Фельдшерсько-акушерське відділення

Фельдшерсько-акушерське відділення

      Медицина - надзвичайно відповідальна сфера діяльності. Людина, яка обирає цю професію, має володіти такими якостями: людяність, співчутливість, вміння орієнтуватися в екстрених ситуаціях.   
      Фельдшер – це фахівець із неповною вищою освітою (молодший спеціаліст), який одночасно має право та зобов’язаний проводити діагностику найпоширеніших захворювань і лікувати, а також надавати невідкладну медичну допомогу. Він може виступати у ролі лікаря – терапевта, акушера, реаніматолога (у випадку, коли працює один, в місцях віддалених від лікарської допомоги).
     Слово "фельдшер" ( нім. Feldscher ) походить від слова "Фельд" Feld - Поле, тобто "польовий (лікар)". Так у середньовіччі в Німеччині називали військового лікаря, який надавав допомогу пораненим у польових умовах.
     Акушерка – це молодший медичний дипломований спеціаліст, що має право самостійно надавати медичну допомогу при пологах. Вона перша приймає у свої руки нове життя. В її обов’язки входить: надавати допомогу вагітним, роділлям під час пологів, породіллям та догляд за новонародженими.
Слово "акушерка" походить від французького – accoucher – допомога у пологах.
     Фельдшерсько - акушерське відділення Івано-Франківського базового медичного коледжу готує фахівців відповідно до ліцензії Міністерства освіти і науки України серія АЕ № 285162, дата видачі ліцензії - 27.11. 2013р. Напрям підготовки - 22 Охорона здоров'я, 223 Медсестринство зі спеціалізації Лікувальна справа, освітньо-кваліфікаційного рівня - молодший спеціаліст, кваліфікація: фельдшер, ліцензований обсяг – 70 осіб, а також зі спеціалізації Акушерська справа, освітньо-кваліфікаційного рівня - молодший спеціаліст, кваліфікація: акушерка, ліцензований обсяг – 35 осіб.
Термін навчання: спеціалізація Лікувальна справа - 4 роки (на базі 9-ти класів), спеціалізація Акушерська справа - 2 роки 5 місяців ( на базі 11 – ти класів).
      У 1947 році відбувся перший випуск фельдшерсько-акушерської школи, кваліфікацію фельдшерів отримали 7 осіб та кваліфікацію акушерка – фельдшер – 24 особи ( 7 осіб отримали диплом із відзнакою)
      За період із 1947 до 2018 року навчальний заклад підготував 4976 фельдшерів та 2584 акушерок, для закладів охорони здоров’я Івано-Франківська, Івано-Франківської та інших областей. 
Сьогодні на відділенні навчається:
Спеціалізація Лікувальна справа 270 особи:
І курс – 70
ІІ курс – 69
ІІІ курс – 65
ІV курс – 66 


Спеціалізація Акушерська справа - 95 осіб:
ІІ курс – 27
ІІІ курс – 34
ІV курс – 34(випуск січень 2020)

Відділення очолює завідувач відділення Валовіна Альона Миколаївна
Валовіна Альона Миколаївна
Освіта вища. Закінчила Львівський державний медичний університет імені Данила Галицького у 2002 році. З 2002 до 2004 року проходила інтернатуру у Вінницькому національному медичному університеті імені Миколи Пирогова. З 2004 до 2006 року працювала акушер – гінекологом у практичній медицині. У коледжі працює викладачем акушерства та гінекології з 2006 року, викладач вищої категорії, на посаді завідувача 
відділення - з 2009 року.
     Студенти І та ІІ курсу спеціальності одночасно здобувають повну загальну середню освіту на відділенні загальноосвітньої підготовки.
Підготовка фахівців проводиться згідно з освітньо-кваліфікаційною характеристикою та освітньо-професійною програмою галузі «Медицина». Для підготовки фахівців у коледжі є велика матеріально-технічна база та досвідчений викладацький склад. На відділенні працюють викладачі, які постійно підвищують свою кваліфікацію та працюють над самоосвітою. В головному корпусі коледжу працюють кабінети до клінічної практики (32 кабінети 3 лабораторії), де студенти відпрацьовують практичні навики на фантомах, які в подальшому використовують для роботи в практичній медицині. Перевагою саме нашого закладу є те, що практичні заняття проводяться на базі відділень у закладах охорони здоров’я міста, де налічується 33 навчальні кімнати.
          - Обласна клінічна лікарня (вул.Федьковича, Пасічна) 
          - Центральна міська клінічна лікарня (вул. Г.Мазепи)
          - Міська клінічна лікарня № 1 (вул.Матейка) 
          - Обласний фтизіопульмонологічний центр (вул.І.Франка, вул.Матейка, вул. Желехівського)
          - Міська дитяча клінічна лікарня (вул.В.Чорновола)
          - Обласна дитяча клінічна лікарня (вул.О.Коновальця)
          - Міська поліклініка № 2 (вул.Довга) 
          - Міський перинатальний центр (вул.Чорновола)
          - Обласний перинатальний центр (вул.Сахарова)
          - Дерматовенерологічний диспансер (вул.Короля Данила)
          - Обласна клінічна інфекційна лікарня (вул.Г.Сагайдачного)
          - Обласний клінічний онкологічний диспансер (вул.Медична с.Чукалівка,)
          - Обласна психіатрична лікарня № 3 (с.Чукалівка, вул. Медична)
          - Центр паліативної допомоги (ГОСПІС вул. Новаківського)
          - Івано-Франківський геріатричний пансіонат (с.Чукалівка, вул.Медична)
          - Обласний наркодиспансер (вул.Млинарська)
          - Прикарпатський центр репродукції людини(вул.Чорновола)
      За показниками результатів ліцензійного іспиту Крок М Лікувальна справа та Крок М Акушерська справа студенти коледжу досягали високих результатів. Слід зауважити, що за всю історію складання цих важливих державних іспитів, наші випускники усіх спеціальностей не одержали жодної незадовільної оцінки.
 
KROK
      Випускники відділення відзначаються професіоналізмом, глибокими знаннями, про що свідчать відгуки головних лікарів та пацієнтів лікарень міста та області. У цій професії ціною помилки може стати життя. Тому дуже важливі не тільки професійні, але й людські якості: вміння вчасно приймати правильне рішення, упевненість у собі. В медицину потрібно йти тільки тим, хто готовий до труднощів і самопожертви.
      Після отримання ступеня молодшого спеціаліста наші випускники мають можливість продовжити освіту в медичних університетах і здобути кваліфікацію – лікар (поступити на другий курс за скороченою формою навчання до медичного університету). А хто не бажає продовжувати навчання, може просто влаштуватись на роботу в заклади охорони здоров’я міста Івано-Франківська, області, України.

Наша адреса

Для студентів

Moodle

Корисні посилання

ZNO

Пошук