Медсестринське відділення

Медсестринське відділення

     Медична сестра – одна з найгуманніших професій. Вона містить в собі стільки високих духовних якостей: милосердя, чуйність, співчуття, терпіння, увага, добросердечність - неодмінно підкріплених високим професіоналізмом. Не менше, ніж лікарські засоби, пацієнтові потрібні моральна підтримка, душевна теплота, любов і турбота.     
     Відділення Івано-Франківського базового медичного коледжу (Івано-Франківського медичного фахового коледжу) готує фахівців відповідно до відомості щодо здійснення освітньої діяльності у сфері вищої освіти (Наказ МОН України №295-л від 29.11.2017 р. «Про переоформлення ліцензій») та відомості щодо права здійснення освітньої діяльності у сфері фахової передвищої освіти (Наказ МОН України від 30.10.2019 р. № 975-л). Напрям підготовки 22 Охорона здоров’я, 223 Медсестринство, освітньо-кваліфікаційний рівень молодший спеціаліст, освітньо-профільний ступінь фаховий молодший бакалавр, кваліфікація сестра медична, брат медичний.
     Термін навчання – на основі базової загальної середньої освіти - 4 роки;
                                 – на основі повної загальної середньої освіти - 3 роки.              
     Перший випуск відбувся у 1956 році. Кваліфікацію медична сестра отримала 51 особа.
     З 1957 по 1960 роки в училищі діяли однорічні курси підготовки медичних сестер для дитячих дошкільних закладів.
     Із метою підготовки медичних сестер без відриву від виробництва в 1982 році було відкрито вечірнє відділення, яке свій останній випуск здійснило в 1994 році.
     За період з 1956 до 2020 року навчальний заклад підготував 6928 медичних сестер (з них - 665 отримали диплом молодшого спеціаліста з відзнакою) для закладів охорони здоров’я Івано-Франківська, Івано-Франківської та інших областей. 
     Випускники відділення відзначаються професіоналізмом, глибокими знаннями, про що свідчать відгуки головних лікарів та пацієнтів лікарень міста та області.
У 2020-2021 н.р. на відділенні навчається 704 студенти: 
І курс – 158
ІІ курс – 193
ІІІ курс – 164
ІV курс – 189
   
Відділення очолює завідувачка відділення Сухоручко Олеся Василівна
 
suhoruchko
спеціаліст I кваліфікаційної категорії. У 2008 році закінчила Буковинський державний медичний університет за спеціальністю «Педіатрія», кваліфікація – лікар. Із 2008 по 2010 рік навчалась в інтернатурі на базі Івано-Франківського національного медичного університету факультету післядипломної освіти за спеціальністю «Педіатрія».
     У коледжі працює викладачем навчальної дисципліни «Медсестринство в педіатрії» з 2009 року, на посаді завідувачки відділенням з 2019 року. 

 

     Студенти І та ІІ курсу спеціалізацій одночасно здобувають повну загальну середню освіту на відділенні загальноосвітньої підготовки, яке очолює завідувачка відділення Вацеба Мирослава Василівна

Вацеба Мирослава Василівна
спеціаліст вищої кваліфікаційної категорії. В 2000 році закінчила Державний вищий навчальний заклад «Чернівецький Державний університет  імені Юрія Федьковича» за спеціальністю «Філософ», кваліфікація – філософ,  викладач філософських дисциплін.
      У коледжі працює викладачем суспільних дисциплін з 2000 року, на посаді завідувачки відділенням з 2017 року.
 
      Здобувачі фахової передвищої освіти на основі базової середньої освіти складають державну підсумкову атестацію за курс профільної середньої освіти у формі зовнішнього незалежного оцінювання відповідно до законодавства.
    Якісна підготовка медичних сестер забезпечується належною, сучасною матеріально-технічною базою та високим фаховим рівнем викладачів. 
Освітній процес на відділенні є спільною діяльністю викладацького та студентського колективів, яка спрямована на підвищення якості знань, створення позитивного мікроклімату для навчання, відпочинку.
      Викладачі постійно працюють над пошуком інтенсивних методів навчання, вдосконаленням контролю знань студентів та підготовкою навчально-методичної документації.
      Поглибленню фахових умінь, індивідуалізації практичного навчання сприяє робота студентів під час навчальної практики під керівництвом викладача, проходження виробничої та переддипломної практики у відділеннях міських та обласних закладів охорони здоров’я м. Івано-Франківська (КНП «Центральна міська клінічна лікарня Івано-Франківської міської ради», КНП «Івано-Франківський міський клінічний перинатальний центр», КНП "Обласна клінічна лікарня Івано-Франківської обласної ради", КНП "Обласний заклад з надання психіатричної допомоги Івано-Франківської обласної ради", КНП "Прикарпатський клінічний онкологічний центр Івано-Франківської обласної ради", КНП  "Прикарпатський клінічний шкірно-венерологічний центр Івано-Франківської обласної ради" та ін.)
     Під час навчальної практики під керівництвом викладача з клінічних дисциплін (у закладах охорони здоров’я) дотримується вимога: не менше 50% часу відводиться на роботу у відділенні (біля ліжка хворого, у маніпуляційному кабінеті, ознайомлення з новітніми діагностичними технологіями тощо).
      Про якісну фахову підготовку випускників медсестринського відділення свідчать зайняті призові місця на Всеукраїнських конкурсах професійної майстерності медичних навчальних закладів І-ІІ рівнів акредитації «ЕСКУЛАП», у яких випускники відділення приймають участь щорічно. 
      Зазначимо, що саме Івано-Франківський базовий медичний коледж (Івано-Франківський медичний фаховий коледж), чи не єдиний з усіх медичних училищ та коледжів України, випускники якого шість раз за історію конкурсу здобували 1-ше місце:
esculap

 

     За результатами ліцензійного іспиту Крок М Сестринська справа студенти коледжу одні з найкращих в Україні.

tabl

krokm

Медсестринська освіта в медичній галузі України зазнала модернізації. 
      Після навчання у нашому коледжі медичні сестри мають можливість продовжити ступеневу освіту – здобути ступінь бакалавра (в перспективі й магістра) або навчатись у медичних університетах за скороченою формою для здобуття кваліфікації лікаря (поступити на другий курс за результатами вступних випробувань без складання ЗНО). Для працюючих медичних сестер є можливість дистанційного навчання в Інституті медсестринства Тернопiльського державного медичного університету iменi I.Я. Горбачевського (бакалавр, магістр). 
      Вибір за Вами, шановні випускники!

 

Наша адреса

Тел/факс: (0342) 75-32-58
Відділення післядипломної освіти
Тел: (0342)528004
 

 

Для студентів

Moodle

Корисні посилання

ZNO

vfpo