Новини

«Шевченко вічний!» – виховний захід на другому курсі

    З  нагоди  210-ї річниці  з  дня народження геніального митця-пророка Тараса Григоровича Шевченка в КЗФПО «Івано-Франківський медичний фаховий коледж» ІФОР (вул. Гетьмана Мазепи, 165) відбувся відкритий виховний захід на тему  «Шевченко вічний!». Такий захід провели 8 березня здобувачі освіти II курсу 8 групи із керівницею Лесею Михайлівною Мосорин.
    Тарас Шевченко – ім’я, яке лунає в серці кожного українця, що цінує свободу, правду, справедливість, мудрість, красу, любов до Батьківщини. Його творчість стала джерелом натхнення для багатьох поколінь, які знаходили у ньому сили для боротьби і відданості своєму народові.
    Тарас Шевченко – творець  ідентичності українського народу та знакова постать національної пам'яті, гордість нації, символ України.
     Здобувачі освіти у своїх виступах декламували рядки із творів митця, підготували мультимедійну презентацію, відеофрагменти, лекбук, сценку,  виставку творів, цікаву вікторину про Тараса Шевченка із такими станціями, як  «Біографічна»,  «Реставратор», «Математична», «Музична», «Художня».                                         
«Борітеся – поборете,
Вам Бог помагає!
За вас правда, за вас слава
І воля святая!»
Т.Г.Шевченко
    Ці слова великого Кобзаря наразі дуже актуальні: український народ спільно зі Збройними Силами України відстоює державну незалежність, суверенне право на європейський вибір  розвитку країни. Вшанування творчості Кобзаря та  популяризація  його діяльності є основою нашої державності.
    Шевченкова творча спадщина – це все: мова, історія, звичаї та традиції,  мораль, етика й естетика, національна філософія, основи українознавства та державотворення, найвища духовність, наше минуле, сучасне і майбутнє.
    Внаслідок розв’язаної росією війни, постійних бомбардувань українських міст і сіл, в умовах руйнувань посилилась роль українського Пророка у пробудженні й становленні національної свідомості українців, їх  патріотичного піднесення та єднання у боротьбі за життя та  незалежність країни.
…Все розберіть… та спитайте
Тоді себе: що ми?
Чиї сини? Яких батьків?
Ким? За що закуті?
…Учітеся, брати мої,
Думайте, читайте,
І чужому научайтесь,
Й свого не цурайтесь.
Свою Україну любіть,
Любіть її… Во время люте,
В останню тяжкую минуту
За неї Господа моліть.
    І тільки тоді «на оновленій землі врага не буде, супостата, а буде син, і буде мати, і будуть люди на землі»Бо лише «у своїй хаті – своя правда, і сила, і воля». І у  серці кожного запанує та велика любов до України, до її народу, яку проніс крізь своє життя Тарас Шевченко.
    Шевченко явище велике й вічне – невичерпний і нескінченний,  живе посеред нас, додає сміливості і впевненості. Він росте й розвивається в часі, в історії, і нам ще йти і йти до його осягнення.  Ми на вічному шляху до Шевченка…

Наша адреса

Тел/факс: (0342) 75-32-58
Відділення післядипломної освіти
Тел: (0342)528004
 

 

Для студентів

Moodle

Корисні посилання

ZNO

vfpo

Copyright © 2023 Комунальний заклад фахової передвищої освіти "Івано-Франківський медичний фаховий коледж" Івано-Франківської обласної ради/ м. Івано-Франківськ, вул. Гетьмана Мазепи 165