В КЗФПО «Івано-Франківський медичний фаховий коледж» ІФОР (вул. Гетьмана Мазепи, 165) продовжується студентська конференція дослідницько-пошукових робіт, присвячена 85-річчю коледжу. 2 грудня відбулося друге засідання першого етапу конференції – для студентів ІІІ і IV курсів, а другий етап – для студентів І-ІІ курсів проходитиме у весняному семестрі.
В актовій залі зібралися здобувачі освіти старших курсів, викладачі, керівники студентських інформаційних та дослідницько-пошукових робіт. Як і в перший день конференції 27 листопада, було заслухано сім доповідей.
Всі студентські роботи були дотичними до медицини. І це зрозуміло, адже освітній процес на старших курсах має професійно-медичне спрямування. Але підготовка доповідей потребувала поглибленого вивчення тієї чи іншої тематики. І здобувачі освіти продемонстрували гарні навики дослідницької роботи.
Студенти Віра КРАЙНИК (група IV-2) і Дмитро САВЧУК (IV-3) підготували виступ на тему «Орфанні захворювання». Керівники їхньої роботи – Тетяна РЯБОВА і Олеся СУХОРУЧКО. Студентки групи IV-8 Діана ДЗЬОБА і Вероніка БРУС під керівництвом викладача Романа КОНСТАНТЮКА працювали над темою «Роль штучного інтелекту і діагностиці захворювань: можливості та обмеження». Останнім часом тематика ШІ набула особливої популярності, цікаво було розглянути її саме у розрізі медицини.
Пізнавальною та корисною, особливо з огляду на масове користування гаджетами, була робота Тетяни МАНДЗЮК і Вікторії ФЕДОРИШИН (група IV-1) «Вплив навушників на слух людини» (керівниця Ольга ІНОМІСТОВА). Ще одна актуальна тема, на цей раз з огляду на московсько-українську війну і пов’язані з нею стреси та хвилювання, – «Депресія. Обізнаність серед населення», яку опрацьовувала Марта БЕЛЕГАЙ (група IV-8) під керівництвом Наталії ШАПОВАЛОВОЇ.
З доповіддю на тему «Кесарів розтин VS Фізіологічні поголи» виступили Олександр СЕНІВ і Неля ВАЛОВІНА (група IV-5), керівниця Альона ВАЛОВІНА. Петро АННЮК (група IV -1) розповів про сучасні методи дослідження в офтальмології та офтальмохірургії (керівниця Любов ВАДЮК). А Даниїл СІНЯГОВСЬКИЙ з цієї ж групи працював над темою «Інтеграція імплантів та протезів, що не вписується в стандартну людську анатомію і фізіологію» (керівник Василь ВАСИЛЮК).
Цікаво, що для Тетяни МАНДЗЮК, Петра АННЮКА, Даниїла СІНЯГОВСЬКОГО це вже був другий виступ на ювілейній конференції. Перші свої доповіді вони презентували 27 листопада, причому з інших медичних дисциплін і підготовлених під керівництвом інших викладачів. Брали вони участь і в студентських конференціях на попередніх курсах навчання. Словом, серйозне ставлення до пошукової діяльності.
Студентська конференція дослідницько-пошукових робіт, присвячена 85-річному ювілею ІФМФК, завершиться 5 грудня.
Пресцентр коледжу.