Наближається особлива дата – 24 лютого: два роки повномасштабної московсько-української війни, 730 днів незламності, боротьби з агресором, щоденних подвигів захисників, волонтерства, тривог і втрат. Для здобувачів освіти КЗФПО «Івано-Франківський медичний фаховий коледж» ІФОР (вул. Гетьмана Мазепи, 165) у ці роки був свій освітній фронт. Наша праця (навчання) є нашим внеском у Перемогу, хоча і довелося вчитися у складних умовах воєнного стану.
Ще одним підтвердженням високого рівня підготовки здобувачів освіти в ІФМФК стали результати Кроку М, який у червні минулого року складали випускники ОПП Сестринська справа і Лікувальна справа. За даними аналітичних довідок (остання надійшла нещодавно) Центру тестування при Міністерстві охорони здоров’я України, при національному показнику 72% на спеціалізації Сестринська справа показник ІФМФК становить 86,4%. Ще кращі результати на спеціалізації Лікувальна справа: 89,1% при національному показнику 73,4% – це на 15,7% вищий. До слова, щорічні результати Крок М у нашому коледжі є кращими на 5-15%, ніж середні по Україні.
Є ще й такі промовисті цифри. Так, на загальнодержавному рівні порахований середній показник тих, хто не склав Крок М. Із сестринської справи це 18%, з лікувальної – 14,3% тих, хто отримав незадовільні результати. Прохідний бал («склав», «не склав») у 2023 році був 58%. У нашому ж коледжі серед майбутніх фельдшерів немає жодного, хто б не склав Крок М, а в майбутніх медсестер цей показник становить всього 1,4%. Зважаючи на умови, у яких довелося студентам вчитися в останні роки (карантин через коронавірус, а потім повномасштабна війна), результати дуже добрі.
Відзначимо також, що на тлі всеукраїнських показників й інші заклади фахової медичної освіти Івано-Франківської області показали непогані результати. Приміром, в Коломийському медичному фаховому коледжі не склали Крок М 4,2% майбутніх медсестер і 8,7% майбутніх фельдшерів (нагадаємо, при національних показниках 18% та 14,3% відповідно). Результати медичного фахового коледжу Івано-Франківського національного медичного університету: 6,1% випускників медсестер і 22,7% випускників фельдшерів не впорались з «державним випробовуванням». Але навіть і цей результат є непоганим, якщо порівнювати з деякими іншими коледжами України.
Додамо, що Крок М писали загалом у 87 закладах медичної передвищої фахової освіти України з спеціалізації Сестринська справа і стільки ж з Лікувальної справи.
А зараз кажемо: прощавай, Крок М! У минулому році 7-8 червня здобувачі освіти ОПП Сестринська справа і Лікувальна справа ІФМФК востаннє складали такий ліцензійний іспит.
Готуймося до ЄДКІ! У цьому році для випускників медичних фахових коледжів із ОПП (спеціалізацій) Сестринська і Лікувальна справа підсумкова атестація проводитиметься у вигляді єдиного державного кваліфікаційного іспиту.
Отож, бажаємо здобувачам освіти і викладачам, щоб традиція успішного складання таких іспитів продовжувалася. Підтверджуймо право Івано-Франківського медичного фахового коледжу вважатися одним із лідерів серед аналогічних закладів в Україні, особливо у цей ювілейний рік 85-ліття найстаршого на Прикарпатті медичного освітнього закладу.
Пресцентр коледжу.