Основ медсестринства

Циклова комісія основ медсестринства

IMG 4424
    Циклова комісія основ медсестринства забезпечує процес оволодіння студентами теоретичними знаннями, професійними вміннями та практичними навиками, створює умови для творчо-пошукової діяльності студентів із дисциплін «Основи медсестринства», «Догляд за хворими та ММТ, «Загальний догляд за хворими та ММТ», «Історія медицини та медсестринства», «Медсестринська етика та деонтологія».
     Викладачами циклової комісії, відповідно до сучасних вимог, розроблено навчально-методичні комплекси, які включають мультимедійні презентації лекцій, методичні розробки для викладачів, методичні вказівки для студентів із підготовки до практичних занять, самостійної аудиторної та позааудиторної роботи з дисциплін циклу. А також підготовлено методичний матеріал для контролю якості підготовки студентів ,використовуючи освітню платформу Moodle. Використовуючи платформу ZOOM,проводять контроль знань студентів методом усного опитування, пояснюють матеріал, надають консультації.
      У кабінетах доклінічної практики з «Основ медсестринства» та «Догляду за хворими» студенти відпрацьовують практичні навички на муляжах. З цією метою кабінети укомплектовані фантомами, муляжами та спеціальними укладками для відпрацювання всіх навичок, передбачених програмою.
      Викладачі циклової комісії обрали сучасний підхід до професійного вдосконалення в системі безперервного професійного розвитку, вільно обираючи цікаві і необхідні для себе теми та заходи, зручний формат та час навчання. Такий безперервний розвиток дає можливість підвищувати свій професійний рівень медичної та педагогічної діяльності.
 

Викладацький склад

 

Сапіжак Марія Іванівна 

Голова циклової комісії, викладач основ  медсестринства та догляду за хворими  вищої категорії

У 1982-1985 рр. навчалась в Івано-Франківському медичному училищі (спеціальність - медична сестра).
У 2003р. закінчила Прикарпатський університет ім. В. Стефаника (повна вища освіта, кваліфікація біолог, викладач).
Державний вищий навчальний заклад «Тернопільський медичний університет ім. І.Я. Горбачевського Міністерства охорони здоров’я України» і отримала базову вищу освіту за напрямком підготовки «Сестринська справа» та здобула кваліфікацію бакалавра сестринської справи (диплом ТЕ №43689649 від 31 травня 2012р.)
Державний вищий навчальний заклад «Тернопільський медичний університет ім. І.Я. Горбачевського Міністерства охорони здоров’я України» і отримала повну вищу освіту за напрямком підготовки «Сестринська справа» та здобула кваліфікацію науковий співробітник (сестринської справи, акушерство) (диплом ТЕ № 47159054 від 26 червня 2014р.). 
Підвищення кваліфікації. Навчальний семінар. Розвиток лідерства та освіти для медичних сестер, залучених до надання паліативної допомоги. 30 листопада - 5 грудня 2014 року. Зальцбург, Австрія. Сертифікат.
З 1986р.до 2004р. працювала медичною сестрою в обласній дитячій лікарні м. Івано-Франківська.
З 2004р. працює у коледжі.
2011, 2013, 2014 н.р. готувала студентів коледжу до ХІІІ Всеукраїнського конкурсу професійної майстерності студентів медичних училищ та коледжів «ЕСКУЛАП» за фахом «Сестринська справа», які стали переможцями (перше місце). 
 

Климович Світлана Михайлівна

викладач «Основ медсестринства», «Догляду за хворими та ММТ».

У 2018 р. закінчила Івано-Франківський базовий медичний коледж (спеціальність «Сестринська справа»).
З 2018 р. працює в Центральній міській клінічній лікарні м. Івано-Франківськ на посаді сестри медичної операційної.
У 2020 р. закінчила ННІ медсестринства Тернопільського державного медичного університету ім. І.Я. Горбачевського та здобула кваліфікацію бакалавра медсестринства.
З 2020 р. працює в Івано-Франківському базовому медичному коледжі на посаді  викладача дисциплін «Основ медсестринства», «Догляд за хворими та ММТ».

 

Кордис Тетяна Олексіївна

Методист відділення післядипломної освіти, викладач основ медсестринства вищої категорії

Освіта вища. У 1993 р. закінчила Івано-Франківське базове медичне училище (спеціальність «Сестринська справа»).
У 1999 р. закінчила Чернівецький державний університет імені Ю.Федьковича, а у 2018 р.  -  Інститут медсестринства Тернопільського державного медичного університету імені І.Горбачевського та здобула ступінь Магістра медсестринства.
З 1993 до 2000 року працювала медичною сестрою в Обласній клінічній лікарні м. Івано-Франківська.
У коледжі працює з 2000 року. Викладач вищої категорії, методист відділення післядипломної освіти вищої категорії.

Куцан Христина Миколаївна

Викладач «Догляду за хворими та ММТ» і «Основ медсестринства»

Освіта вища. У 2008 році закінчила Івано-Франківський державний медичний університет і отримала повну вищу освіту за спеціальністю «Лікувальна справа».
З 2008 до 2010 року проходила інтернатуру за спеціальністю «Терапія».
В коледжі працює з 2010 року.
Викладач І категорії.

 

Орєхова Світлана Василівна

Викладач основ медсестринства, догляду за хворими та ММТ, другої категорії.

Освіта вища. Закінчила Івано-Франківський державний медичний університет у 2008 році за спеціальністю «Педіатрія».
З 2008 по 2010 рік проходила інтернатуру «Загальна практика-сімейна медицина».
У коледжі працюю викладачем з 2010 року.

 

Рудницька Олена Миколаївна

викладач основ медсестринства, догляд за хворими та ММТ,  другої категорії.

Освіта вища. У 2004 році закінчила медичний коледж ТзОВ "Монада" (м.Львів), спеціалізація "Лікувальна справа".
У 2006 році закінчила Міжрегіональну Академію управління персоналом за спеціалізацією "Медична психологія" та здобула ступінь Магістра.
З 2012 до 2014 навчалась в інституті медсестринства Тернопільського державного медичного університету імені І.Горбачевського та здобула ступінь Магістра медсестринства.
2005-2007 рік працювала у Львівському медичному коледжі ТзОВ "Монада", викладач.
 У коледжі працює з 2008 року.

 

Семків Галина Ярославівна

Викладач «Основ медсестринства» та « Догляду за хворими»

Освіта вища. 2001році закінчила Івано-Франківську державну медичну академію і отримала вищу освіту за спеціальністю «Лікувальна справа".
З 2001р. по 2002р. пройшла інтернатуру по спеціальності «Терапія".
В коледжі працює з 2002року.
Викладач вищої категорії
 
 

Стасюк Ірина Любомирівна

У 2006-2009 рр,навчалася в Івано-Франківському медичному університеті «спеціальність-сестринська справа».
У 2009-2011рр-працювала медичною сестрою в Центральній міській клінічній лікарні.Державний вищий навчальний заклад «Тернопільський медичний університет ім. І.Я. Горбачевського Міністерства охорони здоров’я України» і отримала базову вищу освіту за напрямком підготовки «Сестринська справа» та здобула кваліфікацію бакалавра сестринської справи.
Державний вищий навчальний заклад «Тернопільський медичний університет ім. І.Я. Горбачевського Міністерства охорони здоров’я України» і отримала повну вищу освіту за напрямком підготовки «Сестринська справа» та здобула кваліфікацію науковий співробітник (сестринської справи, акушерство)
2010р-працює головою БФ "Угорщина піклується"
2014–працює ген.директор компанії «Марі»-ядерна медицина.Німеччина
З 2017р-працює в Івано-Франківському базовому медичному коледжі
2019р-Засновник компанії компанії «Медікал Сервіс Груп»
 

Тросцінська Наталія Миронівна

 Викладач дисципліни «Основи медсестринства», спеціаліст вищої категорії, викладач-методист.

 Освіта вища, закінчила Івано-Франківський медичний інститут у 1985 році, за фахом лікар-лікувальник.
У коледжі працює з лютого 1989 року.
Співавтор підручника «Сестринська справа» під редакцією професора М. Г. Шевчука для студентів медичних училищ, Київ «Здоров’я», підручника для студентів вищих медичних навчальних закладів І-ІІІ р.а. під редакцією Н. М. Середюка «Внутрішня медицина: Терапія», Київ «Медицина» 2006р., співавтор навчального відеофільму «Найпростіші методи фізіотерапії.

 

Шкандрій Марта Любомирівна

Викладач стоматологічних захворювань та основ медсестринства, вищої категорії

Освіта вища.   В 1990 р. закінчила Івано – Франківське медичне училище за спеціальністю «медична сестра». 
У 1996 р. закінчила Івано – Франківську державну медичну академію за спеціальністю «Стоматологія».
З 1996 до 1998 року проходила інтернатуру за спеціалізацією « Загальна стоматологія».
З 1998 до 2004 року працювала лікарем – стоматологом у дитячій стоматології.
У коледжі  працює з 2006 року.

Регіональні та коледжні конкурси

Другий етап (регіональний) Всеукраїнського конкурсу професійної майстерності студентів вищих медичних навчальних закладів І-ІІ рівнів акредитації за спеціальністю «Сестринська справа» «ЕСКУЛАП»

Тренажерний кабінет

      З метою більш ефективної професійної підготовки майбутніх фахівців велика увага приділяється відпрацюванню практичних навиків. Тому, при кабінеті «Догляд за хворими та ММТ» працює тренажерний кабінет, де студенти в позааудиторний час під керівництвом викладача-консультанта відпрацьовують практичні навики, отримують індивідуальні консультації.

 

Науково-методичні конференції, семінари

Навчальний семінар "Обробка рук - один із пріорітетних напрямків профілкактики ВЛІ" за участі спеціаліста асоціації "Служба організації інфекційного контролю" Тетяни Микулець.

 

Волонтерський рух

     Реалізуючи  концептуальну модель підготовки медичних сестер, викладачі циклу основ медсестринства проводять в ГОСПІСі практичні заняття з дисциплін «Основи медсестринства» та «Догляд за хворими та ММТ», залучають студентів до волонтерського руху.
Робота в ГОСПІСі – найкраща школа випробовування моральних якостей майбутніх медичних сестер.
Волонтерський рух – одна із складових підготовки молодших медичних спеціалістів.
      Маленькі подарунки та добре чуйне слово – це той лідер, який здатен зробити кожен, і тим самим допомагати кожному з них хоча б на короткий час забути про свої страждання.

Національно-патріотичне виховання

      Нині,  як ніколи, потрібні нові підходи і нові шляхи до виховання патріотизму, формування національної свідомості, виховання любові до рідної землі як почуття і як базової якості особистості.

Виховна годину на тему: «Герої не вмирають», присвячену 5-й річниці трагічних подій на Майдані та вшануванню пам’яті Героїв Небесної Сотні.

Музей «НЕБЕСНОЇ СОТНІ»

Музей «НЕБЕСНОЇ СОТНІ», фото 1

Музей «НЕБЕСНОЇ СОТНІ», фото 2

      Формування здорового способу життя, що сприяє укріпленню здоров’я людини, здійснюється на трьох рівнях: соціальному (пропаганда ЗМІ, інформаційно-просвітницька робота); інфраструктурному (конкретні умови в основних сферах життєдіяльності); особистісному (система ціннісних орієнти­рів людини, стандартизація побутового укладу). Акцентується увага на форму­ванні здорового способу життя молоді, оскільки саме в молоді роки відбува­ється сприйняття певних норм та зразків поведінки, накопичення відповідних знань та вмінь, усвідомлення потреб і мотивів, визначення ціннісних орієнти­рів, інтересів та уявлень. Тому підготовка майбутніх медичних працівників до попу­ляризації здорового способу життя у майбутній професійній діяльності набу­ває особливої актуальності, оскільки фахівці цього профілю мають безпосе­редні контакти з людьми, в яких виникають проблеми зі здоров’ям.

21 березня в актовому залі відбулася відкрита виховна година на тему:
 «Я пропагую здоровий спосіб життя»,
яку підготували викладачі Шкандрій М.Л., Гриців М.М. зі студентами IVк. 1,5гр.
 

      З метою популяризації здорового способу життя, та здійснення волонтерського руху, студенти коледжу провели даний захід в загальноосвітній школі-ліцеї № 23 для учнів 9-10 класів.

«Медсестра – це звучить гордо!!!»

      В історії цивілізації медицина має гарну і багату історію. Традиційно її визначають як покликання, як мистецтво, як служіння людині в потребі. Медсестринство виникло з традиційних форм опіки і лікування. Таким чином, медсестринство розглядається як гуманна і фундаментальна діяльність.
       12 травня 1965 року у світі визнано професійне свято – Міжнародний день медичної сестри, яке відзначають медичні сестри всього світу – це понад 9 млн.
Основоположниця сестринської справи Флоренс Найтінгейл – одна з найбільш освічених і непересічних особистостей часів Вікторіанської Англії. Жінка, котра народилась майже два століття тому і усі свої дев’яносто років присвятила праці медичної сестри в багатьох країнах світу, першою збагнула необхідність реформи в медичній освіті, без якої будь-який прогрес у лікуванні хворих може бути зведений нанівець. Вона вперше у світовій історії організувала школу медичних сестер як автономний світський навчальний заклад із власними фондами та керівною радою, а не як підструктуру лікарні, й уперше застосувала наукові методи у вирішенні проблем сестринської справи. І саме Флоренс Найтінгейл перша заявила, що сестринська справа має бути незалежною, самостійною і почесною професією, суміжною з медичною, а не підпорядкованою їй. І тому день народження Флоренс Найтінгейл – 12 травня – вважається Міжнародним днем медичної сестри.
12 травня в актовому залі коледжу відбувся урочистий захід,
присвячений Міжнародному дню медичної сестри.

Наша адреса

Тел/факс: (0342) 75-32-58
Відділення післядипломної освіти
Тел: (0342)528004
 

 

Для студентів

Moodle

Корисні посилання

ZNO

vfpo

Copyright © 2023 Комунальний заклад фахової передвищої освіти "Івано-Франківський медичний фаховий коледж" Івано-Франківської обласної ради/ м. Івано-Франківськ, вул. Гетьмана Мазепи 165