Волонтерська діяльність

Волонтерська діяльність

Хочеш допомагати людям по-справжньому - будь готовий до того,
що сьогодні тебе змішають з брудом за те, за що завтра можливо скажуть спасибі. 
Святослав Вакарчук
     
     Бути волонтером не легко, але і прагнути стати ним не потрібно, важливіше ставити перед собою мету, допомагати людям, бути корисним для них, для суспільства, без очікування взаємної вигоди. 
 
Саме керуючись таким бажанням ми і прагнемо підняти рівень свідомості населення, рівень вміння якісно і правильно реагувати на надзвичайні події, щоб максимально бути корисним в випадку травм, чи інших впливів на здоров’я людини. 
      Кожний свідомий громадянин нашого суспільства повинен знати всі Базові навички ДОМЕДИЧНОЇ ДОПОМОГИ. І тоді одразу зросте ефективність порятунку потерпілих в надзвичайних ситуаціях. З цією метою ми організовуємо навчальні лекції-тренінги в різноманітних за своїм призначенням закладах міста та області, а саме: Укрексімбанк, Івано-Франківський коледж фізичного виховання, обласна клінічна лікарня, Івано-Франківський комерційний коледж, Івано-Франківський навчально-науковий інститут менеджменту, Надвірнянський коледж Національного транспортного університету, школа-інтернат по вул. Чорновола у м. Івано-Франківську, Волонтерські організації області, Івано-Франківський обласний ліцей для обдарованих дітей, Тактичний тренінг для бійців ДУКу, кафедра обліку й аудиту Івано-Франківського національного технічного університету нафти і газу, обласний екологічно-натуралістичний центр учнівської молоді, школа міста Тлумач, військовий аеродром м.Дніпропетровськ, школа № 5, 16, 22 м. Івано-Франкіська, школа І-ІІ ступенів с. Підлужжя, Клініка ІФНМУ, школа с. Гута, Національна скаутська організація «ПЛАСТ», Студія іноземних мов та ін.
 

Навчальний тренінг для волонтерів згідно формату TCCC м. Київ

Тренувальні медичні збори для Івано-Франківських волонтерів

Хоспіс

      Волонтерській рух – одна з найефективніших форм роботи з різними категоріями людей. Він є невичерпним джерелом набуття громадянської освіти, дає можливість студентам реалізувати себе у служінні суспільству. 
      "Любити і допомагати" – девіз всіх тих, хто не може залишатися осторонь людей, які потребують підтримки та допомоги, турботи і доброти. Саме ці почуття, які неможливо виховати ніякими інструкціями та законами, притаманні волонтерам, що у своїй роботі керуються наступними принципами:
Принцип добровільності передбачає, що особи, які займаються волонтерською діяльністю, зробили цей вибір особисто й добровільно та не потребують для цього законодавчого примусу.
      Принцип безоплатності передбачає, що волонтерська допомога, яка надається волонтерами чи волонтерською організацією, має неоплачуваний характер, тобто за надані послуги чи виконану роботу волонтери чи волонтерські організації не отримують будь-якої фінансової вигоди, крім морального задоволення.
Принцип безкорисливості означає здатність приносити добро й користь людям, не очікуючи натомість особистих вигід. 
Принцип неприбутковості означає, що волонтери та волонтерські організації під час здійснення своїх завдань і функцій не отримують жодного прибутку, а їх діяльність визнається неприбутковою.
     "Навчитись лікувати душею" - з таким девізом студенти Івано-Франківського базового медичного коледжу понад 10 років беруть активну участь у роботі служби паліативної та хоспісної допомоги, яка працює в Івано-Франківську. Основна робота служби спрямована на надання паліативної допомоги пацієнтам та їх родинам, які зіткнулися із проблемою тяжкого, у багатьох випадках – невиліковного, захворювання.
      Робота в Хоспісі – найкраща школа випробування моральних якостей майбутніх молодших медичних фахівців, яка дає можливість студентам переосмислити життєві цінності, задуматись над філософськими проблемами людського буття, вчить поважати людську гідність, формує високоморальні людські цінності – співчуття, безкорисливість, повагу до особистості, турботу і милосердя.

      Організація такої роботи безперечно потребує підготовлених спеціалістів, які володіють відповідними уміннями. Реалізуючи нову концептуальну модель підготовки медичних сестер, проводимо у Хоспісі практичні заняття з дисциплін «Основи медсестринства» та «Догляд за хворими та ММТ», «Медсестринство в геронтології, геріатрії та паліативній медицині». 
      Окрім цього, протягом багатьох років щоденно студенти ІІІ-ІV курсів коледжу чергують у Хоспісі та надають посильну допомогу медичному персоналу в догляді за важкохворими пацієнтами. Організовуючи роботу студентів, перш за все, акцентуємо їхню увагу на важливості міжособистісного спілкування з хворими та їхніми близькими. Використовуючи елементи догляду за важкохворими, спілкуючись з ними, студенти мають можливість до самореалізації, самовдосконалення як майбутнього фахівця і громадянина. 

      Під час переддипломної практики студентів спеціальностей «Сестринська справа» та «Лікувальна справа» з метою кращого засвоєння основ паліативної допомоги населенню щороку проводимо факультативний курс (32 години) із залученням до читання лекцій лікарів Хоспісу.
      Творча група студентів під керівництвом викладачів коледжу розробила програму, якої повинні дотримуватися волонтери Хоспісу:

  • поважати пацієнтів;
  •  зберігати лікарську таємницю;
  •  допомагати всім хворим, незалежно від віку, національності, віросповідання та соціального статусу;
  •  дотримуватись професійної етики та філософії хоспісного руху. 

      Волонтери не забувають про пацієнтів Хоспісу і у святкові дні. Кожного року 17 лютого з нагоди відзначення Дня спонтанного прояву доброти викладачі циклу терапевтичних дисциплін та студенти Івано-Франківського базового медичного коледжу відвідують пацієнтів Хоспісу в рамках благочинної акції «Подаруй хвилину щастя знедоленим». Маленькі подарунки та добре чуйне слово – це той мізер, який здатен зробити кожен, і тим самим змусити хворих, бодай на короткий час, забути про страждання.

      З вересня 2014 року при Івано-Франківському базовому медичному коледжі працює волонтерська служба «Майстерня здоров'я». 
Ще Лао-Цзи говорив: «Якщо бажаєш врятуватися від катастрофи і вирішити проблеми, то, краще за все, заздалегідь попередити їх появу у твоєму житті. І тоді не буде труднощів». Для того, щоб вилікувати недугу, позбутися хвороби, найкраще бути готовими до них завчасно. В даний час люди не намагаються попередити хворобу, а тільки намагаються врятуватися від неї.
      Саме тому, основним напрямком роботи нашої волонтерської служби є просвітницько-профілактична діяльність.

Маскувальні сітки для передової

Студенти і працівники Івано-Франківського медичного фахового коледжу в стінах коледжу розпочали плести маскувальні сітки і кікімори для наших захисників на фронті. Це теж наш внесок у перемогу.
    Досвід такого волонтерства уже був. З початку повномасштабного вторгнення росії в Україну представники ІФМФК активно робили це по інших закладах – у школах, лікарнях, оскільки приміщення коледжу використовувалися для потреб переселенців і плести маскувальні сітки у його стінах не було де. А тепер є можливість використовувати для цього гімнастичний зал на другому поверсі спорткомплексу коледжу.
     Тут встановлений каркас, де стрічка до стрічки, вузлик до вузлика вплітаються нові метри маскувальної сітки. На міцну основу нав’язуються стрічки або клапті тканини в певному порядку і поєднанні кольорів. Робота ніби нескладна, але так здається лише на перший погляд, бо від незвички руки можуть боліти. А вона дуже потрібна.
     Допомогла організувати таку волонтерську діяльність безпосередньо в коледжі та забезпечити весь матеріал на плетіння Людмила Лучин, яка є волонтером громадської організації «Дружина воїна», що співпрацює з ГО «Центр «Нові крила».
     Плетуть сітки, кікімори студенти, які на заняттях з фізичної культури відносяться до спеціально-медичної та підготовчої групи. А також долучаються викладачі та працівники ІФМФК, які на перерві знаходять час на добру справу.
     Бо всі розуміють, що такі маскувальні сітки на фронті можуть врятувати чиєсь життя. Хороша сітка може замаскувати позиції військових, техніку, бліндаж, а кікімора врятує військовослужбовця від ворожого снайпера.
     Надалі матеріали для плетіння маскувальних сіток забезпечуватиме адміністрація коледжу.
 

На волонтерство – в лікарню

    З 5 березня студенти 5 групи ІІІ курсу спеціалізації Лікувальна справа Віта Круп’як, Анастасія Шуляк, Святослав Гладкий, Олесь Семчук за власним бажанням пішли на волонтерство в КНП «Обласна клінічна лікарня Івано-Франківської обласної ради», у відділення травматології та травматології № 2.
     Принцип добровільності передбачає, що особи, які займаються волонтерською діяльністю, зробили цей вибір особисто й добровільно та не потребують для цього законодавчого примусу.
    Студенти виконували такі маніпуляції: внутрішньовенне струминне введення ліків, внутрішньовенне краплинне введення ліків, внутрішньом’язове введення ліків. Також робили різноманітні перев’язки і змогли побувати та допомагати в реанімаційному відділенні.
    Волонтери залишились задоволені роботою і будуть надалі відвідувати ОКЛ, щоб допомагати працівникам лікарні. Це дозволяє здобувачу фахової передвищої освіти отримати досвід професійної діяльності, сформувати професійні якості особистості та відповідальне ставлення до обраної професії.

Волонтерство в гаріатричному пансіонаті

За ініціативи викладачів циклу терапевтичних дисциплін ІФМФК і о. Йосафата Бойка з парафії свв. Кирила і Методія у Крихівцях студенти 4 курсу 3 групи спеціалізації Сестринська справа провели благодійну передвеликодню акцію. Вони з волонтерською допомогою відвідали Івано-Франківський геріатричний пансіонат по вул. Медична, 4.
     Допомога, яку надали:
– 10 упаковок супових наборів
– 3 упаковки бальзамів по догляду за шкірою
– 1 візок
– 1 ходунки
– 3 пари милиць
– простирадла.
     Студенти також порадували мешканців геріатричного пансіонату гостинцями до чаю.
     Для цих літніх, самотніх, хворих людей важливий кожний прояв уваги, доброти і допомоги. А для студентів це хороша наука милосердя і небайдужості.

Челендж «Кров для захисника!»

     Здобувачі освіти IV курсу груп 1, 8, 11, 5 ОПП Лікувальна та Сестринська справи ІФМФК 27 вересня стали донорами крові. Викладачі Олеся Василівна Сухоручко, Володимир Миколайович Яцків, Мар'яна Петрівна Годованець, Руслана Іванівна Козак, Іванна Дмитрівна Кочержук, Василь Гнатович Будзик супроводжували студентів до Прикарпатського обласного центру служби крові.
     У цей день кров здали 26 здобувачів освіти. Викладачі також долучилися до донорства. Бо приклад наставника спонукає до наслідування. Водночас вони розповіли студентам про службу крові, структурні підрозділи центру крові, особливості його роботи. Здобувачі освіти мали можливість побачити різні аспекти діяльності Прикарпатського обласного центру служби крові.
     Здати кров для порятунку життя військових – це свій вклад у нашу Перемогу.
     Акція «Кров для захисника!» в Івано-Франківському медичному фаховому коледжі продовжується.
 

Наша адреса

Тел/факс: (0342) 75-32-58
Відділення післядипломної освіти
Тел: (0342)528004
 

 

Для студентів

Moodle

Корисні посилання

ZNO

vfpo

Copyright © 2023 Комунальний заклад фахової передвищої освіти "Івано-Франківський медичний фаховий коледж" Івано-Франківської обласної ради/ м. Івано-Франківськ, вул. Гетьмана Мазепи 165