В КЗФПО «Івано-Франківський медичний фаховий коледж» ІФОР (вул. Гетьмана Мазепи, 165) для здобувачів освіти четвертого курсу ОПП Лікувальна справа і Сестринська справа лекцію-тренінг на тему «Робота стабілізаційного пункту» провів викладач хірургічних дисциплін ІФМФК, старший ординатор хірургічного відділення госпіталю, капітан медичної служби Сергій Миколайович Гафійчук.
Нещодавно викладач повернувся з ротації з Бериславського району Херсонської області, тож студентам цікаво було почути розповідь військового медика. Сергій Миколайович детально розповів про організацію роботи стабілізаційного пункту, його важливість для порятунку життя захисників.
Стабілізаційний пункт – це місце, куди бойові медики евакуюють поранених із передової. Він розташований неподалік від лінії фронту, там постійно чергують медичні працівники. Їхнє завдання – забезпечити такий стан бійця, в якому його можна транспортувати далі до найближчого госпіталю, звідки їх розподіляють по інших госпіталях. Іншими словами, стабілізаційний пункт – це місце, де зустрічаються фронт і шпиталь, де кожна хвилина має значення, щоб врятувати життя пораненого, якого витягнули з-під куль.
Сергій Миколайович Гафійчук розповів, яку допомогу тут надають пораненим (зупинка кровотеч, первинна хірургічна обробка ран, дренування плевральних порожнин, інша невідкладна допомога для стабілізації стану бійця), як в польових умовах створюють мобільну операційну, наскільки важливою є командна робота фахівців. З власного досвіду зазначив, що найчастіше в стабілізаційному пункті доводиться мати справу з мінно-вибуховими травмами.
На зустріч зі студентами Сергій Миколайович приніс чимало фотографій, зроблених на фронті не для селфі, а про роботу військового медика, зокрема проведення ампутацій кінцівок.
А ще під час тренінгу здобувачі освіти разом з викладачем відпрацьовували практичні навички дренування плевральної порожнини в бойових умовах (за Бюлау).
Пресцентр коледж.