Новини

Вшанування героїв і рідної мови

    Дві календарні дати відзначили студенти і викладачі Івано-Франківського медичного фахового коледжу – День Героїв Небесної Сотні та Міжнародний день рідної мови. Ці дати в календарі знаходяться поряд – 20 лютого і 21 лютого.Небесна Сотня 1
     Вісім років тому, у 2014-му році, відчайдушні учасники Євромайдану у Києві, озброєні лише дерев’яними щитами та в будівельних касках, протистояли беркутівцям та снайперам. Саме 20 лютого протистояння під час Революції Гідності сягнуло свого піку. Того дня загинуло 48 активістів Майдану.
     А загалом у списках Героїв Небесної Сотні 107 осіб, наймолодшому з яких було 17 років, найстаршому – 83 роки. Серед них семеро прикарпатців.
     На вшанування пам’яті героїв в ІФМФК у групах відбулися тематичні години, під час яких згадували подвиг активістів Майдану та говорили про останні роки випробувань, які випали на долю України, про російсько-українську війну, про погрози вторгнення з боку Росії і необхідність підтримки міжнародної спільноти.
 
рідна мова
    А 21 лютого з 2000 року відзначається Міжнародний день рідної мови, проголошений Генеральною конференцією ЮНЕСКО. Мова – душа народу, без материнської мови немає майбутнього. Пам’ятаймо слова Ліни Костенко: «Нації помирають не від інфаркту: спочатку їм відбирає мову».
     З нагоди такого свята студенти ІІІ курсу 4 групи спеціалізації «Сестринська справа» (керівник Василь Михайлович Тихонюк) підготували відоеролик. Вірші у виконанні студентів ще раз доводять, яка милозвучна, прекрасна, багата, образна українська мова.
     Студенти І курсу спеціалізації «Сестринська справа» (керівник Гриців Наталія Юріївна), взяли участь у флешмобі «Обійми мене, мово, своїм ніжним крилом!». Студенти висловили свої думки про значення рідної мови для кожного з них.
     Говорім, пишімо і думаймо лише українською мовою. Державна мова є одна, і нею має спілкуватися кожен.
Пресцентр коледжу.

Наша адреса

Тел/факс: (0342) 75-32-58
Відділення післядипломної освіти
Тел: (0342)528004
 

 

Для студентів

Moodle

Корисні посилання

ZNO

vfpo

Copyright © 2022 Комунальний заклад фахової передвищої освіти "Івано-Франківський медичний фаховий коледж" Івано-Франківської обласної ради/ м. Івано-Франківськ, вул. Гетьмана Мазепи 165