Новини

У коледжі відбувся тиждень охорони праці

     Щороку, починаючи з 2006-го, в Україні 28 квітня відзначається День охорони праці, який співпадає з Всесвітнім днем охорони праці. В цьому році його девіз: «Передбачати, готуватися та реагувати на кризи – інвестуймо зараз у стійкі системи БЗР». Водночас у ці квітневі дні проходить тиждень охорони праці, у рамках якого традиційно в Івано-Франківському медичному фаховому коледжі відбуваються різноманітні заходи.
     Зрозуміло, що увага до безпеки праці, навчання, проживання повинна бути постійною – ніхто і не заперечує. Бо неуважність, недбалість, недотримання певних правил і вимог можуть обернутися бідою. Власне, тому і проводиться такий міжнародний день, аби закцентувати на цьому, нагадати, застерегти. А цьогорічний девіз такого календарного дня пов’язаний з пандемією коронавірусу, з викликами і наслідками, які він спричинив у сфері праці, особливо в медицині.
      В ІФМФК тиждень охорони праці проходив, згідно із затвердженим планом заходів, з 26 по 30 квітня. Розпочався він із консультацій щодо нормативно-правових документів, які стосуються охорони праці, пожежної безпеки, дорожнього руху. При цьому особлива увага акцентувалася на організацію охорони праці учасників освітнього процесу.
     Водночас здійснено перевірку стану дотримання відповідних інструкцій: від ведення журналів реєстрації інструктажів з охорони праці, планів та шляхів евакуації на кожному поверсі і в кабінетах до наявності куточків з охорони праці та вогнегасників, справності пожежних кранів і рукавів на всіх поверхах. Перевірено також стан електричного та газового господарства, розеток, вимикачів, технічний стан будівель та інвентаря, критої спортивної арени та спортмайданчика і тренажерів.
     Якщо попередні заходи виконували відповідальні за таку роботу працівники коледжу, то не забули долучити до тижня охорони праці і студентів. Зокрема, організували конкурс плакатів на кращий слоган з охорони праці для студентів третього-четвертого курсів. А про девіз цьогорічного Дня охорони праці протягом тижня йшлося на лекціях і семінарах у групах, які зараз знаходяться на дистанційній формі навчання, а також під час дистанційних виховних годин.
     З огляду на те, що цей девіз пов’язаний з пандемією коронавірусу, наголошували на важливості застосування нових форм організації праці, в тому числі переходу на дистанційне навчання. Одразу зазначимо, що такі роз'яснення працівникам і студентам, як і розробка та впровадження програм навчань з питань охорони праці, виходячи з нових форм організації праці, у коледжі є постійними. Не оминули і психологічні та інші ризики (страх, паніка, насильство тощо), спричинені COVID-19.
     29 квітня в ІФМФК проведено конкурс на краще навчальне приміщення на відповідність вимогам охорони праці. А для педагогічного колективу та мешканців гуртожитку проведено тренінг із застосування вогнегасників. І особливі емоції викликав тренінг з евакуації через аварійні виходи з використанням драбини.
     На перервах відбулася вікторина для студентів «Безпека в запитаннях і відповідях».
     А на нараді в директора ІФМФК Володимира Васильовича Стасюка спільно з головою профспілкового комітету коледжу Наталією Михайлівною Мельник 30 квітня підбито підсумки тижня охорони праці. Бо турбота про здоров’я кожного студента і працівника, забезпечення комфортних і безпечних умов навчання і праці, пропаганда здорового способу життя, дотримання правил пожежної безпеки, дорожнього руху, користування газом, ліфтом, спортивним обладнанням – все це постійна робота всього колективу. Але не зашкодить про неї нагадати під час тижня охорони праці.
Пресцентр коледжу.

Наша адреса

Тел/факс: (0342) 75-32-58
Відділення післядипломної освіти
Тел: (0342)528004
 

 

Для студентів

Moodle

Корисні посилання

ZNO

vfpo

Copyright © 2023 Комунальний заклад фахової передвищої освіти "Івано-Франківський медичний фаховий коледж" Івано-Франківської обласної ради/ м. Івано-Франківськ, вул. Гетьмана Мазепи 165