Наші відомі випускники

Боцюрко Володимир Іванович

Доктор медичних наук, професор. Академік АН ВШ України. Завідувач кафедри ендокринології Івано-Франківського національного медичного університету

     Народився в с. Маріямпіль, Галицького району 25 січня 1940 р.
У 1957-1959рр. навчався в Івано­Франківському медичному училищі. 
19621968 рр. - Івано­Франківський медичний інститут (закінчив з відзнакою).
1968-1972 рр. - працював лікарем у медсанчастині Бурштинської ТЕС, одночасно навчаючись у заочній аспірантурі при кафедрі біохімії Івано­Франківського медичного інституту. 
З 1972 р. - асистент кафедри пропедевтики внутрішніх хвороб і факультетської терапії.
З 1982 р. — доцент кафедри госпітальної терапії.
З 1985 р. — завідувач курсу ендокринології.
З 1996 р. — завідувач кафедри ендокринології Івано-Франківського національного медичного університету.
1978 р - Кандидатська дисертація — «Обмін деяких мікроелементів і активність споріднених з ними металоферментів при ревматизмі».
1996 р. – докторська дисертація «Віддалені соматогенетичні ефекти інкорпорованого радіоактивного йоду в осіб із захворюваннями щитоподібної залози в умовах ендемічної місцевості».
У 1997 р.- присвоєно вчене звання профессора.
У 2009 р. –академік Академії вищої школи України.

     Автор понад 130 наукових праць і багатьох винаходів. За винахідницьку роботу нагороджений значком «Изобретатель СССР». Написав три навчальні посібники й один підручник, який за рішенням президії ­ Академії медичних наук України визнаний кращим серед підручників для медичних вищих навчальних закладів, за що автору була присуджена премія АМН у 1999 році. За безпосередньою участю професора В.І. Боцюрка у 1994 році вперше за роки незалежності був проведений з’їзд ендокринологів України в Івано­Франківську. Завдяки його зусиллям в Івано­Франківській області була відкрита гормональна лабораторія, організований кабінет з діагностики та лікування остеопорозу, одним із перших в Україні відкритий Центр росту.
     Розробив перший вітчизняний препарат поєднаної дії «Біфтоп» для лікування кишкового дисбактеріозу і діабетичного стеатогепатозу. Головний дослідник багатьох міжнародних програм з вивчення нових препаратів для лікування цукрового діабету. 
     Відповідальний секретар науково­практичних журналів «Галицький лікарський вісник» і «Архів клінічної медицини», член редакційної ради журналів «Ендокринологія» і «Міжнародний ендокринологічний журнал», член спеціалізованої вченої ради з захисту докторських дисертацій при Івано­Франківському національному медичному університеті, член правління Асоціації ендокринологів України.
     Іініціатор відродження давнього духовного центру Галичини — містечка Пречистої Діви Марії — Маріямполя. З цією метою створив і очолює громадську організацію, яка реалізує цю ідею.
     За успіхи в роботі та громадській діяльності нагороджений медаллю «За трудову доблесть» і значком «Відмінник охорони здоров’я».

Наша адреса

Тел/факс: (0342) 75-32-58
Відділення післядипломної освіти
Тел: (0342)528004
 

 

Для студентів

Moodle

Корисні посилання

ZNO

vfpo

Copyright © 2023 Комунальний заклад фахової передвищої освіти "Івано-Франківський медичний фаховий коледж" Івано-Франківської обласної ради/ м. Івано-Франківськ, вул. Гетьмана Мазепи 165