Фельдшерсько-акушерське відділення
Слово "фельдшер" ( нім. Feldscher ) походить від слова "Фельд" Feld - Поле, тобто "польовий (лікар)". Так у середньовіччі в Німеччині називали військового лікаря, який надавав допомогу пораненим у польових умовах.
Акушерка – це молодший медичний дипломований спеціаліст, що має право самостійно надавати медичну допомогу при пологах. Вона перша приймає у свої руки нове життя. В її обов’язки входить: надавати допомогу вагітним, роділлям під час пологів, породіллям та догляд за новонародженими.
Слово "акушерка" походить від французького – accoucher – допомога у пологах.
Фельдшерсько - акушерське відділення Івано-Франківського базового медичного коледжу готує фахівців відповідно до ліцензії Міністерства освіти і науки України серія АЕ № 285162, дата видачі ліцензії - 27.11. 2013р. Напрям підготовки - 22 Охорона здоров'я, 223 Медсестринство зі спеціалізації Лікувальна справа, освітньо-кваліфікаційного рівня - молодший спеціаліст, кваліфікація: фельдшер, ліцензований обсяг – 70 осіб, а також зі спеціалізації Акушерська справа, освітньо-кваліфікаційного рівня - молодший спеціаліст, кваліфікація: акушерка, ліцензований обсяг – 35 осіб.
Термін навчання: спеціалізація Лікувальна справа - 4 роки (на базі 9-ти класів), спеціалізація Акушерська справа - 2 роки 5 місяців ( на базі 11 – ти класів).
У 1947 році відбувся перший випуск фельдшерсько-акушерської школи, кваліфікацію фельдшерів отримали 7 осіб та кваліфікацію акушерка – фельдшер – 24 особи ( 7 осіб отримали диплом із відзнакою)
За період із 1947 до 2020року навчальний заклад підготував 4976 фельдшерів та 2584 акушерок, для закладів охорони здоров’я Івано-Франківська, Івано-Франківської та інших областей.
Сьогодні на відділенні навчається:
Спеціалізація Лікувальна справа 266 осіб:
І курс – 64
ІІ курс – 70
ІІІ курс – 67
ІV курс – 65
Спеціалізація Акушерська справа - 93 особи:
ІІ курс – 31
ІІІ курс – 28
ІV курс – 34(випуск січень 2020)
Студенти І та ІІ курсу спеціальності одночасно здобувають повну загальну середню освіту на відділенні загальноосвітньої підготовки.
Підготовка фахівців проводиться згідно з освітньо-кваліфікаційною характеристикою та освітньо-професійною програмою галузі «Медицина». Для підготовки фахівців у коледжі є велика матеріально-технічна база та досвідчений викладацький склад. На відділенні працюють викладачі, які постійно підвищують свою кваліфікацію та працюють над самоосвітою. В головному корпусі коледжу працюють кабінети до клінічної практики (32 кабінети 3 лабораторії), де студенти відпрацьовують практичні навики на фантомах, які в подальшому використовують для роботи в практичній медицині. Перевагою саме нашого закладу є те, що практичні заняття проводяться на базі відділень у закладах охорони здоров’я міста, де налічується 33 навчальні кімнати.
- КНП «Центральна міська клінічна лікарня Івано-Франківської міської ради»;
- КНП "Міська клінічна лікарня № 1 Івано-Франківської міської ради»;
- КНП "Івано-Франківський обласний фтизіопульмонологічний центр Івано-Франківської обласної ради";
- КНП «Міська дитяча клінічна лікарня Івано-Франківської міської ради» ;
- КНП "Івано-Франківська обласна дитяча клінічна лікарня Івано-Франківської обласної ради";
- КНП "Центр первинної медичної і консультативно-діагностичної допомоги Івано-Франківської міської ради";
- КНП «Івано-Франківський міський клінічний перинатальний центр»;
- КНП "Івано-Франківський обласний перинатальний центр Івано-Франківської обласної ради" ;
- КНП "Прикарпатський клінічний шкірно-венерологічний центр Івано-Франківської обласної ради";
- КНП "Обласний заклад з надання психіатричної допомоги Івано-Франківської обласної ради";
- КНП "Прикарпатський клінічний онкологічний центр Івано-Франківської обласної ради";
- КНП "Івано-Франківський обласний клінічний центр паліативної допомоги Івано-Франківської обласної ради";
- КНП "Прикарпатський наркологічний центр Івано-Франківської обласної ради".
За показниками результатів ліцензійного іспиту Крок М Лікувальна справа та Крок М Акушерська справа студенти коледжу досягали високих результатів.
Після отримання ступеня молодшого спеціаліста наші випускники мають можливість продовжити освіту в медичних університетах і здобути кваліфікацію – лікар (поступити на другий курс за скороченою формою навчання до медичного університету). А хто не бажає продовжувати навчання, може просто влаштуватись на роботу в заклади охорони здоров’я міста Івано-Франківська, області, України.