Новини

Міжнародна конференція: інновації для компетентності педагогів

     Директор Івано-Франківського медичного фахового коледжу Володимир Васильович Стасюк взяв участь в Міжнародній конференції з онлайн-трансляцією «Інноваційні моделі розвитку науково-методичної компетентності педагогів професійної і фахової передвищої освіти: досвід, проблеми, перспективи».
     Організаторами конференції виступили Міністерство освіти і науки України, Білоцерківський інститут неперервної професійної освіти, Університет менеджменту освіти Національної академії педагогічних наук України, Всеукраїнська асоціація працівників професійно-технічної освіти. В ній взяли участь кілька сотень науковців, керівників закладів освіти, педагогів, громадських активістів з різних областей України, а також фахівці з Польщі, Німеччини, Болгарії, Грузії, Молдови. Цікаво було почути про особливості системи професійної і фахової освіти в цих країнах, про досвід, який можна використати і адаптувати до наших умов.
     І все ж йшлося насамперед про інноваційні підходи у вітчизняній освіті. Символічно, що онлайн-конференція відбулася 20 травня, у Всесвітній день вишиванки, адже майбутнє будь-якої нації визначає якість освіти. Іншими словами, освіта – це інвестиції в майбутнє, без якісної освіти не буде майбутнього.
     Про поточний стан та перспективи розвитку системи фахової передвищої освіти в Україні розповіла у своєму виступі начальник головного управління вищої освіти і освіти дорослих Міністерства освіти і науки України Світлана Кретович.
     Спікери конференції особливу увагу приділяли логістиці управління закладом освіти задля розвитку креативності педагогічних працівників, створенню інноваційно-розвивального середовища, розвитку науково-методичної компетентності педагогів в умовах суспільних та освітніх викликів.
     Одним із викликів стала пандемія коронавірусу. І саме директор Івано-Франківського медичного фахового коледжу Володимир Васильович Стасюк на міжнародній конференції поділився досвідом забезпечення якості освіти в нашому закладі в умовах пандемії: від створення безпечних умов для студентів і працівників до організації навчального процесу і до підвищення кваліфікації викладачів.
      Насамперед – безпечна освіта. Працівники коледжу були забезпечені масками багаторазового користування з натуральної тканини та безкоштовно пройшли ІФА-тестування на визначення імуноглобуліну М і G. Встановлено майже 70 бактерицидних рециркуляторів. Після дистанційного навчання в умовах карантину було запроваджене змішане навчання, а гуртожиток переведено на готельний принцип функціонування.
     Особливу увагу Володимир Васильович звернув на самоосвіту педагогічних працівників, участь в онлайн-конференціях для лікарів і медсестер, роботу школи комп’ютерної грамотності – все це має позитивний вплив на розвиток компетентностей викладачів. А їхнє завдання – не лише дати професійні знання, а й виховати особистість.
     Тож виступ директора ІФМФК був ширшим за окреслену тему діяльності в умовах пандемії. Бо Володимир Васильович порушив проблеми освіти у поєднанні з відновленням релігійності студентів та усвідомлення ними свого призначення, національно-патріотичним вихованням, підтримання зв’язку з випускниками тощо. А підсумки його виступу варто процитувати дослівно:
     «1. Якісна освіта – це основа розвитку будь-якої країни.
  1. 2. Якісна освіта – це якісні Закони і їхнє обов’язкове виконання.
  2. 3. Якісна освіта в Україні попередила б московсько-українську війну.
  3. 4. Якісна освіта – це правильне використання термінів, зокрема: не рускоязичний українець, а двомовний українець; не день Побєди, а перемога радянського «гулагу» над німецьким «освенцімом»; не АТО чи конфлікт на Сході України, а московсько-українська війна; не російська федерація, а московська імперія; не російські окупанти, а московсько-кремлівські окупанти.
     Зрештою, Україна – це Україна-Русь (М. Грушевський)».
     Виступ Володимира Васильовича Стасюка викликав зацікавлення учасників конференції. Дехто навіть зазначив, що він «говорив про те, що інші боялися сказати».
Пресцентр коледжу.

Наша адреса

Для студентів

Moodle

Корисні посилання

ZNO

vfpo

Copyright © 2021 Комунальний заклад фахової передвищої освіти "Івано-Франківський медичний фаховий коледж" Івано-Франківської обласної ради

Пошук