Виховний процес
Стратегія національно-патріотичного виховання
Загальний план національно-патріотичного виховання
Національно-патріотичне виховання молоді – це комплексна системна і цілеспрямована діяльність органів державної влади, громадських організацій, сім’ї, закладів освіти, інших соціальних інститутів щодо формування у молодого покоління високої патріотичної свідомості, почуття вірності, любові до Батьківщини, турботи про благо свого народу, готовності до виконання громадянського і конституційного обов’язку із захисту національних інтересів, цілісності, незалежності України, сприяння становленню її як правової, демократичної, соціальної держави. Найважливішим пріоритетом національно-патріотичного виховання є формування ціннісного ставлення особистості до українського народу, Батьківщини, держави, нації.
Мета патріотичного виховання конкретизується через систему таких виховних завдань:
- утвердження в свідомості і почуттях особистості патріотичних цінностей, переконань і поваги до культурного та історичного минулого України;
- виховання поваги до Конституції України, Законів України, державної символіки;
- підвищення престижу військової служби, а звідси – культивування ставлення до солдата як до захисника України, героя;
- усвідомлення взаємозв’язку між індивідуальною свободою, правами людини та її патріотичною відповідальністю;
- сприяння набуттю молоддю патріотичного досвіду на основі готовності до участі в процесах державотворення, уміння визначати форми та способи своєї участі в життєдіяльності громадянського суспільства, спілкуватися з соціальними інститутами, органами влади, спроможності дотримуватись законів та захищати права людини, готовності взяти на себе відповідальність, здатності розв’язувати конфлікти відповідно до демократичних принципів;
- формування толерантного ставлення до інших народів, культур і традицій;
- утвердження гуманістичної моральності як базової основи громадянського суспільства;
- культивування кращих рис української ментальності - працелюбності, свободи, справедливості, доброти, чесності, бережного ставлення до природи;
- формування мовленнєвої культури;
- спонукання зростаючої особистості до активної протидії українофобству, аморальності, сепаратизму, шовінізму, фашизму.
{gallery}News/2023/03-31-1{/gallery}
Підготовка до захисту України - обов'язок кожного громадянина
{gallery}News/2024/10-11-1{/gallery}
Проблема формування духовно-моральних цінностей юного покоління в державі в час її інтеграції до загальноєвропейського співтовариства є актуальною. На студентську молодь дедалі більш очевидним є вплив молодіжної субкультури, відірваної від загальнолюдських духовно-моральних цінностей, багатовікової спадщини українського народу. Саме це спонукає сучасних педагогів формувати в студентів духовно-моральні цінності у процесі становлення кожного з них як особистості. На необхідності звернення до виховного досвіду народу, його моралі наголошено в державних програмах "Освіта (Україна ХХІ століття)", "Діти України", Концепції національного виховання, Концепції виховання дітей та молоді у національній системі освіти, Концепції сучасного українського виховання, у "Національній доктрині розвитку освіти, захисту моралі та формування здорового способу життя громадян".
{gallery}News/2023/03-30-1{/gallery}
Провідним завданням колективу КЗ ФПО «Івано-Франківський медичний фаховий коледж» ІФОР є формування гармонійної, духовно багатої та національно свідомої особистості. У процесі формування розвиненої особистості чільне місце належить духовно-моральному вихованню, у якому представлені моральні еталони почуттів і моральної поведінки людей, які є наставниками. Безперечно, моральну самосвідомість педагога характеризують його честь і гідність. Викладач несе відповідальність за формування людського в людині, саме йому потрібно творити культуру моральних відносин, спілкування, незважаючи на суспільні негаразди. Тому в системі моральних відносин у педагогічному середовищі вагому роль відіграє взаємодія викладача й студентів, побудована на взаєморозумінні та взаємоповазі, шанобливому ставленні викладача до традицій колективу, підтримці гідності кожного вихованця.
{gallery}News/2023/03-30{/gallery}
Вагому роль у цьому відіграє позанавчальна виховна робота із здобувачами освіти, організована за допомогою таких форм: дискусії, диспути, дебати, інтелектуальні вечори, тематичні виховні заходи, проектна діяльність, що спонукає конструктивно сприймати минуле й сучасне, відстоювати свої погляди та судження, захищати власну та поважати альтернативну точку зору, ставити запитання й відповідати, адекватно оцінювати ситуацію і приймати швидке рішення, формувати культуру поведінки та спілкування, ціннісне ставлення до себе та опонентів.
В рамках духовно-морального виховання у коледжі проводиться Тиждень духовності (Хресна дорога), Тиждень милосердя, тематичні зустрічі із духовним наставником студентської молоді, різноманітні виховні бесіди та заходи, які формують духовну свідомість.
{gallery}News/2023/03-16{/gallery}
{gallery}News/2023/04-04-2{/gallery}
Рух і спорт - як запорука здоров'я
Фізична культура та спорт є складовою частиною виховного процесу і мають важливе значення у формуванні основ здорового способу життя, духовного і фізичного розвитку студентської молоді. Її завданням є створення оптимальних умов для забезпечення належного фізичного розвитку особистості, збереження її здоров’я, отримання знань про особливості організму, фізіологічні процеси в ньому, набуття санітарно-гігієнічних умінь та навичок догляду за власним тілом, підтримання і розвиток його потенціальних можливостей.
Фізичне виховання в коледжі організовують викладачі:
- Демків Ярослав Михайлович – спеціаліст вищої категорії;
- Мацевко Надія Романівна – спеціаліст вищої категорії;
- Яценко Віталій Володимирович – спеціаліст вищої категорії.
Викладачі фізичного виховання коледжу є тією професійною групою, яка вирішує надзвичайно важливі завдання щодо прилучення молоді до здорового способу життя, організації здоров’язберігаючого середовища в закладі освіти.
На заняттях фізичного виховання студенти коледжу отримують теоретичні знання, практичні уміння і навички, удосконалюють свою спортивну майстерність у різних видах спорту, забезпечують активну, повноцінну, гармонійну та безпечну життєдіяльність.
Міжнародний день студентського спорту в Івано-Франківському медичному фаховому коледжі
Дирекція коледжу доклала максимум зусиль для створення комфортних умов для фізичного розвитку та оздоровлення здобувачів освіти. Матеріально-технічна база закладу освіти відповідає вимогам для проведення занять з фізичної культури та спорту. До послуг студентів у коледжі є:
- новітній спортивний зал з допоміжними приміщеннями та автономною системою опалення;
- сучасний спортивний майданчик зі штучним покриттям, спортивним обладнанням;
- 12-ти парних антивандальних тренажерів фірми «Інтератлетика» на спеціальному спортивному майданчику.
Важливим напрямком в організації спортивно-масової роботи є заняття у спортивних секціях. При організації роботи в секціях враховуються інтереси студентів, характер діяльності, можливості й умови.
В закладі освіти працюють спортивні секції: баскетбол, настільний теніс, міні-футбол. Відповідно до плану роботи викладачами фізичного виховання проводяться різноманітні спортивно-масові заходи: змагання з різних видів спорту між групами, відділеннями, Спартакіада, конкурс «Козацькі забави», матчеві зустрічі.
{gallery}News/2023/04-05-2{/gallery}
З метою пропаганди здорового способу життя та навчання викладачі фізичного виховання організовували туристичні походи маршрутом: медичний коледж – Вовчинецькі гори, медичний коледж – Дем’янів Лаз, медичний коледж – м. Яремче.
В період війни та карантинних обмежень робота викладачів фізичного виховання здійснюється в умовах змішаного навчання. Студенти коледжу активно беруть участь у міських, обласних та Всеукраїнських челленджах, флешмобах присвячених, підтримці Збройним Силам України, екології та фізичній культурі.
Туристичний похід здобувачів освіти із класними керівниками груп в Карпати
Туристичний похід здобувачів освіти із класними керівниками груп в Карпати