Новини

Вступний марафон: день п’ятий

      Турбота про здоров’я і фізичну підготовку, майстер-клас від директора, бактерицидні рециркулятори в навчальних класах і гуртожитку – про це говоритимемо у п’ятий день вступних випробувань. Вступний марафон продовжується і, на радість абітурієнтів, батьків та викладачів – без незадовільних оцінок.
      Бо погана оцінка – то стрес. А стреси, як відомо, здоров'я не додають. Зате рух, заняття спортом, активний спосіб життя повинні стати обов'язковими для кожної молодої людини – так вважають у коледжі. І створюють для цього відповідні умови.
      Чому ведемо про це мову? Маленька замальовка з іспитів. На 30-хвилинній перерві між українською мовою і біологією абітурієнти мають змогу трохи відпочити. Але не біля мами-тата з їхніми охами-ахами, бутербродами і кока-колами, не з смартфонами і айфонами, а на спортивному майданчику з тренажерами. Тож з аудиторії, де пишуть тести, вони виходять на подвір’я і… шукають, де б присісти. Хтось з батьків навіть дорікнув: «Замало лавочок».
      А директор ІФБМК Володимир Стасюк зізнається, що викладачів коледжу це вразило і засмутило. Напівжартома кажуть: виникла підозра, а чи був у цих дітей у школі такий предмет, як фізкультура. Після годинного сидіння за партою, перед наступною годиною такого ж сидіння дівчата та хлопці мали б трохи порухатися, пострибати, розімнути м’язи на тренажерах… Вчора Володимир Васильович навіть провів своєрідний невеликий майстер-клас на цих тренажерах, показуючи, як можна на них робити вправи, і переконуючи, чому це корисно.
      «Не вина цих дітей, що не навчені багато рухатися, – каже Володимир Стасюк. – Більше винні батьки і школа, що не прищепили такої потреби. Фізичне виховання мало б формувати фізичну культуру, а фізична культура є складовою культури взагалі. Якщо дитина не матиме доброї фізичної підготовки, то, вважаємо ми, вона не зможе добре вчитися. Зрештою, в медицині потрібна фізична підготовка. Чи реанімація, чи непрямий масаж серця, чи інші ситуації в медичній практиці – потрібні сила і витривалість. Мало знати теоретично, як це робити, треба мати силу для цього».
      Очевидно, доведеться допомагати декому з першокурсників увійти у нормальну фізичну форму. А в ІФБМК створені гарні умови для занять фізкультурою і спортом, є хороші викладачі.
      Зараз вже важко згадати, як і де доводилося займатися студентам, коли не було свого спортивного залу. Без залучення бюджетних коштів у коледжі побудували новітній спортивний зал з допоміжними приміщеннями та автономною системою опалення, сучасний спортмайданчик зі штучним покриттям, спеціальний спортмайданчик з антивандальними тренажерами. Діють спортивні секції з міні-футболу, баскетболу, тенісу, легкої атлетики, волейболу, шахово-шашковий клуб. Регулярно проводяться дні здоров’я, спортивні змагання. А скарбничка спортивних нагород коледжу постійно оновлюється новими відзнаками за перемоги в обласних та всеукраїнських турнірах.
     Навіть в умовах карантину студенти займалися фізичними вправами і виставляли про це свої відео у соцмережах. А у Фейсбуці є спільнота «Здоровий ІФБМК», де подаються дані про студентів, активних у спортивному житті коледжу.
     І якщо вже згадали про карантин, то повинні визнати, що COVID-19 змушує внести деякі зміни у звичне життя. Можливо, доведеться переформатовувати розклад занять, коригувати кількісне наповнення груп. Очевидно, доведеться поєднувати стаціонарне і дистанційне навчання. Але і зрозуміло, що для першокурсників ще не може бути навчання «на відстані».
     Дбаємо про відповідні умови навчання. Вже зараз у коледжі встановлені бактерицидні рециркулятори. 22 рециркулятори придбані за кошти благодійників. І їх кількість до початку навчального року плануємо подвоїти, щоб кожен з десяти блоків у гуртожитку мав бактерицидний рециркулятор, щоб ними були оснащені всі великі аудиторії. Це важливо не лише з огляду на коронавірус, а й на випадок грипу, пневмоній. У коледжі розраховують на благодійність батьків, адже це передусім турбота про здоров’я їхніх дітей.
      Завершується п’ятий, передостанній день вступних випробувань. Тестові завдання складала 7-а група. Завтра вступна кампанія вийде на фінішну пряму.

Наша адреса

Тел/факс: (0342) 75-32-58
Відділення післядипломної освіти
Тел: (0342)528004
 

 

Для студентів

Moodle

Корисні посилання

ZNO

vfpo

Copyright © 2023 Комунальний заклад фахової передвищої освіти "Івано-Франківський медичний фаховий коледж" Івано-Франківської обласної ради/ м. Івано-Франківськ, вул. Гетьмана Мазепи 165