Про майбутній фах варто думати наперед. В КЗФПО «Івано-Франківський медичний фаховий коледж» ІФОР (вул. Гетьмана Мазепи, 165) завітали на профорієнтаційну екскурсію учні 8 і 9 класу школи альтернативної освіти «Kaizen» під керівництвом вчительки Вітенко Уляни Миколаївни. Почули, побачили, дізналися багато цікавого.
Знайомство з освітнім закладом розпочалося уже з холу коледжу. Заступниця директора з виховної роботи Наталія Валеріївна Мальованчук звернула увагу учнів на латинські вислови, написані на стінах, на численні фотографії випускників та на меморіальну дошку колишньому директорові медичного училища Григорію Григоровичу Гавришу, який майже чверть століття його очолював. До речі, і Наталія Валеріївна, і теперішній директор ІФМФК Володимир Васильович Стасюк – колишні випускники освітнього закладу, де зараз працюють.
А загалом історія коледжу давня і славна. В наступному році виповниться 85-ліття з часу створення найстаршого на Прикарпатті медичного навчального закладу, нині одного з найавторитетніших в Україні. Про його історію школярі змогли почути під час відвідання музею історії коледжу, побачити цікаві експонати, світлини, документи. Водночас дізналися про організацію освітнього процесу, матеріальну базу і сучасне обладнання. Побачили це обладнання, пройшовши навчальними кабінетами і тренажерними залами.
Про фах медсестри розповіла викладачка основ медсестринства Марія Іванівна Сапіжак (теж колишня випускниця), коли гості заглянули в тренажерний кабінет з фантомами і муляжами. Тут студенти відпрацьовують практичні навики.
А в хірургічному кабінеті викладач хірургічних дисциплін Володимир Миколайович Яцків розповів про надання домедичної допомоги та продемонстрував можливості унікального (лише кілька на Україну) реанімаційного тренажер-симулятора, який ІФМФК отримав в подарунок від клініки з Потсдама (Німеччина). Учні могли побачити на ньому «ознаки життя»: роботу серцево-судинної системи (пульс, тиск, серцеві шуми) та дихальної системи (частота, ритм, глибина дихання). Таке обладнання використовуватиметься і при навчанні здобувачів освіти, воно контролює правильність виконання практичних навиків.
Цікаво було також побувати в музеї історії побутової та медичної техніки, створеному викладачем фізики Олександром Романовичем Кравцем. Численні експонати музею демонструють, наскільки вперед рухається прогрес, як змінилася техніка з часів юності їхніх батьків чи дідусів-бабусь.
В подарунок кожен учень отримав календарик. Можливо, через рік-два дехто з них вирішить продовжити навчання в Івано-Франківському медичному фаховому коледжі, щоб здобути освітньо-професійний рівень «фаховий молодший бакалавр».
Пресцентр коледжу.