У Міжнародний день вишиванки, 20 травня, студенти, викладачі та працівники Івано-Франківського медичного фахового коледжу прийшли в навчальний заклад у вишиванках – так відзначили це календарне свято.
Гуцульська, бойківська і покутська вишивка, хрестиком, гладдю чи низинкою, старовинні орнаменти і сучасні інтерпретації давніх узорів на сорочках і сукнях під білими халатами наче підтверджували багатство українського обрядово-сакрального народного мистецтва.
І хоча у коледжі є добра традиція одягати вишиванки на різні урочистості, концерти чи на іспити з української мови, в останні роки один день об’єднує багатьох, і не лише у стінах навчального закладу.
Саме в студентському середовищі, в Чернівецькому національному університеті імені Юрія Федьковича у 2006 році (цьогоріч своєрідний ювілей – 15 років) виникла ідея такої акції «Всесвітній день вишиванки». Спершу це було кілька десятків студентів і кілька викладачів, через рік-два – уже сотні, а згодом долучилася українська діаспора. З 2014 року свято стало всесвітнім, його відзначають більш як у 50 країнах світу.
Відеоролик з музичним вітанням до Всесвітнього дня вишиванки підготувала студентка IV курсу спеціалізації «Сестринська справа» Христина Семенюк.
У цей день згадували також світлої пам’яті Ірину Всеволодівну Свйонтек, викладачку хірургії Івано-Франківського медичного училища, яка упродовж 47 років збирала і опрацьовувала матеріали про українську вишивку, видала кілька фотоальбомів про гуцульську і покутську вишивку, сама була майстринею, членом Національної спілки майстрів народного мистецтва.
Вишиванка – це гарно, це модно, це стильно. Та насамперед – це символ нашої ідентичності, вірності традиціям, мудрості, духовного багатства, зв’язку поколінь. Любімо її, шануймо, оберігаймо.
Пресцентр коледжу.