Циклова комісія педіатрії

       Циклова комісія педіатрії забезпечує процес оволодіння студентами теоретичними знаннями, професійними вміннями та практичними навиками, створює умови для творчо-пошукової діяльності студентів з дисциплін «Педіатрія», «Медсестринство в педіатрії», «Невідкладні стани в педіатрії».
      Відповідно до сучасних вимог викладачами циклової комісії, розроблено навчально-методичні комплекси, які включають мультимедійні презентації лекцій, методичні розробки для викладачів, методичні вказівки для студентів із підготовки до практичних занять, самостійної аудиторної та позааудиторної роботи з дисциплін циклу.
      У кабінетах доклінічної практики з «Медсестринства в педіатрії» та «Педіатрії» студенти відпрацьовують практичні навички на фантомах. З цією метою кабінети укомплектовані фантомами та спеціальними укладками для відпрацювання всіх навичок, передбачених програмою.
      Викладачі циклової комісії  продовжують активно працювати над покращенням та над удосконаленням викладання дисциплін циклу. Практичні заняття з дисциплін циклу проводяться на клінічних базах: обласна дитяча клінічна лікарня, міська дитяча клінічна лікарня, центральна міська дитяча поліклініка,поліклінічні відділення міської дитячої поліклініки по мікрорайонах міста Івано-Франківська.
 
 
      На базі  філіалу  № 1 дитячої поліклініки відкрита кімната для проведення фактичних занять зі студентами  ІФБМК. При облаштуванні кімнати  наші студенти  не залишилися осторонь, а виявили  бажання надати кабінету естетичності та наближеності до дисципліни.  Група студентів: Буждиган Анастасія, Бриндзей Вікторія, Вальків Юлія  власноруч  розписали стіни дитячими малюнками, що приносить радість і задоволення викладачам та студентам  працювати у такій приємній обстановці.
 

Відкритий захід на тему:"Сучасні тенденції виходжування маловагових дітей".

      Студенти ІV курсу 3-ї групи Врубель І.та Гой Х., керівник:Сухоручко Л.В. провели 14.10.2015 року відкритий захід-звіт творчої групи.

Зустріч з епідеміологом ОДКЛ п.Чурпітою Є.Д. «Поліомієліт-Україна і світ».

Були присутні викладачі коледжу та студенти випускних груп спеціальності «Лікувальна справа», «Сестринська справа».

      21.10.2015 р. студентами 4 курсу 1-ї та 5-ї групи спеціальності «Лікувальна справа» під керівництвом викладачів Григи Ж.В.,Конькової О.М.,Чопик О.С. проведено шоу-мікс на тему «Вивчаємо педіатрію».

      Студенти IV курсу 4 групи під керівництвом викладача Григи Ж.В. провели профілактичні бесіди з батьками та їхніми дітками на тему:"Хвороба брудних рук". Ознайомили їх з видами гельмінтів, які найчастіше зустрічаються в дитячому організмі; заходами профілактики гельмінтів, а також з різноманітними видами медикаментів, які застосовують для профілактики гельмінтозів.

      У зв’язку з поширеністю Каліфорнійського грипу на теренах нашої держави та з летальними випадками, які склалися в Закарпатській області, студенти IV курсу 6 групи ІФБМК під керівництвом викладача медсестринства в педіатрії Шибак М.І. провели санітарно-профілактичну роботу у відділеннях ОДКЛ. Ознайомили маленьких пацієнтів, а також їх батьків з симптоматикою, поширеністю Каліфорнійського грипу, а також розповіли про профілактичні заходи, яких потрібно дотримуватися при виникненні даного захворювання.

      З метою удосконалення практичних та теоретичних знань з предмета «Педіатрія» та проведення санітарно-просвітньої роботи серед породіль, студенти III курсу 5 групи під керівництвом викладача Пинило М.С., провели бесіди з породіллями ОПЦ під назвою «Дбайливий догляд за малюком з перших днів життя».

      У квітні студенти III курсу 6 групи під керівництвом викладача педіатрії    Шибак М.І. відвідали  садочок «Троянда», де провели виховний захід на тему: «ЗДОРОВА ДИТИНА – ЗДОРОВА НАЦІЯ». Студенти ознайомили  діток  з основними  поняттями  здорового  способу  життя, виховали почуття відповідальності за власне здоров’я.

      25.05.2016 року  студенти  ІФБМК  ІІІ курсу 2,8,9 груп  під керівництвом викладачів циклу педіатрії  відвідали Надвірнянський будинок дитини та хоспіс.  В будинку  працюють вихователі, логопеди, музкерівник, медсестри, няні.  Студенти  допомагали дітям  займатися на заняттях  з розвитку  мови, конструювання, малювання, розвитку рухів. Також  відвідали хоспіс, який був відкритий у 2013 році, де лікування зазвичай триває протягом двох-трьох тижнів.  Крім того, що діти отримують лікування, персонал допомагає батькам піклуватися про їхніх дітей протягом цього часу.

      1 червня 2016 року у День захисту дітей відбулася акція: "Подаруй посмішку дитині".
Майбутні медичні сестри ІФБМК відвідали онкогематологічне відділення на базі ДОДКЛ. Студенти прийшли до дітей відділення з посмішками та подарунками. Наші випускники вчаться будувати стосунки з юними пацієнтами, які мають серйозні захворювання з боку кровотворної системи. 

Важливим в курсі медсестринства в інфектології є закріплення практичних навичок.

Робота студентів 3 курсу в бактеріологічній лабораторії обласної клінічної інфекційної лікарні.

«Снід – це проблема ХХ століття, яка перейшла у ХХІ століття і стосується кожного»

snid

      Статистика річ уперта. В Україні - цифри загрозливі: кожен 100-й мешканець – ВІЛ інфікований. Україна входить у світову п’ятірку за темпами поширення цієї хвороби. Абсолютна більшість інфікованих - особи віком
20 – 39 років.
      За I квартал 2016р. в Івано-Франківській області зареєстровано 47 випадків ВІЛ-інфекції (39 дорослих та 8 народжених дітей від ВІЛ-інфікованих матерів), в тому числі 25 випадків СНІДу серед дорослих.
      З метою формування професійних компетентностей, студенти ІІІ курсу спеціальності «Сестринська справа» проходять навчальну практику з дисципліни «Медсестринство в інфектології» під керівництвом викл. Сінельнікової Р.М. на базі Івано-Франківського обласного центру по профілактиці ВІЛ-інфекції та боротьби зі СНІДом.

♦ студенти відпрацьовують практичні навички відповідно до алгоритмів їх виконання  

image7
 
     03 листопада 2016 року на базі Івано-Франківського базового медичного коледжу було проведено засідання круглого столу на тему: «Стан інфекційної захворюваності та стан профілактики інфекційних захворювань в Україні». Були присутні викладачі педіатрії та інфектології коледжу. Шановним гостем даної зустрічі була пані Чурпіта Евгенія Дмитрівна - епідеміолог обласної дитячої клінічної лікарні, яка розповіла викладачам про поширеність кашлюку на теренах нашої держави, а також в Івано-Франківській області.
     Велику увагу Євгенія Дмитрівна приділила захворюванню на грип, який буде поширюватися у зимовий період на теренах нашої області. Пані Чурпіта Е.Д. зауважила, що потрібно вакцинуватися проти даного захворювання не тільки дитячому населенню, але і дорослому. Наголосила на тому, що, у першу чергу, необхідно пам’ятати про тих, хто належить до так званої «групи ризику». Саме такі особи потребують обов’язкового вакцинування проти грипу.
     Також присутнім була надана інформація про КОКСАКІ – вірус захворювання, якого почали вже реєструватися в Україні, його шляхи передачі та методи діагностики.
     Підсумок підвела завідувач циклом педіатрії Конькова О.М., яка ще раз звернула увагу присутніх на необхідність вакцинації не тільки проти кашлюку та грипу, а й проти всіх захворювань, згідно календаря профілактичних щеплень України.

 

Наша адреса

Для студентів

Moodle

Корисні посилання

ZNO

Copyright © 2014-2018 Івано-Франківський базовий медичний коледж

Пошук