Напередодні українського Дня довкілля (19 квітня) і Міжнародного дня Землі (22 квітня) заняття з біології і екології у першокурсників ОПП Лікувальна справа КЗФПО «Івано-Франківський медичний фаховий коледж» ІФОР (вул. Гетьмана Мазепи, 165) відбулося на території коледжу.
15 квітня викладачка освітнього компоненту Біологія та екологія Наталія МАЛЬОВАНЧУК за погодженням з адміністрацією коледжу провела заняття із здобувачами освіти першого курсу 5 та 9 груп ОПП Лікувальна справа під відкритим небом – на території ІФМФК. Мета такого заняття – ознайомити студентів із флорою території коледжу та сформувати чітке поняття про життєві форми рослинних організмів як результат дії умов навколишнього середовища у процесі їх історичного розвитку, поглибити знання про властиві їм ознаки, дати уявлення про рослинні угруповання, показати взаємозв'язки організмів в угрупованнях між собою і чинниками середовища, а також навчити розпізнавати приналежність певних видів рослин до певної життєвої форми.
Плюс до такого навчального матеріалу – дізнатися про рослини із «Червоної книги», лікарські трави та рідкісні види дерев і кущів з різних куточків світу. Деякі з них ростуть на території коледжу – свій, нехай і невеликий, дендропарк, який щороку поповнюється новими рослинами. Тепер студенти знатимуть, які дерева, кущі чи квіти тут ростуть. Зрештою, вони змогли просто відчути подих весни – і для цього не треба далеко йти чи їхати. Це чудова територія для відпочинку студентів під час перерв, зелена оаза серед багатоповерхівок.
Такі заняття формують у здобувачів освіти науковий світогляд і переконання у значущості і необхідності знань про особливості будови рослин різних життєвих форм, їх взаємозв'язків і взаємовідносин між компонентами живої і неживої природи для створення оптимальних умов існування рослин у природних і штучних угрупованнях для гармонійного існування природи і людини, а також формують вміння встановлювати причинно-наслідкові зв'язки, узагальнювати, застосовувати засвоєні знання, уміння і навички. Студенти дізналися цікаві факти про різні життєві форми.
Водночас такі заняття допомагають виховувати бережливе ставлення до природи, бажання охороняти і примножувати її багатства.
Після завершення «пари під відкритим небом» здобувачі освіти отримали завдання, які мають підготувати до наступного заняття.
Заняття під відкритим небом проходять також з освітніх компонент Безпека життєдіяльності, Фізичне виховання. Адміністрація коледжу вітає таку форму освітнього процесу.
Пресцентр коледж.