Новини

Виховні години – про Листопадовий зрив

     В КЗФПО «Івано-Франківський медичний фаховий коледж» ІФОР (вул. Гетьмана Мазепи, 165) відбулися виховні години, присвячені 105-ій річниці проголошення ЗУНР. Таку дату ми відзначаємо 1 листопада, ще одна її назва – Листопадовий чин.
     Здобувачі освіти згадували історію. 1 листопада 1918 року у Львові розпочалося повстання, метою якого було встановлення української влади на західноукраїнських землях, що увійшло в історію під назвою «Листопадового чину». Внаслідок цього було проголошено Західноукраїнську Народну Республіку. Ця подія відкрила шлях до спільної боротьби галичан та наддніпрянців за соборність: 22 січня 1919 року УНР та ЗУНР проголосили Акт Злуки українських земель, що відзначається нині на державному рівні як День Соборності України.
     Діяльність Західноукраїнської Народної Республіки пов’язана з Івано-Франківськом (тоді Станіславом). Студентам, особливо з інших областей, цікаво було дізнатися, що саме Станіслав найдовше – майже п’ять місяців був столицею ЗУНР. У готелі «Австрія», що на кілька місяців змінив назву на «Одеса», містилася канцелярія президента Української Національної Ради ЗУНР (найвищого законодавчого органу) Євгена Петрушевича та його заступника Левка Бачинського, а в колишній кам’яниці для залізничної дирекції працював Секретаріат (міністерства) ЗУНР. Сьогодні тут будинок правосуддя і перед ним встановлений пам’ятник діячам Західноукраїнської Народної Республіки. Саме у Станіславі були прийняті основні закони ЗУНР: «Про землю», «Про мови», «При основи шкільництва». 
     А ще під час виховних годин в ІФМФК йшлося про те, що Листопадовий чин є прикладом того, як жодні небезпеки не зупинять українську націю на шляху до незалежності. Сьогоднішня московсько-українська війна підтверджує силу духу українців, волелюбність, прагнення до свободи і бажання жити у своїй єдиній і соборній національній державі.
     Особливо щемкою була виховна година у групі І-3 спеціалізації Лікувальна справа (керівник Олександр Романович Кравець). До студентів прийшли з маленькою дитиною старший солдат В. з дружиною, які зараз обоє є військовослужбовцями. Він був учасником Майдану та АТО, вона після початку війни повернулася з-за кордону в Україну, щоб піти у ЗСУ. Родина захисників не лише розповіла про свій шлях і свою історію, а й принесли показати з чим прийшли орки на нашу землю: бронежилет, каску з маркуванням. Прозвучав вірш «Солдат сидить». А ще студенти передали на передову окопні свічки. В минулому році їх виливали здобувачі освіти теперішньої групи IV-5, де керівником тоді був Олександр Романович, а в цьому році продовжили першокурсники.
Пресцентр коледжу.

Наша адреса

Тел/факс: (0342) 75-32-58
Відділення післядипломної освіти
Тел: (0342)528004
 

 

Для студентів

Moodle

Корисні посилання

ZNO

vfpo

Copyright © 2023 Комунальний заклад фахової передвищої освіти "Івано-Франківський медичний фаховий коледж" Івано-Франківської обласної ради/ м. Івано-Франківськ, вул. Гетьмана Мазепи 165