Новини

Завершилися директорські години спілкування на молодших курсах

 

     В першій декаді грудня в Івано-Франківському медичному фаховому коледжі завершилися години спілкування з директором в осінньому семестрі. Спочатку проходили вони на І і ІІ курсах, а  останніми були дві групи ІІІ курсу – це студенти другого року навчання, які вступили в ІФМФК після 11-го класу.
     Директор ІФМФК Володимир Васильович Стасюк спілкувався зі студентами групи 3-7 спеціалізації «Акушерська справа» (керівник Оксана Миколаївна Одокій) та групи 3-9 спеціалізації «Сестринська справа» (керівник Мар’яна Петрівна Годованець). На обох директорських годинах спілкування були присутні завідувачки фельдшерсько-акушерського та медсестринського відділень Альона Миколаївна Валовіна та Олеся Василівна Сухоручко.
     Є певна відмінність між годинами спілкування у групах, які проводять керівники і де увагу насамперед звертають на успішність, відвідування занять, відпрацювання пропусків, між батьківськими зборами і отакими спілкуванням з директором. Бо Володимир Васильович Стасюк традиційно обговорює зі студентами проблеми глобальніші: призначення людини, релігійності і духовності, загальнолюдських цінностей, здорового способу життя. Проблеми, які змушують думати, аналізувати, змінюватися на краще.
     От чи знають студенти про трьох ворогів здоров’я людини? За словами директора коледжу, це лінощі, незнання і бездуховність. Вони пов’язані між собою: при лінощах неможливо здобути знання, а відсутність знань викликає бездуховність.
     Наступна теза для роздумів: «якщо я роблю щось гірше, ніж я можу це зробити, ніж це потрібно для суспільного блага, то я грішу і таким чином погіршую свої взаємини з Творцем». І як продовження: чи можна лише просити щось у Господа, а самому нічого не робити для свого вдосконалення? ми щирі у молитві чи фарисеї? Як не згадати слова від Матвія 5.48 «Тож будьте досконалими, як досконалий Отець ваш Небесний!» чи з першого послання до корифнян, що людина – це Божий храм. А будівництво храму передбачає вдосконалення. Такі міркування особливо доречні напередодні Різдвяних свят, адже це час посту, щирої молитви, духовного очищення.
     А самовдосконалення неможливе без прагнення вчитися. Володимир Васильович наголошував студентам, що процес навчання повинен бути радісним. Бо якщо він приноситиме незадоволення, відчуття «каторги», то викликатиме проблеми зі здоров’ям. І навіть у визначенні ВООЗ поняття «здоров’я» зазначається, що це «стан повного соціального, фізичного, душевного благополуччя, а не тільки відсутність хвороб та фізичних дефектів».
     Як продовження теми здоров’я – розмова про заняття фізкультурою і спортом (здоровий дух у здоровому тілі), про шкідливі звички. А ще Володимир Васильович Стасюк процитував слова Григорія Сковороди, що з усіх втрат втрата часу найважча. І додав, що у наступному році ми відзначатимемо 300–річчя від дня народження видатного українського філософа. Отакий от місточок до історії і великих українців.
     Загалом основний лейтмотив таких директорських годин спілкування зі студентами – пробудити у них бажання усвідомлено навчатися і розуміти, що це є велика відповідальність. Володимир Васильович Стасюк додає, що навіть якщо лише 30 відсотків готові з першого разу сприйняти почуте (так каже статистика), то радий буде, якщо навіть отих 30 відсотків зміниться на краще. А чи не захочеться кожному зі студентів після такої години спілкування увійти в оті 30%? От тільки для цього потрібно працювати, вчитися, думати, читати, вдосконалюватися.
     В наступному семестрі теж планується проведення годин спілкування з директором.
Пресцентр коледжу.

Наша адреса

Тел/факс: (0342) 75-32-58
Відділення післядипломної освіти
Тел: (0342)528004
 

 

Для студентів

Moodle

Корисні посилання

ZNO

vfpo

Copyright © 2022 Комунальний заклад фахової передвищої освіти "Івано-Франківський медичний фаховий коледж" Івано-Франківської обласної ради/ м. Івано-Франківськ, вул. Гетьмана Мазепи 165