Заходи у гуртожитку

Заходи у гуртожитку

Навчання з протипожежної безпеки

      Для першокурсників, які проживають в гуртожитку Івано-Франківського медичного фахового коледжу, відбулися навчання з протипожежної безпеки. Проходили вони за принципом: послухати, побачити, самим спробувати.
     В ІФМФК особлива увага приділяється протипожежній безпеці, традиційно проводяться навчання і тренування – і для студентів різних курсів, і для мешканців гуртожитку. А зараз, в час російсько-української війни і воєнного стану, значення таких тренінгів в рази зростає. Вони підвищують не лише рівень теоретичних знань, а й практичних навичок, позитивно впливають на психологічну готовність правильно діяти при виникненні надзвичайних ситуацій.
     На другому тижні навчання, 7 вересня, для першокурсників, які проживають в гуртожитку, відбулося показове заняття щодо дотримання вимог правил пожежної безпеки та практичне відпрацювання схеми евакуації мешканців гуртожитку на випадок пожежі. Провів його викладач предмету захист України Довган Ярослав Михайлович.
     Студентам нагадали про основні правила поводження в гуртожитку – від заборони куріння до обережності при користуванні електроприладами, розповіли про алгоритм дій при виникненні надзвичайних ситуацій, про використання первинних засобів пожежогасіння – вогнегасників та способи гасіння загорань. Практична складова заняття: студенти самі змогли виконати вправи з вогнегасником. Бо одна справа – почути, інша – самому спробувати.
     За словами заступниці директора з виховної роботи Наталії Валеріївни Мальованчук, в ІФМФК дбають про протипожежну безпеку і в навчальному корпусі, і в гуртожитку: встановлені централізована пожежна сигналізація, система оповіщення, є вогнегасники на поверхах навчального корпусу, спортзалу, в кожному блоці гуртожитку. Але про власну безпеку слід самим пам’ятати і дбати – задля цього і проводяться у коледжі навчання і тренування.

Зустріч мешканців гуртожитку з директором ІФМФК

     У перші дні навчання першокурсники Івано-Франківського медичного фахового коледжу, які проживатимуть в гуртожитку, зустрілися з представниками адміністрації ІФМФК.
     Особливо важлива така година спілкування з дирекцією коледжу для тих, хто цьогоріч поповнив студентську сім’ю. Дехто поселився у день посвяти в першокурсники, а дехто і напередодні. Поки що вони ще обживаються і в гуртожитку, і в коледжі, і в Івано-Франківську. Та з перших днів варто ознайомитися з вимогами щодо навчання і побуту в закладі освіти.
     Символічно, що посвята в першокурсники відбувалася у свято Успіння Пресвятої Богородиці, яке завершує цикл річних церковних свят. А новий богослужбовий рік розпочнеться 21 вересня, на свято Різдва Пресвятої Богородиці. Саме у таке велике  християнське свято шість років тому в Івано-Франківському медичному фаховому коледжі було урочисто відкрито власний студентський гуртожиток. Подія знакова, оскільки до того за 75-річну історію навчального закладу гуртожитки знаходилися або в пристосованих приміщеннях, або в орендованих, та і місць було небагато.
     Новий гуртожиток, що знаходиться на території коледжу, збудований власними силами, без жодної гривні із загального фонду бюджету (з понад 700 коледжів в Україні це єдиний такий приклад будівництва гуртожитку). Розрахований він на 90 місць, з сучасними комфортними кімнатами і побутовими умовами: блочна система, окремі місця для спання, для приготування їжі, для навчання. Постійно є тепла вода, електродуховка і три холодильники на блок, бактерицидні рециркулятори, ортопедичні матраци у спальнях.
Спілкуючись з студентами, директор ІФМФК Володимир Васильович Стасюк наголосив, що це все потрібно цінувати і берегти. Він розповів про правила поведінки в гуртожитку і в коледжі, особливу увагу звернувши на умови проживання під час воєнного стану. Приміром, як діяти при оповіщенні про повітряну тривогу, куди йти в укриття, як підготувати одяг і документи на випадок сирен. Для мешканців коледжу оснащене укриття на цокольному поверсі коледжу, яким необхідно користуватися під час повітряних тривог. Аудиторіями цокольного приміщення повинні користуватися мешканці гуртожитку щоденно після 18 години для підготовки до занять, тут є інтернет.
На час воєнного стану, при змішаному навчанні (очно-заочному) гуртожиток діятиме за принципом готелю.
Директор коледжу зазначив, що важливою умовою проживання студентів в гуртожитку є позитивна динаміка успіхів у навчанні. І нагадав витяг з Пам’ятки для мешканців гуртожитку та їхніх батьків (опікунів): «Головною умовою проживання в гуртожитку є старанне навчання. Якщо мешканець гуртожитку використовує його як «місце для перебування», то він може втратити право на проживання».
Не допускається в гуртожитку куріння і вживання алкоголю, обов’язковими є дотримання чистоти і порядку, збереження майна.
Тож кожному варто сприймати гуртожиток як рідний дім, і робити цей дім затишним. Про все це наголосили під час зустрічі з директором ІФМФК Володимиром Васильовичем Стасюком, заступницею директора з виховної роботи Наталією Валеріївною Мальованчук. Студенти також мали змогу висловити свої зауваження і пропозиції.

Тренінг на тему: «Конфлікт»

     17 березня 2023 р. Бенько Христина Василівна - практична психологиня коледжу, провела тренінг  із мешканцями гуртожитку на тему: «Конфлікт». Мета: сприяти формуванню навичок конструктивного вирішення конфліктів. Завдання: створити атмосферу довіри в групі; допомогти студентам навчитися аналізувати себе і ближнього; формувати навички ведення конструктивного діалогу в конфлікті.

«Загальнолюдські цінності та їх значення для розвитку особистості»

     04 квітня 2023 р. Бенько Христина Василівна - практична психологиня коледжу, провела групове заняття із мешканцями гуртожитку на тему: «Загальнолюдські цінності та їх значення для розвитку особистості».
     Загальнолюдські цінності завжди були і є безумовною необхідністю в житті людини. Вони формують систему морально-естетичних принципів кожної людини: доброту, милосердя, почуття гідності та честі, шляхетність, повагу до старшого покоління, національний дух, патріотизм, інтелегентність. А головна цінність, яка формує духовну культуру людства,- це любов... любов до дітей, до ближнього, любов до природи, рідної землі.

Майстер-клас «Великодня майстерня»

     05-10 квітня 2023 року вихователь гуртожитку Ремська Іванна Богданівна провела для мешканців гуртожитку ІФМФК майстер-клас «Великодня майстерня». Студенти мали можливість ознайомитись з технікою створення писанки, великодніх прикрас.

 

Наша адреса

Тел/факс: (0342) 75-32-58
Відділення післядипломної освіти
Тел: (0342)528004
 

 

Для студентів

Moodle

Корисні посилання

ZNO

vfpo

Copyright © 2023 Комунальний заклад фахової передвищої освіти "Івано-Франківський медичний фаховий коледж" Івано-Франківської обласної ради/ м. Івано-Франківськ, вул. Гетьмана Мазепи 165