Новини

Вшановуємо пам’ять жертв Голодомору 

     Колектив КЗФПО «Івано-Франківський медичний фаховий коледж» ІФОР (вул. Гетьмана Мазепи, 165) долучається до вшанування памяті жертв Голодомору. В студентських групах відбулися виховні години про таку трагічну сторінку в історії України.
     Щороку в четверту суботу листопада Україна вшановує пам’ять жертв Голодомору 1932-1933 років і масових штучних голодів 1921-1923 і 1946-1947 років. Більше 90 років минуло, але ми пам’ятаємо невинні жертви голодів різних років, адже Україна втратила внаслідок них мільйони людських життів. У 1947 році «свій» голод був і на теренах Прикарпаття.
     Сьогодні все більше країн світу визнають Голодомор 1932-1933 років геноцидом. У жовтні це визнала Парламентська асамблея Ради Європи. У листопаді ц. р. одразу кілька штатів США приєдналися до визнання Голодомору 1932-1933 років геноцидом українського народу.
      У 2023-му День пам’яті жертв голодоморів припадає на 25 листопада. О 16.00 відбудеться Загальнонаціональна хвилина мовчання, до якої долучаться і працівники, і здобувачі освіти ІФМФК. На знак скорботи за загиблими засвітяться вогники свічок у наших домівках. Ці вогники символізують нашу скорботу і пам’ять про мільйони загублених співвітчизників.
     Здобувачі освіти 8 групи І курсу спеціалізації Сестринська справа (класна керівниця Ольга Степанівна Кувік) підготували відеоролик «Запали свічку». Є у ньому і такі рядки: «Запалимо свічки, помолимось в скорботі за тих невинних жертв Голодомору днів»…
     Здобувачі освіти 5 групи I курсу спеціалізації Лікувальна справа (класна керівниця Вітенко Уляна Миколаївна) долучилися  до акції "Запали свічку".
     У цьому році ми вдруге вшановуємо жертв сталінського геноциду в умовах повномасштабної війни. Знову геноцидні дії проти українців чинить росія. Після голоду-геноциду росія знову прагне знищити нашу ідентичність, культуру, мову – знищити українську націю. Тому жива пам’ять надзвичайно важлива: ті, хто чинить злочини проти людства, мають бути засуджені світовою спільнотою, а жертви – вшановані. Український інститут національної пам’яті ініціював акцію «Пам’ятай про жертв Голодомору. Підтримуй тих, хто бореться за Україну».
     Такі геноциди не повинні повторюватися! Віримо в перемогу України!
Пресцентр коледжу.
 

Наша адреса

Тел/факс: (0342) 75-32-58
Відділення післядипломної освіти
Тел: (0342)528004
 

 

Для студентів

Moodle

Корисні посилання

ZNO

vfpo

Copyright © 2023 Комунальний заклад фахової передвищої освіти "Івано-Франківський медичний фаховий коледж" Івано-Франківської обласної ради/ м. Івано-Франківськ, вул. Гетьмана Мазепи 165