В КЗФПО «Івано-Франківський медичний фаховий коледж» ІФОР (вул. Гетьмана Мазепи, 165) 5 грудня відбулося завершальне засідання студентської конференції дослідницько-пошукових робіт, присвяченої 85-річчю з часу заснування найстаршого на Прикарпатті медичного освітнього закладу.
За три дні – 21 доповідь здобувачів освіти ІІІ і IV курсів ОПП Лікувальна справа, Сестринська справа, Акушерська справа (спеціальність Медсестринство). Це інформаційні та дослідницько-пошукові роботи, які студенти готували під керівництвом викладачів. Для багатьох з них – не перша участь в таких студентських конференціях.
Якщо у перші два дні, 27 листопада і 2 грудня, виступали здобувачі освіти випускного курсу, під час крайнього дня переважали дослідницькі розвідки третьокурсників.
Марія МИХАЙЛЮК і Вероніка ЗАМОРЗЕВИЧ (група ІІІ-9) підготували роботу про нові стратегії вакцинації від ВПЛ (керівниця Оксана ТІТАРЕНКО). Така вакцинація захищає від зараження вірусом папіломи людини і запобігає багатьом видам раку. З 1 червня 2024 року стартувала безкоштовна вакцинація від ВПЛ для дітей і підлітків віком від 9 до 14 років.
Цікавим був виступ Анни КАНЮК і Ілони НАКОНЕЧНОЇ на тему «Розсіяний склероз: не вирок, а виклик!» (керівниця Марія Янківська). Прийняти хворобу, лікуватися, змінити спосіб життя, але «не ставити на собі хрест» – таким був основний лейтмотив.
Тематика трьох студентських робіт пов’язана з московсько-українською війною, тому є особливо актуальною і прикладною. «Мінно-вибухова травма» – виступ про це підготувала Анна СЕМАК (група ІІІ-3) під керівництвом Миколи ВЕПРИНЯКА, Марина КОЙЛЯК (група ІІІ-5) зробила доповідь на тему «Джгут-турнікет. Який з них найкращий для вас?» (керівник Володимир Яцків), а Владислава БРИЧ (група ІІІ-5) виступила на тему «Інтеграція анімалотерапії в програму реабілітації військових (на прикладі іпотерапії)» (керівники Іванна КОЧЕРЖУК і Олеся ГАФІЙЧУК).
З огляду на зацікавленість молоді штучним інтелектом, особливу увагу викликала робота «Доповнена реальність – нова ера в охороні здоров’я», яку підготувала на конференцію Вікторія РУДА (група ІІІ-8), керівник Іван ЗЕМАН. Доповнена реальність революціонізує те, як медичні працівники діагностують, лікують і навчають пацієнтів, дає можливість використовувати інтерактивне моделювання для навчання студентів, в хірургії, радіології, фармації, для управління доглядом за пацієнтом тощо.
Крайнім став виступ студентки випускного курсу Анастасії КОРОТАШ (група IV-4) на тему «Аборт, вирішення проблеми чи проблема» (керівниця Альона ВАЛОВІНА), що спонукає до розмірковувань не лише над медичною проблематикою, а й духовною, моральною, соціальною.
Як зазначив заступник директора з навчально-виробничої роботи Василь Василюк, всі студентські роботи, подані на конференцію, були цікавими, здобувачі освіти продемонстрували нахил до пошукової діяльності, вміння аналізувати і узагальнювати, працювати над додатковою інформацією і тематикою. Журі назве переможців дещо пізніше, але всі учасники конференції будуть нагороджені.
Із завершальним словом виступив директор ІФМФК Володимир СТАСЮК і побажав здобувачам освіти нових цікавих розвідок і відкриттів. Знань не буває забагато.
А у весняному семестрі на першому-другому курсах відбудеться студентська конференція дослідницько-пошукових робіт, присвячена 85-річчю ІФМФК.
Пресцентр коледжу.