Новини

Важлива і корисна зустріч

      11 січня 2019 року відбулася зустріч педагогічного колективу коледжу з відомими людьми Прикарпатського краю – заступником голови ОО ВУТ «Просвіта», колишнім багаторічним головним лікарем Івано-Франківської міської клінічної лікарні №1 (що на вулиці Матейка) Євгеном Романишиним і головою ГО «Берегиня роду», відомим валеологом Марією Пахолок.
         Євген Іванович зупинився на деяких питаннях походження українського народу,  трипільської культури, найдавніших стоянок людської цивілізації на території України, на розселенні білої раси європейськими теренами із автономних  земель нашої держави. Факти, які озвучував пан Євген, є відомими в світі, однак є замовчуваними в Україні. Це обумовлено, очевидно, з тим, що у вітчизняній історичній науці і у суспільній думці сторіччями культивувався нашими ворогами культ меншовартості і другосортності українців як етносу і як нації. Такий підхід був вигідний колонізаторам і, на жаль, таким він залишається і до сьогоднішнього дня, що в значній мірі пояснюється інфантильністю вітчизняної офіційної історичної науки.
         Детально зупинився пан Романишин на так званій Терношорській Ладі (Терношорське скельне святилище в Карпатах).
         Не так давно Євген Іванович, який є членом НСЖУ, в обласному просвітянському часописі опублікував статтю «Терношорська Лада, або патріотизм по-кроманьонськи (звідки ми, українці, ким були й куди прямуємо)». Автор статті використав матеріали авторитетного інформаційного видання «Народний оглядач». З десяток копій цієї статті, а також кілька книжок історичного спрямування він передав для бібліотеки коледжу. Очевидно, що оприлюднена на зустрічі з педагогами інформація та документальні джерела, передані бібліотеці коледжу, будуть використані у навчально-виховному процесі нашого закладу.
         п. Романишин поділився з присутніми деякими презентаційними матерілами, які стосувались шкідливості консервантів та їх шкідливого впливу на організм людини, випромінювання від мобільних телефонів та смартфонів, а також зупинився на деяких суперечливих моментах медичної реформи в Україні. Додамо, що у першому номері за цей рік часопису «Галичина» надрукована цікава стаття-розвідка Євгена Романишина під назвою  «Галілеянин, а не юдей», яка заслуговує на те, щоб її вдумливо прочитала розумна людиною.
         Не менш цікавим був виступ Марії Пахолок, відомого валеолога, фахівця з основ здоров’я, справжнього ентузіаста своєї справи. Змістовно насиченою була її мультимедійна презентація, яка торкалась пермакультури, індивідуальних програм оздоровлення, тестування стану здоров’я, лікарських трав, олій, проростків. Із собою Марія Пахолок принесла взірці чудодійних рослин, а також проінформувала присутніх про відзняті авторські відеофільми, які є в ютубі у вільному доступі. Щотижнево п. Марія проводить у місті  Івано-Франківську школу здоров’я. Марія Пахолок подарувала для бібліотеки коледжу посібники з валеології.
         За підсумками цікавої важливої та корисної зустрічі  було прийнято погоджене рішення про продовження такого спілкування у майбутньому.
 

Наша адреса

Для студентів

Moodle

Корисні посилання

ZNO

Copyright © 2014-2018 Івано-Франківський базовий медичний коледж

Пошук