Майбутні фельдшери – першокурсники групи І-3 спеціалізації Лікувальна справа КЗФПО «Івано-Франківський медичний фаховий коледж» ІФОР (вул. Гетьмана Мазепи, 165) побували на екскурсії в анатомічному музеї Івано-Франківського національного медичного університету.
Класний керівник групи І-3, викладач фізики і астрономії Олександр Романович Кравець сам є ентузіастом музейної справи, завдяки йому вісім років тому в Івано-Франківському медичному фаховому коледжі був створений музей історії побутової та медичної хімії. Саме він 27 листопада організував для першокурсників екскурсію ще в один цікавий, дотичний до медицини заклад – анатомічний музей Івано-Франківського національного медичного університету. Цікава деталь, обидва музеї запрацювали у 2015 році.
Анатомічний музей знаходиться в морфологічному корпусі ІФНМУ на площі Андрея Шептицького. Складається він з чотирьох залів та містить більше тисячі експонатів, які водночас є навчальним матеріалом для студентів. Його ще називають «театром анатомії». У цьому корпусі завжди була «анатомка», куди в різні роки приходили і студенти медичного училища, щоб підвищити свій рівень знань з анатомії.
Із експонатами музею майбутніх фельдшерів ознайомив доцент кафедри анатомії ІФНМУ Омелян Михайлович Юрах. Тут зібрані частини людського тіла: органи, кістки, нервові сплетення, анатомічні препарати. Все це потрібне для вивчення надважливого у медицині предмету – анатомії.
Та є ще одна особливість і унікальність цього музею. Тут не просто зібрали анатомічні препарати, а й зуміли поєднати анатомію з мистецтвом. Стіни прикрашають репродукції художніх робіт, тематика яких тісно пов’язана з анатомією людини. Приміром, «Урок анатомії доктора Тульпа» Рембрандта, «Сотворення Адама» Мікеланджело, «Венера перед дзеркалом» Веласкеса. Студентам цікаво було побачити репродукції цих картин і почути інформацію про їх написання.
Попри те, що через повітряну тривогу екскурсія у музей анатомії вийшла коротшою, та вона була цікавою для здобувачів освіти ІФМФК.
Пресцентр коледжу.