Фельдшерсько-акушерське відділення

Фельдшерсько-акушерське відділення

      Медицина - надзвичайно відповідальна сфера діяльності. Людина, яка обирає цю професію, має володіти такими якостями: людяність, співчутливість, вміння орієнтуватися в екстрених ситуаціях.   
      Фельдшер – це фахівець із неповною вищою освітою (молодший спеціаліст), який одночасно має право та зобов’язаний проводити діагностику найпоширеніших захворювань і лікувати, а також надавати невідкладну медичну допомогу. Він може виступати у ролі лікаря – терапевта, акушера, реаніматолога (у випадку, коли працює один, в місцях віддалених від лікарської допомоги).
     Слово "фельдшер" ( нім. Feldscher ) походить від слова "Фельд" Feld - Поле, тобто "польовий (лікар)". Так у середньовіччі в Німеччині називали військового лікаря, який надавав допомогу пораненим у польових умовах.
     Акушерка – це молодший медичний дипломований спеціаліст, що має право самостійно надавати медичну допомогу при пологах. Вона перша приймає у свої руки нове життя. В її обов’язки входить: надавати допомогу вагітним, роділлям під час пологів, породіллям та догляд за новонародженими.
Слово "акушерка" походить від французького – accoucher – допомога у пологах.
     Фельдшерсько - акушерське відділення Івано-Франківського базового медичного коледжу готує фахівців відповідно до ліцензії Міністерства освіти і науки України серія АЕ № 285162, дата видачі ліцензії - 27.11. 2013р. Напрям підготовки - 22 Охорона здоров'я, 223 Медсестринство зі спеціалізації Лікувальна справа, освітньо-кваліфікаційного рівня - молодший спеціаліст, кваліфікація: фельдшер, ліцензований обсяг – 70 осіб, а також зі спеціалізації Акушерська справа, освітньо-кваліфікаційного рівня - молодший спеціаліст, кваліфікація: акушерка, ліцензований обсяг – 35 осіб.
Термін навчання: спеціалізація Лікувальна справа - 4 роки (на базі 9-ти класів), спеціалізація Акушерська справа - 2 роки 5 місяців ( на базі 11 – ти класів).
      У 1947 році відбувся перший випуск фельдшерсько-акушерської школи, кваліфікацію фельдшерів отримали 7 осіб та кваліфікацію акушерка – фельдшер – 24 особи ( 7 осіб отримали диплом із відзнакою)     

За період із 1947 до 2020року навчальний заклад підготував 4976 фельдшерів та 2584 акушерок, для закладів охорони здоров’я Івано-Франківська, Івано-Франківської та інших областей. 

Сьогодні на відділенні навчається:
Спеціалізація Лікувальна справа 266 осіб:
І курс – 64

ІІ курс – 70
ІІІ курс – 67
ІV курс – 65


Спеціалізація Акушерська справа - 93 особи:
ІІ курс – 31
ІІІ курс – 28
ІV курс – 34(випуск січень 2020)

Відділення очолює завідувач відділення Валовіна Альона Миколаївна
Валовіна Альона Миколаївна
Освіта вища. Закінчила Львівський державний медичний університет імені Данила Галицького у 2002 році. З 2002 до 2004 року проходила інтернатуру у Вінницькому національному медичному університеті імені Миколи Пирогова. З 2004 до 2006 року працювала акушер – гінекологом у практичній медицині. У коледжі працює викладачем акушерства та гінекології з 2006 року, викладач вищої категорії, на посаді завідувача відділення - з 2009 року.    

Студенти І та ІІ курсу спеціальності одночасно здобувають повну загальну середню освіту на відділенні загальноосвітньої підготовки.
Підготовка фахівців проводиться згідно з освітньо-кваліфікаційною характеристикою та освітньо-професійною програмою галузі «Медицина». Для підготовки фахівців у коледжі є велика матеріально-технічна база та досвідчений викладацький склад. На відділенні працюють викладачі, які постійно підвищують свою кваліфікацію та працюють над самоосвітою. В головному корпусі коледжу працюють кабінети до клінічної практики (32 кабінети 3 лабораторії), де студенти відпрацьовують практичні навики на фантомах, які в подальшому використовують для роботи в практичній медицині. Перевагою саме нашого закладу є те, що практичні заняття проводяться на базі відділень у закладах охорони здоров’я міста, де налічується 33 навчальні кімнати.

 • КНП «Центральна міська клінічна лікарня Івано-Франківської міської ради»;      
 • КНП "Міська клінічна лікарня № 1 Івано-Франківської міської ради»; 
 • КНП "Івано-Франківський обласний фтизіопульмонологічний центр Івано-Франківської обласної ради";
 • КНП  «Міська дитяча клінічна лікарня Івано-Франківської міської ради» ;       
 • КНП "Івано-Франківська обласна дитяча клінічна лікарня Івано-Франківської обласної ради";      
 • КНП "Центр первинної медичної і консультативно-діагностичної допомоги Івано-Франківської міської ради";
 • КНП «Івано-Франківський міський клінічний перинатальний центр»;
 • КНП "Івано-Франківський обласний перинатальний центр Івано-Франківської обласної ради" ;    
 • КНП "Прикарпатський клінічний шкірно-венерологічний центр Івано-Франківської обласної ради";
 • КНП "Обласний заклад з надання психіатричної допомоги Івано-Франківської обласної ради";       
 • КНП "Прикарпатський клінічний онкологічний центр Івано-Франківської обласної ради";     
 • КНП "Івано-Франківський обласний клінічний центр паліативної допомоги Івано-Франківської обласної ради";       
 •  КНП "Прикарпатський наркологічний центр Івано-Франківської обласної  ради".   

      За показниками результатів ліцензійного іспиту Крок М Лікувальна справа та Крок М Акушерська справа студенти коледжу досягали високих результатів.

 KROK
krok2
 
      Випускники відділення відзначаються професіоналізмом, глибокими знаннями, про що свідчать відгуки головних лікарів та пацієнтів лікарень міста та області. У цій професії ціною помилки може стати життя. Тому дуже важливі не тільки професійні, але й людські якості: вміння вчасно приймати правильне рішення, упевненість у собі. В медицину потрібно йти тільки тим, хто готовий до труднощів і самопожертви.
      Після отримання ступеня молодшого спеціаліста наші випускники мають можливість продовжити освіту в медичних університетах і здобути кваліфікацію – лікар (поступити на другий курс за скороченою формою навчання до медичного університету). А хто не бажає продовжувати навчання, може просто влаштуватись на роботу в заклади охорони здоров’я міста Івано-Франківська, області, України.

Наша адреса

Тел/факс: (0342) 75-32-58
Відділення післядипломної освіти
Тел: (0342)528004
 

 

Для студентів

Moodle

Корисні посилання

ZNO

vfpo