Новини

Дню коледжу приурочена педрада

     Завершальним акордом відзначення 82-ї річниці з часу заснування Івано-Франківського медичного фахового коледжу стало позачергове засідання педагогічної ради ІФМФК. Це було поєднання вітань з такою поважною датою та серйозної розмови про перспективи розвитку навчального закладу, обговорення актуальних питань освітнього процесу у коледжі.
     Позачергове засідання педагогічної ради проходило на платформі Zoom та в актовій залі коледжу з дотриманням усіх вимог особистої безпеки. І співпало воно з Днем коледжу, адже 21 грудня далекого 1939 року був заснований найстаріший на Прикарпатті медичний навчальний заклад, тоді ще фельдшерсько-акушерська школа. 
     Тим більше, як відмітив директор ІФМФК Володимир Васильович Стасюк, сьогоднішня дата – 21.12.21 цікава своїм дзеркальним відображенням і тим, що минула найдовша ніч у році. «Сподіваємось, після неї почне розвиднюватися, день почне більшати, темрява розсіюватиметься», – слова директора не лише про астрономічно-кліматичні особливості, а й з натяком на очікування позитивних змін у загалом непростій ситуації, що склалася і у сфері медицини, і в освіті.
     Та перш ніж перейти до серйозної розмови про проблеми і перспективи, Володимир Васильович подякував викладачам за працю. Адже досягнення колективу залежать від кожного. Це як із цеглинок зводиться міцна будова – кожний намагається зробити багато, проявити свій творчий потенціал, впровадити щось нове. Без команди не можна чогось досягти.
     Під час засідання педагогічної ради неодноразово наголошувалося, наскільки важливими є небайдужість, творчий підхід до викладання, впровадження інновацій, креативність, нестандартність. І будуть винагороджуватися і фінансово, і морально. Це стосується насамперед лідерів з підготовки аудіовідеопрезентацій. Чи тих, хто попросив додаткові години для очного завершення семестру, щоб використати можливості, втрачені через дистанційне навчання. За словами керівника ІФМФК, «кожна творча думка, спрямована на покращення освітнього процесу, вітається і підтримується».
     Це ж стосується педагогічних новацій, нових творчих підходів у діяльності керівників груп. Позитивно, що є чимало бажаючих працювати зі студентами не лише у рамках свого предмету і аудиторного заняття. Користуючись спортивною термінологією, зростає лавка запасних. А для викладачів це і додаткові години навантаження, і додаткова оплата праці. Тим більше, що така робота керівників-кураторів не потребує надмірних звітів. Керівник групи має лише робочий зошит (щось на кшталт особистого щоденника), де записує, що робив, де зустрічався зі студентами, що цікавого з ними проводив.
     Завершиться осінній семестр до Нового року. 28, 29 і 30 грудня навчатимуться очно студенти І і ІІ курсів та групи 4-7, які у січні складатимуть ліцензійний іспит Крок.М. Наступний семестр розпочнеться у січні згідно з графіком навчального процесу (графік є на сайті коледжу). Тобто кожний курс стартуватиме по-різному, але розпочинатиметься семестр дистанційно з начитки лекцій. Планується, з огляду на карантин і з надією, що не буде погіршення ситуації з захворюваністю на коронавірус, що продовжуватиметься змішаний варіант навчання.
     Не вельми приємний «подарунок» для коледжу перед Новим роком: комісія обласної ради з питань охорони здоров’я, яку очолює Андрій Яворський, вирішила зняти 10 відсотків бюджету на 2022 рік з двох медичних коледжів і перекинути їх на виконання заходів програми «Здоров’я населення Прикарпаття на 2021-2025 роки». Прикро, коли є спокуса покращити стан закладів охорони здоров’я за рахунок медичних навчальних закладів і коли працівники цих закладів опиняються в гірших умовах, ніж працівники інших закладів фахової передвищої освіти – шести, які підпорядковані департаменту освіти і науки обласної держадміністрації, та двох, підпорядкованих департаменту культури, національностей та релігій. Однак адміністрація ІФМФК обіцяє, що намагатимуться зробити все, аби викладачі не відчули цієї різниці.

Директор коледжу поінформував, що змушені адаптувати кількісний склад груп до вимог останніх нормативних документів (не менше 15 студентів): групи, які ділилися на чотири, тепер ділитимуться на три, де було три – ділитимуться на дві. Але з предметів «догляд», «сестринська справа» і всіх клінічних предметів поділ залишається на три групи, щоб не втратити якість підготовки майбутніх фахівців.

А з амбітних планів на наступний семестр – матеріально-технічне зміцнення, закупівля тренажерів, муляжів. Бо наразі складно спрогнозувати, коли студенти зможуть ходити на практику в медичні заклади. А основне в роботі медсестер, фельдшерів, акушерок – їхні практичні навики.

Цікавим для популяризації цього фаху, підняття престижу коледжу може стати проєкт «85 розповідей випускників ІФМФК», приурочений до 85-річчя навчального закладу. Саме напередодні 82-річчя цей проєкт стартував. А 23 січня відбудеться День відкритих дверей для тих, хто хоче вчитися у коледжі.

Завершив свій виступ Володимир Васильович Стасюк фразою, що стосується кожного: «Гірше працювати, ніж потрібно працювати для суспільного блага, для коледжу – то це співзвучно з тим, що грішити. Ці речі недопустимі і погіршують взаємини з Творцем».

А ще подякував за відчуття єдиної команди і побажав усім у 2022 році міцного здоров’я, щоб не було втрат, «щоб день збільшувався, а темрява розсіювалася, і щоб ці дні супроводжувалися світлом знань, творчості, добрих вчинків».

Пресцентр коледжу.

Наша адреса

Тел/факс: (0342) 75-32-58
Відділення післядипломної освіти
Тел: (0342)528004
 

 

Для студентів

Moodle

Корисні посилання

ZNO

vfpo

Copyright © 2023 Комунальний заклад фахової передвищої освіти "Івано-Франківський медичний фаховий коледж" Івано-Франківської обласної ради/ м. Івано-Франківськ, вул. Гетьмана Мазепи 165