Новини

В коледжі побували дев’ятикласники з ліцею імені В’ячеслава Чорновола

     Традиційно в КЗФПО «Івано-Франківський медичний фаховий коледж» ІФОР (вул. Гетьмана Мазепи, 165) приходять на екскурсію ліцеїсти освітніх закладів Івано-Франківська. Така профорієнтаційна робота багатьом допомагає визначитися з майбутнім фахом і місцем, де його можна здобути. 2 листопада з такою метою в ІФМФК прийшли девятикласники ліцею імені Вячеслава Чорновола.
     Ліцеїсти 9-Б класу разом з класною керівницею Марією Миколаївною Мартиновою завітали у коледж з ознайомчо-просвітницькою метою, адже після завершення цього навчального року дехто з них планує здобувати передвищу фахову освіту. Які умови вступу і навчання в Івано-Франківському медичному фаховому коледжі, які переваги саме цього найстаршого на Прикарпатті медичного освітнього закладу (у 2024-му виповниться 85 років з часу його створення!) і одного з найавторитетніших сьогодні серед медичних коледжів України – про це школярам розповіли заступниця директора з навчально-методичної роботи Ірина Іванівна Гафійчук і заступник директора з навчально-виробничої роботи Василь Миколайович Василюк.
      Серед переваг – сучасні методики освітнього процесу, чудові умови для оволодіння практичними навиками, перспективи майбутнього працевлаштування, можливість проходження виробничої та переддипломної практики, здобуття досвіду в Німеччині. До речі, так співпало, що коли ліцеїстів привели в лекційну аудиторію № 2, щоб показати інтерактивну Тач-панель, там якраз проходило заняття з поглибленого вивчення німецької мови для здобувачів освіти, які поїдуть на стажування до Німеччини.
      А в аудиторії № 3 їм продемонстрували реанімаційний тренажер-симулятор, який коледжу подарувала німецька клініка з Потсдама. Таке унікальне навчальне обладнання єдине в області і третє такого рівня в Україні. Цікаво було його побачити в роботі. Водночас викладач хірургічних дисциплін Володимир Миколайович Яцків показав як користуватися турнікетами при наданні домедичної допомоги.
     Не менш цікаво було в тренажерному класі, коли другокурсники демонстрували з використанням фантомів, тренажерів деякі практичні навики, які вони вже навчилися робити. А Василь Миколайович Василюк ознайомив ліцеїстів з хірургічним інструментарієм.
     Окреме захоплення – музеєм історії побутової та медичної техніки. Завідувач музеєм, викладач фізики Олександр Романович Кравець розповів про розвиток науково-технічного прогресу, еволюцію технічних засобів і на прикладах експонатів показав, які кроки вперед зроблено в медицині: якою вона була в часи юності дідусів-бабусь чи батьків і якою є сьогодні.
     Корисною була для школярів і відеолекція про шкідливість паління, вживання алкоголю і наркотиків, підготовлена четвертокурсниками коледжу. Серед цих четвертокурсників і колишня учениця ліцею імені В’ячеслава Чорновола, а тепер студентка випускного курсу ІФМФК Анастасія Шуляк. Наочним продовженням теми стала демонстрація на ляльці-фантомі, як шкідливо впливає куріння на легені. Олександр Романович Кравець «дав сигарету» ляльці, протягнув трубкою дим через її легені – і на серветці можна було побачити смоли, що залишаються після цигарки, навіть якщо вона з фільтром.
     Цікаво також пройшла пізнавально-розважальна вікторина про Івано-Франківськ: у назві якої вулиці дві букви «В», скільки фонтанів у місті й інші такі запитання.
     А на завершення екскурсії коледжем ліцеїстів провели територією ІФМФК. Вони змогли побачити і спортивний зал, і майданчик з антивандальними тренажерами, і альтанку для занять на свіжому повітрі, і доглянуту територію з лавочками, клумбами, тінистими куточками для відпочинку на перервах.
     Словом, переконали: в Івано-Франківському медичному фаховому коледжі чудові умови для навчання – сюди варто йти здобувати професійно-освітній ступінь фахового молодшого бакалавра.
Пресцентр коледжу.

Наша адреса

Тел/факс: (0342) 75-32-58
Відділення післядипломної освіти
Тел: (0342)528004
 

 

Для студентів

Moodle

Корисні посилання

ZNO

vfpo

Copyright © 2023 Комунальний заклад фахової передвищої освіти "Івано-Франківський медичний фаховий коледж" Івано-Франківської обласної ради/ м. Івано-Франківськ, вул. Гетьмана Мазепи 165