Хочеш допомагати людям по-справжньому - будь готовий до того,що сьогодні тебе змішають з брудом за те, за що завтра можливо скажуть спасибі.Святослав Вакарчук
Кожний свідомий громадянин нашого суспільства повинен знати всі Базові навички ДОМЕДИЧНОЇ ДОПОМОГИ. І тоді одразу зросте ефективність порятунку потерпілих в надзвичайних ситуаціях. З цією метою ми організовуємо навчальні лекції-тренінги в різноманітних за своїм призначенням закладах міста та області, а саме: Укрексімбанк, Івано-Франківський коледж фізичного виховання, обласна клінічна лікарня, Івано-Франківський комерційний коледж, Івано-Франківський навчально-науковий інститут менеджменту, Надвірнянський коледж Національного транспортного університету, школа-інтернат по вул. Чорновола у м. Івано-Франківську, Волонтерські організації області, Івано-Франківський обласний ліцей для обдарованих дітей, Тактичний тренінг для бійців ДУКу, кафедра обліку й аудиту Івано-Франківського національного технічного університету нафти і газу, обласний екологічно-натуралістичний центр учнівської молоді, школа міста Тлумач, військовий аеродром м.Дніпропетровськ, школа № 5, 16, 22 м. Івано-Франкіська, школа І-ІІ ступенів с. Підлужжя, Клініка ІФНМУ, школа с. Гута, Національна скаутська організація «ПЛАСТ», Студія іноземних мов та ін.
Навчальний тренінг для волонтерів згідно формату TCCC м. Київ
Тренувальні медичні збори для Івано-Франківських волонтерів
Волонтерській рух – одна з найефективніших форм роботи з різними категоріями людей. Він є невичерпним джерелом набуття громадянської освіти, дає можливість студентам реалізувати себе у служінні суспільству.
"Любити і допомагати" – девіз всіх тих, хто не може залишатися осторонь людей, які потребують підтримки та допомоги, турботи і доброти. Саме ці почуття, які неможливо виховати ніякими інструкціями та законами, притаманні волонтерам, що у своїй роботі керуються наступними принципами:
Принцип добровільності передбачає, що особи, які займаються волонтерською діяльністю, зробили цей вибір особисто й добровільно та не потребують для цього законодавчого примусу.
Принцип безоплатності передбачає, що волонтерська допомога, яка надається волонтерами чи волонтерською організацією, має неоплачуваний характер, тобто за надані послуги чи виконану роботу волонтери чи волонтерські організації не отримують будь-якої фінансової вигоди, крім морального задоволення.
Принцип безкорисливості означає здатність приносити добро й користь людям, не очікуючи натомість особистих вигід.
Принцип неприбутковості означає, що волонтери та волонтерські організації під час здійснення своїх завдань і функцій не отримують жодного прибутку, а їх діяльність визнається неприбутковою.
"Навчитись лікувати душею" - з таким девізом студенти Івано-Франківського базового медичного коледжу понад 10 років беруть активну участь у роботі служби паліативної та хоспісної допомоги, яка працює в Івано-Франківську. Основна робота служби спрямована на надання паліативної допомоги пацієнтам та їх родинам, які зіткнулися із проблемою тяжкого, у багатьох випадках – невиліковного, захворювання.
Робота в Хоспісі – найкраща школа випробування моральних якостей майбутніх молодших медичних фахівців, яка дає можливість студентам переосмислити життєві цінності, задуматись над філософськими проблемами людського буття, вчить поважати людську гідність, формує високоморальні людські цінності – співчуття, безкорисливість, повагу до особистості, турботу і милосердя.
Організація такої роботи безперечно потребує підготовлених спеціалістів, які володіють відповідними уміннями. Реалізуючи нову концептуальну модель підготовки медичних сестер, проводимо у Хоспісі практичні заняття з дисциплін «Основи медсестринства» та «Догляд за хворими та ММТ», «Медсестринство в геронтології, геріатрії та паліативній медицині».
Окрім цього, протягом багатьох років щоденно студенти ІІІ-ІV курсів коледжу чергують у Хоспісі та надають посильну допомогу медичному персоналу в догляді за важкохворими пацієнтами. Організовуючи роботу студентів, перш за все, акцентуємо їхню увагу на важливості міжособистісного спілкування з хворими та їхніми близькими. Використовуючи елементи догляду за важкохворими, спілкуючись з ними, студенти мають можливість до самореалізації, самовдосконалення як майбутнього фахівця і громадянина.
Під час переддипломної практики студентів спеціальностей «Сестринська справа» та «Лікувальна справа» з метою кращого засвоєння основ паліативної допомоги населенню щороку проводимо факультативний курс (32 години) із залученням до читання лекцій лікарів Хоспісу.
Творча група студентів під керівництвом викладачів коледжу розробила програму, якої повинні дотримуватися волонтери Хоспісу:
-
поважати пацієнтів;
-
зберігати лікарську таємницю;
-
допомагати всім хворим, незалежно від віку, національності, віросповідання та соціального статусу;
-
дотримуватись професійної етики та філософії хоспісного руху.
Волонтери не забувають про пацієнтів Хоспісу і у святкові дні. Кожного року 17 лютого з нагоди відзначення Дня спонтанного прояву доброти викладачі циклу терапевтичних дисциплін та студенти Івано-Франківського базового медичного коледжу відвідують пацієнтів Хоспісу в рамках благочинної акції «Подаруй хвилину щастя знедоленим». Маленькі подарунки та добре чуйне слово – це той мізер, який здатен зробити кожен, і тим самим змусити хворих, бодай на короткий час, забути про страждання.
З вересня 2014 року при Івано-Франківському базовому медичному коледжі працює волонтерська служба «Майстерня здоров'я».
Ще Лао-Цзи говорив: «Якщо бажаєш врятуватися від катастрофи і вирішити проблеми, то, краще за все, заздалегідь попередити їх появу у твоєму житті. І тоді не буде труднощів». Для того, щоб вилікувати недугу, позбутися хвороби, найкраще бути готовими до них завчасно. В даний час люди не намагаються попередити хворобу, а тільки намагаються врятуватися від неї.
Саме тому, основним напрямком роботи нашої волонтерської служби є просвітницько-профілактична діяльність.