Традиційно щороку на початку нового навчального року в КЗФПО «Івано-Франківський медичний фаховий коледж» ІФОР (вул. Гетьмана Мазепи, 165) проходять години спілкування директора ІФМФК Володимира Стасюка зі здобувачами освіти. На цьому тижні вони завершилися в останніх групах.
Кожний курс має свою специфіку – і це позначалося на тематиці «директорських годин», коли виокремлювалося саме те, що Володимир Васильович вважав за потрібне і важливе сказати студентам.
Перший курс – адаптація до навчання у закладі фахової передвищої освіти, перехід від шкільної системи освіти до коледжної.
Другий курс – можливість складання НМТ, оскільки закінчують програму загальноосвітньої школи, це оптимальний час для складання НМТ, але при цьому не варто залишати навчання у коледжі.
Третій курс – можливість вивчати фахові предмети і, хто прагне в майбутньому освоїти фах лікаря, може посилено вчитися; результати МНТ дійсні упродовж кількох років.
Четвертий, випускний курс – зосередженість на фаховій підготовці, підготовці до Кроку (ЄДКІ). А після завершення навчання з результатами МНТ за попередні роки можна вступати у вищі заклади освіти, при цьому зі своїми перевагами: за роки навчання змогли переконатися, «чи медицина – це моє», мають базову підготовку з медичних предметів, ще й мають медичний фах, за яким можуть працювати.
Водночас, незалежно від курсу, Володимир Стасюк під час зустрічей зі здобувачами освіти акцентував увагу на таких темах:
1. «Чарівний трикутник». Тільки співпраця студентів, викладачів, батьків забезпечить досягнення вагомих результатів в освоєнні майбутнього фаху. Кожна сторона у цьому трикутника рівнозначна, але «без бажання студента і сто викладачів не навчать».
2. Тож сумлінне навчання для здобувачів освіти, праця для викладачів – це їхній внесок у Перемогу; це тиловий фронт кожного, і це треба усвідомлювати.
3. Переваги навчання в медичному коледжі:
а) вивчають медицину – найпрекрасніше з усіх мистецтв (за визначенням древніх римлян: не ремесел, а саме мистецтв);
б) все, що вивчають, здобуваючи медичний фах, стосується нас або наших родичів. «Жодний фах не може бути благородніший».
4. Пояснення щодо обов’язкового вживання питної воді: в ІФМФК чотири роки як встановлені кулери з водою, «щоб ви добре вчилися». Медичне пояснення про користь води для здоров’я. І прохання використовувати спеціальні пластикові ємності, коли йдуть в аудиторію.
5. Як продовження теми турботи про студентів: 15 жовтня запустили опалення в гуртожитку, почали прогрівати спортивний зал, який опалюється дровами.
6. «Скринька довіри», можна звернутися до директора з будь-якими питаннями.
7. Визначення здоров’я, в тому числі такі психічні функції, як здобуття освіти; «три вороги здоров’я: лінощі, незнання і бездуховність».
8. «Незнання дорівнює атеїзм», «тільки з отриманням знання приходить усвідомлення, що є Творець». Як аргументи: праця Івана Франка «Сотворення світу», книга відомого прикарпатського астронома Івана Климишина «Вчені знаходять Бога», теорія «десяти струн» всесвітньовідомого американського фізика японського походження Мічіо Кайку, який довів існування Бога.
9. На завершення спілкування зі студентами традиційна формула від директора: «Спочатку Матвія 5.48 «Тож будьте досконалі як Отець ваш небесний досконалий», а вже потім в Нагірній проповіді в 6 розділі 9.13 «Отче наш». «Прагніть вдосконалення фізичного, психічного, інтелектуального, духовного, а вже потім звертайтеся з молитвою до Отця».
Пресцентр коледжу.