Новини

Вступний марафон-2 – для одинадцятикласників

     22 серпня завершився прийом заяв та документів для вступу в Івано-Франківський медичний фаховий коледж від вступників на основі повної загальної середньої освіти (після 11-го класу), які беруть участь у конкурсному відборі за результатами вступних іспитів (або одного іспиту і одного ЗНО). І  вже сьогодні, 23 серпня, в коледжі проводилися вступні іспити з української мови і літератури та біології. Так би мовити вступний марафон-2 – тепер для одинадцятикласників.

     Трохи статистики. На спеціалізацію «Акушерська справа» при плановому обсязі до 35 студентів (в тому числі регіональне замовлення 10) прийнято 95 заяв. На спеціалізацію «Сестринська справа» при плановому обсязі до 30 студентів (тільки контрактна форма навчання) прийнято 115 заяв.

      Така загальна цифра – 187 абітурієнтів після 11-го класу, які виявили бажання вчитися у найстарішому на Прикарпатті медичному навчальному закладі з 80-річною історією, не може не радувати. За словами директора коледжу, його колишнього випускника Володимира Стасюка, це свідчення високого рейтингу навчального закладу і водночас прояв довіри з боку молодих людей та їхніх батьків, впевненість: тут дають глибокі знання і дбають про всебічне виховання дітей (бо студенти і після 9-го класу, і після 11-го – це ще діти, хоча і звертатимуться до них з першого дня навчання на «ви» – така традиція у коледжі).

       Іспит з української мови і літератури фактично складали 16 вступників, а з біології – 14. Нагадаємо, що, у зв’язку з коронавірусом, щоб зайвий раз вступники не їздили у коледж та щоб зменшити контакти, вступники після 9-го класу складали обидва іспити в один день: з української мови та з біології.  Випускники 11-го класу також складають в один день два іспити: українська мова і література та біологія. Перший о 9.00 – з української мови і літератури. Між екзаменами 30 хвилин перерви – достатньо, щоб трішки відпочити, попити водички, заспокоїтись від одного іспиту і налаштуватися на наступний. І о 10.30 другий – з біології.

      Вступники мали 12 тестових завдань з української мови і літератури та 24 з біології. На складання кожного іспиту відводилось по годині.

      Як і при вступі після 9-го класу, через COVІD-19 абітурієнти і члени приймальної комісії дотримувалися певних санітарно-гігієнічних умов: засоби індивідуального захисту, соціальна дистанція, температурний скринінг, дезінфекція рук. Хіба що, якщо на початку вступної кампанії у липні було кілька бактерицидних рециркуляторів, то зараз їх у коледжі більше 60.

       І якщо далі проводити паралелі між вступними випробуваннями дев’ятикласників і одинадцятикласників під час цьогорічної вступної кампанії, то повторилася історія з «майстер-класом від директора». Знову абітурієнти на перерві між іспитами виходили на спортмайданчик, але не поспішали рухатися, розімнутися. Це викликало підозру, чи була у них у школі фізкультура, і спонукало керівника навчального закладу Володимира Стасюка нагадати про фізичну культуру як складову культури загалом і силою власного прикладу долучити декого до вправ на тренажерах. А вже як абітурієнти стануть студентами, вони дізнаються більше про таке поширене (на жаль) явище як гіподинамія і її шкідливий вплив на здоров’я. Натомість у коледжі створені всі умови для занять фізкультурою і спортом.

       Результати сьогоднішніх іспитів будуть відомі вже до кінця дня. За номерами особових справ кожен вступник може побачити на сайті коледжу свої оцінки, а ті, хто має створені особисті електронні кабінети, може ще там побачити свої результати. Оцінювання проводиться за 200-бальною системою. Як повідомили в приймальній комісії, незадовільних оцінок нема.

       Символічно, що вступні випробування проходили у День Державного Прапора, напередодні Дня Незалежності України. І гарні результати – це своєрідний подарунок молодих людей до таких національних свят. А дирекція коледжу вітає усіх з цими святами!

Триває ще прийом заяв та документів від осіб, які вступають за результатами ЗНО, – до 1 вересня включно.

Наша адреса

Тел/факс: (0342) 75-32-58
Відділення післядипломної освіти
Тел: (0342)528004
 

 

Для студентів

Moodle

Корисні посилання

ZNO

vfpo

Copyright © 2023 Комунальний заклад фахової передвищої освіти "Івано-Франківський медичний фаховий коледж" Івано-Франківської обласної ради/ м. Івано-Франківськ, вул. Гетьмана Мазепи 165