Психологічна служба коледжу

Психологія

logoПсихоло́гія (від грецького ψυχή (psyché) — душа, дух; λόγος (logos) — вчення, наука) — наука, що вивчає психічні явища (мислення, почуття,волю) та поведінку людини, пояснення яких знаходимо в цих явищах.
Психолог ( ψυχή — душа; λόγος — знання) — це фахівець, який оцінює, діагностує, вивчає поведінку, психічні процеси,властивості та стани особистості. 
Психолог може виконувати такі види діяльності:

• діагностичну та корекційну;
• експертну та консультативну;
• навчально-виховну;
• науково-дослідну;
• тренінгову;
• культурно-освітню.


Психолог працює з психічно здоровими людьми (клієнтами, а не хворими), що мають якісь труднощі або потрапили в складну життєву ситуацію.
До психолога звертаються в таких випадках :
• травматичні та стресові ситуації: смерть, розлучення, насильство, тяжке захворювання, а також вагітність, народження дитини, переїзд на нове місце проживання, перехід на нову роботу й інше;
• коли людина відчуває різні труднощі та проблеми в ситуаціях спілкування та взаємодії з іншими людьми (близькими, дітьми, колегами.);
• коли є якісь тілесні симптоми або психосоматичні захворювання (наприклад, нейродерміт, вегетосудинна дистонія, синдром хронічної втоми та інші);
• коли людина відчуває, що «щось не так» з нею або з її оточенням і в неї є бажання змінити своє життя на краще;
• а також будь-які інші причини, що вимагають підтримки або допомоги зовні.

«Формування української ідентичності української молоді як системотворчий елемент освітньої діяльності закладів освіти Івано - Франківської міської територіальної громади»

Психолог Івано - Франківського медичного фахового коледжу Мар‘яна Усенко прийняла участь у конференції керівників закладів освіти «Формування української ідентичності української молоді як системотворчий елемент освітньої діяльності закладів освіти Івано-Франківської міської територіальної громади». Захід відбувся 30 серпня 2021 року у приміщенні Католицького ліцею святого Василія Великого.

Майстер-клас до 30-річчя психологічної служби

 

 

Зверніть увагу! Думка психолога.

поради психолога

Важливо знати!

Інформація для батьків

0 02 0a 48a1d24622398ea8879e7b8123a7f9f7e221c64f9cce344d0369fbc78bc4381c a8b93519

Кабінет практичного психолога Івано – Франківського базового медичного коледжу

На базі коледжу проводяться методичні засідання, де практичний психолог залучений до співпраці

У закладі студент має змогу різнобічно розвиватись.
Практичний психолог проводить тренінгову роботу зі студентами та викладачами коледжу.

 

 Тренінг для керівників груп нового набору на тему : «Не залишаємо студентів без уваги!»

     Тренінг для керівників груп нового набору на тему : «Не залишаємо студентів без уваги!»
     «Важкий студент» - це студент, поведінку якого не можливо залишити без уваги. Такий студент заважає викладачу і групі (втрата часу, нервів) досягнути певного результату.
     Мета тренінгу:
     Допомогти керівнику групи розпізнати «важкого студента» та спрямувати його енергію в потрібне русло.  Такий студент може допомогти і керівнику, і групі: глибше розглянути матеріал  або поглянути на нього з іншого боку,  веселіше провести заняття. Збереження авторитету керівника для успішної роботи групи.
     У ході тренінгу:
     Учасники виконували вправи, обмінювались досвідом, корисною інформацією та настроєм.

Тренінг для викладачів-початківців

     12.04.2018 року практичним психологом Усенко Мар’яною був проведений тренінг для викладачів-початківців. На тренінгу розглядалось питання «Що таке педагогічний імідж?» та були відпрацьовані навики самопрезентації.
     Пам’ятаймо! Зовнішність викладача це інтегральне поняття і залежить від окремо взятої особистості, від внутрішньої педагогічної культури, поведінки, зовнішнього вигляду та стилю.
 
Методичне засідання керівників груп з представниками служби у справах дітей виконавчого комітету Івано-Франківської міської ради
     22 березня 2018 року в Івано-Франківському базовому медичному коледжі відбулося методичне засідання керівників груп з представниками служби у справах дітей виконавчого комітету Івано-Франківської міської ради.
     Участь в засіданні взяли:
  1. Мальованчук Наталія Валеріївна, заступник директора з виховної роботи Івано-Франківського базового медичного коледжу;
  2. Дутчак Ірина Вацлавівна, заступник начальника служби у справах дітей виконавчого комітету Івано-Франківської міської ради;
  3. Гищук Тетяна Романівна, начальник відділу з питань соціально-правового захисту дітей;
  4. Воціховська Ольга Іванівна, головний спеціаліст з питань опіки та піклування;
  5. Кузенко Назар Романович, заступник директора Департаменту з питань молодіжної політики і спорту;
  6. Танюк Майя Петрівна, начальник відділу з надання всіх видів соціальної допомоги та компенсацій Департаменту соціальної політики;
  7. Андрусів Любомир Зіновійович, психолог БФ «Карітас Івано-Франківськ УГКЦ»;
  8. Усенко Мар’яна Валентинівна, практичний психолог Івано-Франківського базового медичного коледжу.
     Дутчак Ірина Вацславівна ознайомила присутніх з основними завданнями  та роботою служби у справах дітей.
     Під час засідання обговорили питання щодо попередження насильства в сім’ї. Адже важливим чинником для забезпечення успішної реалізації з питань попередження насильства в сім’ях є проведення відповідними установами органів державної влади інформаційно-просвітницької роботи та превентивних заходів з протидії насильству в сім’ї серед населення та студентської молоді. Такі запобіжні заходи сприяють забезпеченню попередження проявів насильства. Важливу роль  у заходах щодо попередження насильства в сім’ї відіграють ЗМІ. На засіданні розглянули новий формат надання соціальних послуг. У ході засідання, відповідними органами було дано відповіді на найактуальніші питання щодо захисту прав дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, питання здобуття якісної освіти та інше.

Майстер-клас «Від новації до трансформації»

     14 грудня 2017 року в Івано-Франківському базовому медичному коледжі був проведений тренінг для викладачів циклової комісії природничо-наукових дисциплін на тему «Від новації до трансформації».
     Майстер-клас створив сприятливу атмосферу для спілкування викладачів. Учасники ділились досвідом, емоціями та хорошим настроєм. Тренінг провела практичний психолог Мар’яна  Усенко.


Арт-терапія — це вид психотерапії та психологічної корекції, заснований на мистецтві та творчості. Вперше цей термін був використаний Андріаном Хілом у 1938р. при описі своєї роботи з хворими на туберкульоз та незабаром отримав широке поширення.
У вузькому сенсі слова під арт-терапією зазвичай мається на увазі терапія образотворчим мистецтвом з метою впливу на психоемоційний стан людини.

Однією з найактуальніших тем є тема дитячо – батьківських стосунків.
Особлива роль у розвитку дитини її емоційної і особистісної сфери, відводиться фактору взаємодії батьків і дитини, як на ранніх, так і на більш пізніх етапах розвитку. Порушення внутрішньо сімейних відносин може призводити до різних порушень психічного розвитку дитини.

Майстер-клас «Особистість викладача загадкова та неповторна»

     16.03.2017р. практичними психологами Івано-Франківського базового медичного коледжу Усенко М.В. та Коломийського медичного коледжу
ім. І. Франка Кушнір І.П. в онлайн-режимі проведений майстер-клас «Особистість викладача загадкова та неповторна». До заходу були залучені викладачі-початківці.
     Майстер клас дав змогу кожному пізнати себе, зрозуміти власний емоційний стан, визначити шляхи саморозвитку та самовдосконалення.

Тренінгові заняття з викладачами та керівниками груп

Робота з фольгою та фарбами

Вироби з фольги — незвичайні та ексклюзивні прикраси вашого будинку, які можуть стати захоплюючим заняттям для всієї родини. Займатися таким рукоділлям можуть діти та дорослі, що сприятиме розвитку їх творчих здібностей та фантазії.

Під час проведення занять з психологом використовуються різноманітні психологічні вправи, зокрема, колажування. 
Колажування є одним з найефективніших методів роботи з особистістю, який до того ж не викликає напруги, яка може бути пов'язана з відсутністю у людини художніх здібностей. Колаж допомагає визначити психологічний стан людини в даний момент часу, виявити його переживання й актуальні аспекти самосвідомості, розкрити потенційні можливості.

Також студенти мають змогу використовувати власний творчий потенціал.

Майстер – клас, присвячений виготовленню святкових листівок

Талановиті студенти також беруть участь у фотоконкурсах.
Виставка фоторобіт студенів у Бастіоні (2013р.)

Результати проведення обласного фотоконкурсу робіт юних фотоаматорів 
« Барви рідного краю» ( 2013р.)

Робота студентки Юлії Гурської (2014 р.)

Робота студентки Юлії Туз (2015 р.)

Учасники фотоконкурсу Туз Ю. та Соколова О.

Щороку 28 квітня, з метою сприяння попередженню нещасних випадків
і захворювань на робочому місці в усьому світі,
Міжнародна організація праці  відзначає Всесвітній день охорони праці
 

В рамках проекту була проведена психологічна діагностика «Стрес очима студентів та викладачів на робочому місці» (провела практичний психолог коледжу Усенко М.В.)

 

Наша адреса

Тел/факс: (0342) 75-32-58
Відділення післядипломної освіти
Тел: (0342)528004
 

 

Для студентів

Moodle

Корисні посилання

ZNO

vfpo

Copyright © 2023 Комунальний заклад фахової передвищої освіти "Івано-Франківський медичний фаховий коледж" Івано-Франківської обласної ради/ м. Івано-Франківськ, вул. Гетьмана Мазепи 165