Відзначення міжнародного дня медичної сестри в коледжі

 Різноманітними заходами в КЗФПО «Івано-Франківський медичний фаховий коледж» ІФОР (вул. Гетьмана Мазепи, 165) відзначили Міжнародний день медичної сестри. Напередодні відбувся тренінг з інфекційного контролю, а 12 травня, безпосередньо у день календарного свята, конкурси серед студентів.

 В рамках святкування Міжнародного дня медичної сестри в ІФМФК відбулося  практичне заняття з тактичної медицини. Схематично територія коледжу була поділена на три зони, в яких надавалась медична допомога:

  • «Червона» (зона обстрілу)
  • «Жовта» (зона укриття)
  • «Зелена» (зона евакуації).

Сортувальні бригади виділяли групи постраждалих:

  • «Червоні» - потребують термінового втручання
  • «Жовті» – допомога може бути відтермінована на деякий час
  • «Зелені» – підлягають евакуації без надання медичної допомоги
  • «Чорні» – отримали несумісні з життям травми (які вже померли чи агонують).

Під час заняття відпрацювали основні правила та способи зупинки зовнішньої кровотечі (джгути, турнікети, тампонада рани), перевіряли прохідність дихальних шляхів та відновлювали дихання у разі  його відсутності, встановлювали назофарингіальну трубку у разі потреби, проводили транспортну іммобілізацію різними шинами, в тому числі і пневматичними, та підручними засобами при різних переломах та інших важких пошкодженнях м’яких тканин.  Був виділений окремий медичний пункт у «жовтій» зоні, де постраждалим можна було виміряти артеріальний тиск, при потребі зробити ЕКГ, надати невідкладну допомогу при стенокардитичних нападах та гіпертензивному кризі  (таблетовані препарати, в/м, в/в струминно та в/в краплинно).

Реально була проведена евакуація постраждалих, за що ми вдячні місцевим військовим медикам за санітарний транспорт.

Студенти коледжу  сьогодні отримали достатній рівень практичної підготовки, ми будемо продовжувати проводити такі заняття, які потрібні для всіх нас у воєнний час.

Викладачі циклової комісії "Основи медсестринства" з нагоди Міжнародного дня медсестри провели конкурс "Медсестринська майстерність" серед студентів ІІ курсу.  Він проходив у два етапи:

1-й - відбір студентів за результатами тестового контролю,

2-й - демонстрація практичних навиків з розділів "Застосування лікарських засобів", "Оцінювання функціонального стану пацієнта", "Застосування клізм".

Для другого етапу конкурсу було сформовано чотири команди, які змагалися за призові місця.

Переможці конкурсу нагороджені грамотами і заохочувальними призами.

А викладачі циклу хірургічних дисциплін провели конкурс "Кращий за професією" серед студентів ІІІ курсу спеціалізації Лікувальна справа.

В практичній частині конкурсу учасники накладали джгут САТ, збирали набори інструментів, проводили серцево-легеневу реанімацію.

Кожний з учасників отримав рандомно по одному теоретичному питанню.

Проведення таких конкурсів дало можливість студентам показати свої знання і вміння та додало урочистості у день професійного свята.

Міжнародний день медсестри відзначається 12 травня. Встановлений на честь британської сестри милосердя Флоренс Найтінгейл, яка допомагала пораненим солдатам у Кримській війні. У 1934 році був створений Міжнародний фонд імені Флоренс Найтінгейл, з ініціативи якого Міжнародний день медичної сестри став щорічним святом.

Особливого змісту набуває цей день сьогодні в Україні, адже в умовах московсько-української війни наші медичні сестри і медичні брати виконують неймовірно важливу роботу: у зоні бойових дій рятують життя наших військових, а в мирних містах забезпечують гідний рівень медицини.

Вітаємо викладачів Івано-Франківського медичного фахового коледжу, студентів, які здобувають фах медсестри, численних випускників ІФМФК з цим святом! Висловлюємо вдячність за вашу працю, за професіоналізм у виходжуванні хворих, милосердя при опіці над пацієнтами, турботу про здоров’я людей! Бажаємо успіхів у праці, затишку в родині, Перемоги і миру!

А студенти 6 групи ІІІ курсу спеціалізації Сестринська справа (керівниця Галина Ярославівна Семків) підготували відеопривітання з Міжнародним днем медичної сестри.

Пресцентр коледжу.

Наша адреса

Тел/факс: (0342) 75-32-58
Відділення післядипломної освіти
Тел: (0342)528004
 

 

Для студентів

Moodle

Корисні посилання

ZNO

vfpo

Copyright © 2023 Комунальний заклад фахової передвищої освіти "Івано-Франківський медичний фаховий коледж" Івано-Франківської обласної ради/ м. Івано-Франківськ, вул. Гетьмана Мазепи 165