Відповіді на численні «чому» і «як» можна було отримати під час Дня відкритих дверей в КЗФПО «Івано-Франківський медичний фаховий коледж» ІФОР (вул. Гетьмана Мазепи, 165), який відбувся 25 травня, в неділю. І якщо у січні такий захід проходив онлайн, то другий в цьому році – в очному форматі.
Бажаючих отримати інформацію про коледж, відповіді на оті численні «чому» і «як» було дуже багато – тільки зареєстрованих понад 330, тож довелося День відкритих дверей проводити у два етапи: об 11.00 і 13.00. При цьому з метою комфортного і безпечного проведення ще й поділили майбутніх вступників та їхніх батьків на кілька груп: поки одні спілкувалися з представниками адміністрації і приймальної комісії, інші мали екскурсію коледжем.
А поки гості заповнювали актову залу, вони могли переглянути випуск YouTube-проєкту «КоледжCheck», в якому ведучий Олександр Педан, його донька Валерія та співачка ROXOLANA розповіли про Івано-Франківський медичний фаховий коледж.
Чому варто здобувати освіту в Івано-Франківському медичному фаховому коледжі? Відповідь на це питання дав директор ІФМФК Володимир СТАСЮК, колишній випускник тоді ще медичного училища: з власного досвіду, і не тільки. Отож, чому? Це найстарший на Прикарпатті медичний освітній заклад з 85-річною історією. Це один з найавторитетніших серед закладів фахової передвищої освіти, що підтверджують результати Кроку.М, які традиційно на 5-15 відсотків вищі за середньонаціональні показники. Це можливість для дев’ятикласників здобути повну загальну середню освіту плюс фах, ще й отримувати стипендію. Це шанс «зануритися» в медицину з другого курсу, коли починається вивчення медичних предметів, і перевірити правильність вибору майбутнього фаху. Це можливість продовжити навчання в медичному університеті, вступивши туди на другий курс, на бюджетне навчання. Це перспективи проходження практики в Німеччині. Це гарні умови для проживання (гуртожиток на території коледжу) і занять спортом (спорткомплекс).
Володимир Васильович розповів також про сучасну матеріально-технічну базу (під час екскурсії коледжем її можна було побачити), про те, що навчання лише в очному форматі, що кожна друга субота робоча, щоб зимові канікули у час Різдвяних свят були довшими, що пари тривають 1 годину 10 хвилин, а вивільнені хвилини використовуються на додаткові консультації. Окремо розповів, як проходитимуть вступні випробування (співбесіда з української мови), наголосивши на максимально доброзичливій атмосфері. І вкотре наголосив, що медицина – це найпрекрасніше з усіх мистецтв.
А як вступити в Івано-Франківський фаховий медичний коледж, щоб здобути цей фах, які Правила прийому в ІФМФК в цьому році, розповіла відповідальний секретар приймальної комісії Альона ВАЛОВІНА. До речі, ще перед початком Дня відкритих дверей при вході у коледж кожний отримав буклет з витягом із Правил прийому з розписаною інформацією про документи, терміни, дати цьогорічної вступної кампанії. Як наголосила Альона Миколаївна, «головне – вчасно подати документи». У коледжі створений колцентр, який може допомогти абітурієнтам зі створенням електронного кабінету.
Якщо коротко: ліцензійний обсяг набору в ІФМФК цьогоріч – 300 студентів на спеціальність Медсестринство. Після 9-го класу на ОПП Сестринська справа – 94 місця регіонального замовлення, на ОПП Лікувальна справа (фельдшери) – 93, на ОПП Акушерська справа – 23. Після 11-го класу навчання лише на контрактній основі, план прийому – до 20 осіб.
Документи можна подавати на три спеціалізації.
Для дев'ятикласників з 25 червня реєстрація електронного кабінету, з 1 липня – прийом заяв і документів, 15-23 липня – співбесіда з української мови, яка складатиметься з двох частин – 16 тестових завдань і спілкування з членами екзаменаційної комісії. Оприлюднення рейтингового списку – не раніше 14.00 23 липня та не пізніше 12.00 25 липня.
Від одинадцятикласників заяви і документи прийматимуть з 5 липня.
Детальнішу інформацію можна отримати на сайті коледжу, у Фейсбуці, в Інстаграмі. Створена також вайбер-група для абітурієнтів.
Наразі ж під час Дня відкритих дверей Володимир СТАСЮК і Альона ВАЛОВІНА дали відповіді на раніше отримані питання та запитання з залу і щодо вступної кампанії, і про майбутній освітній процес та можливості проходження практики.
А під час екскурсії коледжем майбутні абітурієнти змогли побачити навчальні аудиторії, тренажерні кабінети, бібліотеку, музей медичної і побутової техніки, спорткомплекс, а в аудиторії-осередку предмету «Захист України», що знаходиться в укритті на нульовому поверсі, навіть спробувати збирати-розбирати автомат чи стріляти в електронному тирі.
День відкритих дверей був дійсно пізнавальним та інформативним, він проходив щиро, невимушено, доброзичливо. Напівжартівливі слова директора «Ми у коледжі не любимо лише лінивих» когось, можливо, одразу налаштують на серйозну працю. А якщо комусь буде важко, обіцяють: поможемо. Тож чекають у коледжі тих, хто хоче вчитися, здобувати фах молодшого бакалавра.
Пресцентр коледжу.