В КЗФПО «Івано-Франківський медичний фаховий коледж» ІФОР (вул. Гетьмана Мазепи, 165) 14 листопада відбулися батьківські збори на другому курсі ОПП Лікувальна справа і Сестринська справа. Проходили вони в онлайн-форматі на платформі Zoom:спочатку зустріч з представниками адміністрації ІФМФК, а потім година спілкування з керівниками груп.
Більше 260 учасників підключилися до комп’ютерів і смартфонів, щоб поспілкуватися з дирекцією і викладачами коледжу. Бо, як неодноразово наголошувалося під час батьківських зборів, тільки чітка взаємодія і співпраця «чарівного трикутника» (студенти-викладачі-батьки) може дати позитивний результат.
Заступниця директора з виховної роботи Наталія Мальованчук у своєму виступі акцентувала на питаннях здоров’я студентів, додаткових заняттях предмету «Захист України» на другому курсі, проживання в гуртожитку. І особливу увагу звернула на виховні аспекти: організація дозвілля здобувачів освіти, робота гуртків і спортивних секцій, участь студентів у різноманітних конкурсах, проведення цікавих екскурсій, майстеркласів, виставок, кінопереглядів, змагань… Перелік можна продовжувати. Все це освітньому процесу не заважає, а, навпаки, додає яскравих і пізнавальних моментів студентському життю.
Про організацію освітнього процесу на ІІ курсі батьків інформувала заступниця директора з навчально-методичної роботи Ірина Константюк. Осінній семестр на ОПП Лікувальна справа і Сестринська справа триватиме до 20 грудня, за рахунок робочих субот (дистанційно) навчання закінчиться на тиждень швидше. З 21 грудня до 26 січня – канікули. Екзаменів у другокурсників нема, є по п’ять диференційовних заліків і у фельдшерів, і у медсестер. З 27 січня розпочнеться весняний семестр, перший тиждень – дистанційна начитка лекцій. З 3 лютого здобувачі освіти вийдуть на очне навчання. У весняному семестрі у другокурсників уже будуть два екзамени – анатомія і фізіологія людини та основи медсестринства. Останній – як підготовка до ЄДКІ на ІV курсі.
А багатьох батьків, як показали їхні запитання, цікавить ближча у часі тема – НМТ: чи варто здавати національний мультипредметний тест і коли, чи обов’язковий цей тест для усіх, де реєструватися, як готуватися. Ірина Константюк і директор ІФМФК Володимир СТАСЮК поінформували, що здобувачам освіти коледжу здавати НМТ не обов’язково; якщо немає належної підготовки до МНТ, краще цього не робити; проходити НМТ можна і на ІІІ, і на IV курсі. А найкращий варіант для тих, хто хоче здобути фах лікаря, – закінчивши коледж і отримавши диплом фахового молодшого бакалавра, вступати в медичний університет за скороченою формою навчання, на державні місця. До того ж, маючи диплом, зможуть працювати за фахом, зрештою, розумітимуть, чому йдуть в медицину.
Заступниця директора з навчально-методичної роботи також розповіла про консультативні заняття (індивідуальні, консультації-повторення), про електронний журнал, який запрацював з листопада. До цього журналу можуть мати доступ і батьки.
Завідувачка відділення Галина Басараб проаналізувала освітній процес і дотримання внутрішнього розпорядку на ІІ курсі. Загалом загальна успішність зросла. А щодо дисципліни, то є зауваження до декого зі здобувачів освіти через запізнення, відпрацювання занять і часті прохання «вийти попити водички». Навіть порадила батькам купити на Миколая дітям у подарунок пластикову ємність для води.
А директор коледжу наголосив, що закликають студентів вживати багато води. До речі, як і переконують у перевагах здорового харчування та занять фізкультурою і спортом. І з тривогою говорять про таку «залежність», як куріння електронних сигарет.
«Ми завжди на стороні студента», «йдемо їм назустріч», – зазначив Володимир СТАСЮК, відповідаючи на численні запитання батьків. Нагадав про «скриньку довіри», якою можуть користуватися і здобувачі освіти, і батьки – кожне зауваження, пропозиція будуть враховані.
Під завершення першої частини зборів батьки висловлювали вдячність викладачам за їхню працю. А після загальних зборів за участю адміністрації коледжу відбулися години спілкування батьків з керівниками груп.
Пресцентр коледжу.